Trešdiena, 24.04.2024 03:46
Nameda, Ritvaldis, Visvaldis

Latvijas Radio bigbends koncertsarunu ciklā "Muzikālās personības" Ogrē

Ogres Mūzikas un mākslas skola
30 Okt
18:30
Latvijas Radio bigbends koncertsarunu ciklā "Muzikālās personības" Ogrē

Latvijas Radio bigbends koncertsarunu ciklā "Muzikālās personības" Ogrē

Ogres Mūzikas un mākslas skola
30 Okt
18:30

30. oktobrī plkst. 18.30 Ogres Mūzikas un mākslas skola (OMMS) atklās pirmo šī mācību gada koncertsarunu ciklu “Muzikālās personības”. Šogad OMMS ciemosies Latvijas Radio bigbends un tā mākslinieciskais vadītājs Kārlis Vanags. Ieeja pasākumā – bez maksas.

Latvijas Radio bigbends dibināts 1966. gadā. Bigbends spēlējis ar tādiem spožiem mūziķiem kā Džeimss Morisons, Šīmuss Bleiks, Rendijs Brekers, Kurts Rozenvinkels, Mariuss Nesets, Džodžo Maijers, Ričards Bona, Maikls Pipokinju, Rūtija Fostere, Diāna Šūra un daudziem citiem. Bigbends uzstājies prestižās koncertzālēs – Džona F. Kenedija Skatuves mākslas centrā Vašingtonā un Linkolna centrā Ņujorkā, festivālā “Jazz Baltica” Vācijā. Katra bigbenda uzstāšanās ir kā īpaša enerģijas apmaiņa starp mūziķiem un klausītāju. Šobrīd kolektīvs ir neatņemama Latvijas kultūras dzīves sastāvdaļa.

Koncertsarunu cikls “Muzikālās personības” direktora Atvara Lakstīgalas pavadībā ir aizsācies 2017. gadā un ieguvis īpašu popularitāti un atsaucību ne tikai OMMS, bet arī visā novadā un pat ārpus tā. Koncertsarunu laikā pasākuma apmeklētāji var satikt un caur stāstiem nedaudz iepazīt dažādas Latvijā un pasaulē slavenas latviešu mūzikas zvaigznes – viņu pirmās muzikālās gaitas, pirmos veiksmes stāstus un pirmās neveiksmes. Līdz šim koncertsarunu cikla ietvaros ciemojušies tādi Latvijā un pasaulē atpazīstami latviešu mākslinieki kā Vestards Šimkus, Raimonds Pauls, Dita Krenberga, Rīgas Saksofonu kvartets, Latvijas Radio koris un Sigvards Kļava, Ksenija Sidorova, Raimonds Tiguls un citi.