Pirmdiena, 17.06.2024 16:13
Artis, Artūrs

Liepājas Simfoniskais orķestris un MARGARITA BALANAS Ogrē

Ogres novada Kultūras centrs
24 Mar
19:00
Liepājas Simfoniskais orķestris un MARGARITA BALANAS Ogrē

Liepājas Simfoniskais orķestris un MARGARITA BALANAS Ogrē

Ogres novada Kultūras centrs
24 Mar
19:00

24. martā Ogres novada Kultūras centra Lielās zāles skatuve uzņems Ogres mūzikas gardēžiem izveidotu muzikālu savienību – Liepājas Simfonisko orķestri un čellisti Margaritu Balanas, kura ieradīsies Latvijā tieši uz koncertu Ogrē, lai kopā ar orķestri nospēlētu izcilu programmu – Fēliksa Mendelszona “Skaistā Meluzīne”, Kamila Sensānsa Pirmo čellkoncertu un Roberta Šūmaņa 2. simfoniju.

Esam pārliecināti, ka tas būs vienreizējs muzikāls pārdzīvojums gan orķestra un talantīgās čellistes zinātājiem, gan klausītājiem, kuriem šī būs jauna koncertpieredze.


LSO jau vairāk nekā 140 gadu dalās mūzikas mīlestībā ar klausītājiem Latvijā un ārpus tās robežām.
2010. gadā LSO ieguva valsts orķestra statusu, kļūstot par nozīmīgu Latvijas kultūras vēstnieku visā pasaulē, koncertos gan priecējot ar klasiskās mūzikas šedevriem, gan īpašu uzmanību pievēršot latviešu komponistiem un viņu daiļrades veicināšanai — orķestris piedalās pirmatskaņojumos un pasūtina ievērojamu daudzumu jaundarbu.


LSO vairākas reizes saņēmis Latvijas Lielo mūzikas balvu un seškārt kļuvis par Latvijas mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta mikrofons” ieguvēju. Orķestris saņēmis arī citus nozīmīgus apbalvojumus. Kopš 2022. gada rudens LSO galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs ir Guntis Kuzma.


Čelliste Margarita Balanas ir koncertējusi gan daudzviet Anglijā – Vigmora zālē, Karaliskajā Festivāla zālē, Karaliskajā Koventgārdena operā, Karalienes Elizabetes zālē, Kensingtonas pilī, “Sage Gateshead”, gan Berlīnes filharmonijā, Volta Disneja zālē,” Hamburgas “Laeiszhalle”, Luī Vitona fondā Parīzē, kā arī Slovākijā, Nīderlandē, Austrālijā u.c.


Margarita ir muzicējusi ar orķestri “Israel Camerata”, Berlīnes simfonisko orķestri, Zārbrikenes simfonisko orķestri, Markes filharmonisko orķestri, Maltas filharmonisko orķestri, Lietuvas Nacionālo simfonisko orķestri, Porto un Kipras simfoniskajiem orķestriem u.c.
2018. gadā Margarita Balanas tika nominēta Lielajai Mūzikas balvai kategorijā “Gada jaunais mūziķis”.


Londonā viņa ir organizējusi nelielu Pēterim Vaskam veltītu festivālu, jo vēlējusies, lai Karaliskās Mūzikas akadēmijas studenti iepazīst Vaska mūziku. Pētera Vaska mūziku viņa ir spēlējusi Latvijā, Francijas Radio festivālā Monpeljē un arī Venēcijā. Kopā ar māsu Kristīni tika uzfilmēts Pētera Vaska skaņdraba “Castillo Interior” video, tiešsaistes platformās ir skatāma arī Margaritas Balanas pirmā mākslas īsfilma “Pianissimo”, kuras pamatā ir Pētera Vaska “Grāmata čellam”.


Margarita Balanas saņēma Karaliskās Mūzikas akadēmijas Divsimtgades stipendiju (2019/2020), un viņai tika dāvāta iespēja 2021. gadā ieskaņot savu debijas albumu izdevniecībā “Linn Records”.


Biļetes uz koncertu var iegādāties Biļešu paradīzes tīkla kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv. Biļetes cena EUR 30, EUR 25 ar Ogres novadnieka karti vai aplikācijas kodu.


Pasākums tiks filmēts un fotografēts. Iegūtais materiāls tiks izmantots publicitātes vajadzībām.