Ceturtdiena, 20.06.2024 12:49
Maira, Rasa, Rasma

Pārgājiens dabas parkā "Ogres ieleja"

Ogresnovads.lv
15 Jūl
11:00
Pārgājiens dabas parkā "Ogres ieleja"

Pārgājiens dabas parkā "Ogres ieleja"

Ogresnovads.lv
15 Jūl
11:00

15.jūlijā Ogres novada Tūrisma informācijas centrs organizē pārgājienu dabas parkā “Ogres ieleja”. Pārgājiena laikā būs iespēja izzināt Ogres ielejas dabas vērtības kopā ar vides ekspertu. Pasākums piemērots ģimenēm ar bērniem no sešu gadu vecuma, pārgājiena grūtības pakāpe – viegla, bet ar izaicinājuma elementiem.

Lai arī maršruts būs 6 km garš, tajā paredzēti arī sarežģītāki posmi ar pārvietošanos pa akmeņaino Sumuldas upītes gultni, kur vasarās ūdens parasti ir izsīcis. Pārgājiena laikā būs vērojamas daudzveidīgas ainavas – skati uz Ogres upi un Sumuldas upes ieleju, pļavas, meži un stāvas kraujas. Pasākuma ilgums: aptuveni piecas stundas. Sākums: plkst. 11.00 pie Senogres tilta Ogresmuižā.

Pārgājiena laikā tiks atklāta jaunā dabas taka, kas izveidota projekta “Sugu un biotopu stāvokļa uzlabošanas pasākumi īpaši aizsargājamajā dabas teritorijā “Ogres ieleja”” ietvaros. Īstenojot projektu, saglabātas teritorijas ainaviskās vērtības, atsegti skati uz Ogres upi un tās ieleju, izveidota atpūtas vieta, ūdenstūristu apmetnes vieta, velomaršruts, kas marķēts ar norādēm, vides izglītības taka ar stendiem u.c. Izkopti divi biokoki, apsekoti jauni biokoki, kā arī atjaunota informācija esošajos stendos.

Lai piedalītos pārgājienā, nepieciešams aizpildīt reģistrācijas anketu: ej.uz/pārgājiens-ogres-ieleja. Vietu skaits ierobežots! Sīkāka informācija par pārgājiena norisi pa tālruni +371 25 419 714 (Aleksandrs Čerņavskis, Ogres novada pašvaldības tūrisma organizators). Lūgums ģērbties atbilstoši laikapstākļiem, kājās - viegli pārgājiena apavi. Dalībnieki aicināti ņemt līdzi pretodu līdzekli, ūdeni, uzkodas pusdienu pauzei un sausas zeķes.