Svētdiena, 21.07.2024 22:57
Meldra, Meldris, Melisa

Pārgājiens pa 1917.gada Mazās Juglas kauju vietām

Ogresnovads.lv
30 Sep
10:00
Pārgājiens pa 1917.gada Mazās Juglas kauju vietām

Pārgājiens pa 1917.gada Mazās Juglas kauju vietām

Ogresnovads.lv
30 Sep
10:00

30.septembrī plkst.10.00-17.00 Starptautiskās tūrisma dienas ietvaros Ogres novada Tūrisma informācijas centrs sadarbībā ar kultūras mantojuma centru "Tīnūžu muiža" organizē izglītojošo pārgājienu pa Tīnūžu apkārtni, kur norisinājusies kauja pie Mazās Juglas. Pārgājiena maršruts vedīs pa Pirmā pasaules kara notikumu vietām. Pasākuma laikā būs iespēja apmeklēt kultūras mantojuma centru "Tīnūžu muiža”, apskatīt kauju vietas un uzzināt par vēsturiskajiem notikumiem 1917.gadā, kā arī senāku vēsturi par Tīnūžu apkārtni.

Pārgājienu vadīs kultūras mantojuma centra "Tīnūžu muiža" vadītājs Kaspars Špēlis. Maršruts: aptuveni 15 km pa koplietošanas ceļiem ar mainīgu segumu. Grūtības pakāpe - vidēja. Vecums - 12+. Stars/finišs - kultūras mantojuma centrs "Tīnūžu muiža".

Reģistrācija, aizpildot pieteikumu elektroniski. Vietu skaits ierobežots! Lūgums ņemt līdzi ūdeni un uzkodas, kā arī savu bļodiņu un karoti. Pusdienu pauze paredzēta ierakumu vietā. Dalībnieki aicināti ģērbties atbilstoši laikapstākļiem.

Rīgas operācija, kas norisinājās 1917.gada septembra sākumā, tiek uzskatīta par vienu no komplicētākajām un sarežģītākajām militārajām operācijām Pirmajā pasaules karā. Plānota un realizēta laikā, kad kaujās Rietumu un Austrumu frontē attīstījās modernās karadarbības principi. Tie atstājuši tālejošas sekas ne tikai vēsturē, bet arī ieņem izšķirošu vietu mūsdienu karos. Vācijas armijas Rīgas operācijas kulminācijas brīdis bija kaujas pret latviešu strēlniekiem pie Mazās Juglas upes. Kā mūsdienās izskatās agrākais kaujas lauks un kādas liecības mēs tajā vēl varam ieraudzīt? To centīsies noskaidrot pārgājiena laikā.

Dažas tēmas pārgājienā: "Ierakumu karš. Nocietinājumu būves un aizsardzības sistēmas", "Slēptās briesmas Latvijas zemē. Par nesprāgušās munīcijas draudiem agrāko kauju vietās", "Kara Dievs. Artilērijas loma un tās attīstība 1.pasaules karā", "Kara sanitāri, viņu darba specifika un viņu nenovērtētais ieguldījums", "Indīgās gāzes karā. Ķīmiskie ieroči 1.pasaules karā un Rīgas operācijā", "Karš un karavīra nāve. Darbs ar informāciju toreiz un tagad".