Sestdiena, 13.07.2024 21:46
Margarita, Margrieta

Eiropas kultūras mantojuma dienu pasākums Ikšķilē

Ogresnovads.lv
10 Sep
10:00
Eiropas kultūras mantojuma dienu pasākums Ikšķilē

Eiropas kultūras mantojuma dienu pasākums Ikšķilē

Ogresnovads.lv
10 Sep
10:00

No 8. līdz 10.septembrim Latvijā norisināsies Eiropas kultūras mantojuma dienas, kas būs veltītas kultūras mantojuma aizsardzības simtgadei. Pasākums Ikšķilē notiks 10.septembrī Baskāju Karmela māsu ordeņa klostera baznīcā: plkst.10.00 dievkalpojums, plkst.11.00 priestera, mākslas vēsturnieka, Dr. hist. eccl. Andra Priedes lekcija "Viduslaiku Eiropas tautu kristianizācijas trīs modeļi - 1. kristīšana ar "uguni un zobenu"; 2. valdnieka konversija; 3. tautas publiska izvēle".

2023.gads ir īpašs gads, jo ir pagājuši tieši 100 gadi kopš tika pieņemts Likums par pieminekļu aizsardzību Latvijā un tika nodibināta Pieminekļu valde. Šajā sakarā īpaši vēlamies izcelt tos objektus, kuri 100 gadu periodā ir vistiešāk saistīti ar kultūras mantojuma aizsardzības sistēmas attīstību. Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde kā nozīmīgu piemēru ir izvirzījusi valsts nozīmes kultūras pieminekli "Ikšķiles baznīcas drupas" (valsts aizsardzības Nr. 2884).

Dalība Eiropas kultūras mantojuma dienās paver lielisku iespēju kļūt par daļu no kopējās Eiropas kultūras mantojuma popularizēšanas iniciatīvas, objektu īpašniekiem un pārvaldītājiem izcelt savu mantojuma vietu un piesaistīt jaunus interesentus, padarīt atpazīstamāku savu objektu Latvijas un starptautiskajā mērogā, kā arī sniegt iespēju sabiedrībai iepazīt tās kultūras mantojumu, tādējādi kopēji stiprinot izpratni par kultūras mantojumu un tā nozīmību.


Vairāk informācijas par pasākumu Ikšķilē - priesteris Jans Biernats, Ikšķiles Sv. Mainarda draudzes prāvests, tālr. 25490760, e-pasta adrese . Vairāk par Eiropas kultūras mantojuma dienu pasākumiem citur Latvijā - nkmp.gov.lv