Piektdiena, 24.05.2024 19:36
Ilvija, Marlēna, Ziedone

Ogres novadā norisināsies militāro mācību cikla "NAMEJS 2022" lauka taktiskais vingrinājums

ogrenet.lv
16 Sep
08:08
Ogres novadā norisināsies militāro mācību cikla "NAMEJS 2022" lauka taktiskais vingrinājums

Ogres novadā norisināsies militāro mācību cikla "NAMEJS 2022" lauka taktiskais vingrinājums

ogrenet.lv
16 Sep
08:08

No 16. līdz 18. septembrim Ogres novadā norisināsies daļa no Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību "Namejs 2022" rudens posma, kura laikā tiks pārbaudīta Zemessardzes 54. kaujas atbalsta bataljona karavīru, rezerves karavīru un zemessargu spēja veikt uzdevumus hibrīdapdraudējuma gadījumā.

Militāro mācību laikā Ogrē, Ikšķilē, Tīnūžu pagastā un Suntažu pagasta Juglas ciemā 54. kaujas atbalsta bataljona karavīri un zemessargi veiks patrulēšanu, reidus, ierīkos īslaicīgus kontroles punktus, kā arī vingrinās objektu apsardzi. Savukārt 17. septembrī Tīnūžu pagastā bataljona personāls nostiprinās iemaņas pūļa kontroles nodrošināšanā.


Militāro mācību “Namejs 2022” rudens posma laikā 18. septembrī Ogres novadā notiks Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes Medicīnas rotas un Neatliekamā medicīniskās palīdzības dienesta kopīgo mācību “Ausma” izspēle. Tajā tiks trenēta brigādes Medicīnas rotas spēja sadarbībā ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu organizēt un koordinēt cietušo evakuāciju uz civilajām ārstniecības iestādēm konvencionālā jeb bruņota konflikta gadījumā. Lai trenētu medicīnisko atbalstu, gan 17., gan 18.septembrī Tīnūžu tautas namā tiks izveidots mobilais cietušo aprūpes punkts.


Mācību “Ausma” uzdevumu izpildei Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes Medicīnas rotas karavīri-glābēji uz Tīnūžu tautas namā izvērsto mobilo cietušo aprūpes punktu nogādās cietušo karavīru lomu spēlētājus. Tālāk cietušie tiks nogādāti pie Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem, kuri ar operatīvo transportlīdzekli cietušos nogādās uz Ogres slimnīcu.


Zemessargi un karavīri trenējas pēc iespējas realitātei pietuvinātos apstākļos, tādējādi nostiprinot savas prasmes aizsargāt savu atbildības teritoriju – savus novadus, pilsētas, pagastus, ciemus.


Zemessardze pateicas darba devējiem, kuri dod iespēju zemessargiem piedalīties mācībās trīs dienas pēc kārtas, un privāto zemju īpašniekiem, kuri sniedz būtisku atbalstu, piekrītot iznomāt savus īpašumus mācību vajadzībām.

Iedzīvotāju ievērībai!

Mācību “Namejs 2022” rudens posma laikā Ogres novadā pārvietosies militārā tehnika, karavīri un zemessargi formas tērpos ar ieročiem. Mācību uzdevumi tiks veikti, izmantojot tikai mācību munīciju un kaujas imitācijas līdzekļus, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību. Tomēr, ja tāda tiek atrasta, to nedrīkst aiztikt.


Iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, redzot karavīru un zemessargu pārvietošanos arī ārpus militārajiem poligoniem un vienību izvietojumiem, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu, kā arī attālināti dzirdot šāvienu troksni.
Lūdzam ar sapratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem vai īslaicīgu kontrolpunktu un pārvietojamo šķēršļu izvietošanu. Šie šķēršļi nepiesārņo vidi un nebojā infrastruktūru.


Informāciju sagatavoja Zemessardzes 54. kaujas atbalsta bataljona Komunikācijas nodaļa