Trešdiena, 29.05.2024 05:35
Maksis, Raivis, Raivo

Ogres muzejā saruna par Vilhelma Purvīša apvārsni dzīvē un glezniecībā

ogrenet.lv
4 Jūn
13:00
Ogres muzejā saruna par Vilhelma Purvīša apvārsni dzīvē un glezniecībā
V. Purvītis studijās kopā ar audžumeitu Marionu, 20.gadsimta 30. gadu beigas. Foto no Ogres Vēstures un mākslas muzeja arhīva.

Ogres muzejā saruna par Vilhelma Purvīša apvārsni dzīvē un glezniecībā

ogrenet.lv
4 Jūn
13:00

Saistībā ar Vilhelma Purvīša 150 gadu jubilejas izstādes atklāšanu Ogres Vēstures un mākslas muzejā notiks lekcija "Purvīša apvārsnis dzīvē un glezniecībā".

Klausītājus pa neierastākām takām īstā Purvīša gaisotnē izvadās Kristiāna Ābele, mākslas vēsturniece, Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas vēstures institūta vadošā pētniece. Viņas zinātnisko interešu lokā ir Latvijas māksla (glezniecība, grafika) un mākslas dzīve 19. gs. un 20. gs. sākumā Baltijas un pārējās Eiropas kopainā. K. Ābele ir Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstādes "Purvītis" zinātniskā konsultante, un pavisam drīz izdevniecībā "Neputns" klajā nāks viņas veidots izdevums, veltīts izcilajam gleznotājam.

Saruna par V. Purvīti notiks sestdien, 4. jūnijā, pl. 13.00. Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama. Pasākums bez maksas.

Nacionālās ainavu glezniecības izveidotājs un vērienīgākais modernizētājs Vilhelms Purvītis (1872–1945) ir atzīts par vienu no galvenajām personībām Latvijas 20. gadsimta pirmās puses vizuālajā mākslā. Pazīstamākais Baltijas modernās mākslas pārstāvis iesaistījās ainavas žanra pārmaiņās, gūstot panākumus ārzemēs, autoritāti Rīgas mākslas dzīvē un turpmāk nemainīgi augstu statusu Latvijas mākslas pasaulē.


Informāciju sagatavoja Inga Zvirbule, Ogres Vēstures un mākslas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste