Svētdiena, 23.06.2024 18:03
Līga

Jaunu elpu piedzīvos Jāņa Lūsēna un Pētera Brūvera mūzikls "Agrā Rūsa"

ogrenet.lv
14 Feb
17:36
Jaunu elpu piedzīvos Jāņa Lūsēna un Pētera Brūvera mūzikls "Agrā Rūsa"

Jaunu elpu piedzīvos Jāņa Lūsēna un Pētera Brūvera mūzikls "Agrā Rūsa"

ogrenet.lv
14 Feb
17:36

Turpinot aizsākto muzikālo izrāžu ceļu, veiksmīgi iestudējot publikas mīlētus darbus, tieši Valentīndienā – 14.februārī Producentu grupa 7 skatītājus iepriecinās ar pirmizrādi Jāņa Lūsēna un Pētera Brūvera mūziklam AGRĀ RŪSA.

Mūzikla pamatā ir Elīnas Zālītes romāns, kas stāsta par jaunas lauku meitenes dzīves līkločiem 30.gadu Latvijā, vēlmi dzīvot Rīgā skaisti un bezrūpīgi. Apklusinot ilgas pēc mājām un ilūziju sabrukuma sāpes, Elza soli pa solim ieiet modes vidē - postošajā kruzuļu un spīguļu pasaulē... Mīlestība, noziegums, sods un jasmīni, kas turpina ziedēt un smaržot, līdz neprātam apreibinot mīlestību alkstošos...

Kā uzsver izrādes režisore Marija Bērziņa, “melodrāma tik ļoti piestāv 30.gadiem – kaislības, naivums, sentiments, dekadence. No patiesajām vērtībām nevairīsimies arī jaunajā iestudējumā, kas būs mana atzīšanās simpātijās 30. gadu noslēpumainajai elegancei. Kāpēc cilvēks sāk "agri rūsēt"? Varbūt tāpēc, ka sāk pielaikot sev svešas dzīves vērtības? Varbūt tāpēc, ka nabadzīgā apkārtējā vide liek rūgti apskaust tos, kuri dzīvo greznāk? Varbūt tāpēc, ka "nauda ir tā burvju atslēga, kas atdara visas pasaku pilis”. Pelnrušķītes stāsts, kas varēja beigties laimīgi... Man Elza nav upuris. Viņa vienkārši ir spiesta dārgi samaksāt par savām izvēlēm. Bet ticība labajam cilvēkā ir neiznīcināma. Un mirklis īstas mīlestības atsver garos, sāpju pilnos gadus... “, piebilst režisore.

Atjaunotajam iestudējumam sapulcināta izcila komanda. Galvenā – Elzas loma uzticēta dziedātājai Beātei Zviedrei, kuras daudzpusīgā vokālistes pieredze labi pazīstama gan mūziklu, gan džeza un akadēmiskās mūzikas pasaulē. Fabrikanta Ķikuļa lomā redzēsim Dailes teātra aktieri Arti Robežnieku, viņa dēla, mākslinieka Italo lomā - dziedātājs, grupas „Baritoni” dalībnieks Mārtiņš Strods, tiesnesis Straujups – Nacionālā teātra aktieris Raimonds Celms, savukārt Modes nama īpašnieces Cimbares tēlā iejutīsies dziedātāja Alise Kante. Nozīmīgas lomas izrādē atveidos arī aktieris Agris Krapivņickis (Elzas skolas gadu mīlestība Jānis), Ieva Parša (Elzas māte), Annija Putniņa un Sarma Liede (Elzas draudzenes Austra un Zenta), Sniedze Kaņepe (Reņģu sieva), Edvards Grieze (Reinis), Daniels Pelnēns (Frīdis), kā arī jaunas paaudzes talanti - Toms Kalderauskis, Austra Kozuliņa, Emīls Gilučs, Zane Lazdiņa, Sanita Roze, Uga Gundars, Ralfs Puzāns un Kate Kokamegi.

Par izrādes muzikālo pusi rūpēsies orķestris komponista Jāņa Lūsēna vadībā. Izrādes veidotāju pulkā ir arī scenogrāfs Uģis Bērziņš, kostīmu māksliniece Liene Rolšteina, horeogrāfe Inga Krasovska, vokālā pedagoģe – Annija Putniņa.

Pēc pirmizrādes 14.februārī Ogres kultūras centrā, mūzikls Agrā Rūsa būs skatāms 18.februārī Rīgā, VEF kultūras pilī, 19.februārī Vidzemes koncertzālē Cēsis, 24.februārī Latgales vēstniecībā Gors, 26.februārī Liepājas koncertzālē Lielais Dzintars, 4.martā Jelgavas kultūras namā, 5.martā Alūksnes kultūras centrā, 10.martā Valmieras kultūras centrā, 11.martā koncertzālē Siguldas Devons, 17.martā Ventspilī, teātra namā Jūras Vārti.

Biļetes iepriekšpārdošanā -Biļešu Paradīzē