Svētdiena, 16.06.2024 21:09
Justīne, Juta

Ogres iedzīvotājiem būs iespēja bez maksas nodot nederīgās elektroiekārtas

Leta
17 Sep
10:01
Ogres iedzīvotājiem būs iespēja bez maksas nodot nederīgās elektroiekārtas

Ogres iedzīvotājiem būs iespēja bez maksas nodot nederīgās elektroiekārtas

Leta
17 Sep
10:01

Sestdien, 17.septembrī Tukuma, Jelgavas un Ogres iedzīvotājiem būs iespēja bez maksas nodot nederīgās elektroiekārtas, informē SIA "Zaļā josta" mārketinga vadītāja Laima Kubliņa.

Elektrosestdienu Tukumā, Jelgavā un Ogrē "Zaļā josta" sadarbībā ar SIA "Lidl Latvija" un AS "BAO" rīko, lai veicinātu sabiedrības izpratni par nolietoto elektroiekārtu pareizu utilizāciju un padarītu nevajadzīgas vai nolietotas elektrotehnikas nodošanu pārstrādei ērtāku.

Atbilstoši statistikas datiem, Latvijā pārstrādē nonāk vien katra trešā no gada laikā tirgū laistajām elektroiekārtām. Galvenais iemesls tam esot sabiedrības izpratnes trūkums par pareizu elektrotehnikas atkritumu utilizāciju, neērta nodošanas infrastruktūra reģionos un motivācijas trūkums rūpēties par saviem atkritumiem.

Akcijas laikā no plkst.10 līdz 16 elektrotehnika tiks pieņemta pie trim "Lidl" veikaliem - Tukumā, Raudas ielā 17a, Jelgavā, Rīgas ielā 50 un Ogrē, Kalna prospektā 2a.

Katrā no Elektrosestdienas norises veikaliem tiks izlozēti trīs akcijas dalībnieki, kas savā īpašumā iegūs "Lidl" dāvanu kartes 30 eiro vērtībā.

Visas savāktās elektroiekārtas tiks nogādātas "BAO" videi kaitīgo preču pārstrādes centrā, nodrošinot to efektīvu un videi draudzīgu pārstrādi otrreizējās izejvielās.

Kā liecina "Firmaas.lv" informācija, izlietotā iepakojuma apsaimniekošanas uzņēmuma "Zaļā josta" 2020.gadā strādāja ar 8,238 miljonu eiro apgrozījumu un 669 298 eiro peļņu. Finanšu dati par 2021.gadu vēl nav publiskoti. Uzņēmums pieder "TAK investīcijas" (30%), SIA "City Energy" (30%) un SIA "Zaļā karte" (40%).