Piektdiena, 12.04.2024 21:11
Ainis, Jūlijs

Foto klubam "Ogre" trīs izstādes vienlaikus

Ogres Vēstis Visiem
1 Mar
17:47
Foto klubam "Ogre" trīs izstādes vienlaikus

Foto klubam "Ogre" trīs izstādes vienlaikus

Ogres Vēstis Visiem
1 Mar
17:47

Foto klubam "Ogre" marts ir sevišķi ražīgs mēnesis – līdz 31.martam pilsētā vienlaikus apskatāmas trīs kluba biedru un draugu radīto fotogrāfiju izstādes.

Ogres Centrālajā bibliotēkā, 1. stāva ātrijā, skatāma izstāde "Sievietes iedvesmots stāsts". Pavasaris tradicionāli saistās ar sievietes tēmu – no Mātes dienas un sievišķības svinēšanas līdz pat līdztiesības jautājumiem, kas vēsturiski bija pamatā 8. marta atzīmēšanai. Foto klubs "Ogre" savas vairāk nekā 50 gadu ilgās darbības laikā ir vairākas reizes veidojis izstādes par tēmas daudzveidību. Izstādē piedalās 8 autori un katrs fotogrāfs veido savu neatkarīgu vēstījumu.

Savukārt bibliotēkas 2. stāvā apmeklētājiem tiek piedāvāta izstāde "Rajons. Šodiena". Foto klubs "Ogre" lepojas ar savām bagātīgajām tradīcijām, kas Ogres vārdu ir ierakstījušas Latvijas fotogrāfijas vēsturē. 15 gadu klubu vadīja izcilais latviešu fotogrāfs Egons Spuris (1931–1990). Viņa cikls «Rīgas proletāriešu rajoni. 19. gadsimta beigas, 20. gadsimta sākums» ir iekļauts Latvijas Kultūras kanonā kā vienīgais darbs fotogrāfijā. Kluba jaunajai paaudzei ir izveidojusies tradīcija kopš 2016. gada doties ikgadējā foto ekspedīcijā pa Rīgas apkaimi, kurā joprojām atpazīstama fotogrāfiju ciklā redzamā vide. Fotogrāfijās ir atpazīstams tas pats rajons, taču cits laiks un citi autori.

Trešā foto izstāde apskatāma Kafijas namiņā blakus bibliotēkai. Autori no Ogres novada un visas Latvijas paskatījušies uz slavenā novadnieka Vilhelma Purvīša dzīvi un darbiem caur fotogrāfiju – "Dažādība. V. Purvītim – 150".

Izstādes atvērtas bibliotēkas darba laikā.

Ogres Vēstis Visiem