Sestdiena, 13.07.2024 22:25
Margarita, Margrieta

Liepājas teātra izrādi "Vilki" varēs noskatīties Ogrē

Liepājas teātris
25 Okt
19:00
Liepājas teātra izrādi "Vilki" varēs noskatīties Ogrē

Liepājas teātra izrādi "Vilki" varēs noskatīties Ogrē

Liepājas teātris
25 Okt
19:00

Liepājas teātris 25. oktobrī viesosies Ogres novada Kultūras centrā, piedāvājot skatītājiem noskatīties iestudējumu "Vilki". Izrādi Liepājas teātrī iestudējis režisors Toms Treinis, to veidojot pēc dramaturģes Rasas Bugavičutes-Pēces lugas, kas īpaši tika rakstīta teātra vajadzībām. Dramaturģes darbs novērtēts ar 2021./2022. sezonas "Spēlmaņu nakts" nomināciju "Gada jaundarbs dramaturģijā".

Teātrī gadījumi, kad luga tapusi, iedvesmojoties no aktieriem, nemaz nav tik bieži, bet šis ir šāds gadījums, jo tieši šie 3 paaudžu aktieri, kuri piedalās izrādē - Edgars Pujāts, Sandis Pēcis un Artūrs Irbe - kalpojuši par iedvesmas avotu dramaturģei, strādājot pie lugas.


"Vilki" ir stāsts par ģimeni, kurai, saskaroties ar neplānotiem sarežģījumiem, nākas dziļi un patiesi izvērtēt savstarpējās attiecības, skarot arvien dziļākas tēmas, kuras vienmēr tikušas noklusētas un nekad nav risinātas. Stāstā spilgti atklājas, ka iekšējās bailes mīt arī pat ļoti vīrišķīgos varoņos, un reizēm tieši šīs bailes un izmisīgā vēlme dzīvot labāk traucē ieraudzīt patieso situāciju.


""Vilki" – izrādes laikā par visiem 100 procentiem ievelk notikumā, par kuru jādomā vēl ilgi pēc noskatīšanās. Rasas Bugavičutes-Pēces luga un Toma Treiņa iestudējums it kā nemaz nestāsta par lielām tēmām vai ārkārtīgi aktuālām sociālās dzīves problēmām, tomēr... ļoti jūtīgi fiksē mūsu laiku un līdzcilvēku dzīves izjūtu. Izrāde piedāvā siltu, cilvēcīgu un emocionālu Vilku ģimenes vīriešu stāstu. Iestudējumam dots apakšžanrs – dramatiska traģikomēdija. Nevaru nepiekrist, jo lugas teksts un psiholoģiski smalki sastrādātā aktierspēle rada visus priekšnoteikumus, lai skatītājs vienlaikus justos gan izklaidēts, gan emocionāli iekustināts," pēc izrādes noskatīšanās rakstīja teātra kritiķe Dita Jonīte.


Biļetes uz izrādi iespējams iegādāties visās Biļešu paradīzes kasēs, kā arī elektroniski www.bilesuparadize.lv