Sestdiena, 20.07.2024 18:19
Ramona, Ritma

Pasākums "Veselības stundas"

Ogresnovads.lv
23 Mar Birzgales Tautas nams
10:00
Pasākums "Veselības stundas"

Pasākums "Veselības stundas"

Ogresnovads.lv
23 Mar Birzgales Tautas nams
10:00

23. martā Birzgales Tautas namā notiks pasākums "Veselības stundas", kurā piedāvās uzklausīt dažādu jomu ekspertus, runāt un diskutēt, aplūkojot aktuālās tēmas par un ap veselību. Lieliska iespēja smelties idejas un ieteikumus veselīgam dzīvesveidam.

10.00–10.20 "Būt drosmīgam, nebaidīties un dzīvot veselīgi šajā laikā". Laiks, kurā dzīvojam, ir mūsu laiks. Šobrīd situācija pasaulē, Latvijā, novadā, savā pilsētā un katra mūsu dzīvē ir pavisam citāda nekā divus, desmit vai divdesmit gadus iepriekš. Jūtamies nedroši, satraukums un spriedze bieži vien ir mūsu ikdienas pavadoņi. Mēs nevaram mainīt to, kas nav maināms, bet mēs varam piedāvāt sev izprast un veidot jaunus ieradumus, kas arī šajā trauksmainajā laikā var mums sniegt līdzsvaru un prieku dzīvē. Sarunā īsi pieskarsies teorētiskiem un dažiem praktiskiem padomiem, kā palīdzēt sev justies labi, pieņemot pārmaiņas un laika straujo ritējumu.

10.35–11.15 farmaceita skatījums uz pacienta līdzestību uztura bagātinātāju lietošanā. Aicina uz tikšanos ar farmaceitu, lai uzzinātu, kam pievērst uzmanību, izvēloties uztura bagātinātājus, izprastu atšķirību starp dažādiem terminiem, kas raksturo uztura bagātinātājus, kā arī iegūtu izpratni par savu līdzestību, lietojot kā zāles, tā uztura bagātinātājus.

Kā veselību ietekmē pareiza, regulāra un atbilstoša preperātu lietošana, balstoties uz ārstu vai farmācijas speciālistu ieteikumiem? Kā uzturs un dzīvesveids ietekmē uztura bagātinātāju izvēli un lietošanu? Kam jāpievērš uzmanība uztura bagātinātāju sastāvā? Kādi ir biežākie mīti un aizspriedumi par uztura bagātinātājiem jeb vitamīniem un minerālvielām?

11.30–12.00 vingrošana pauzēm ikdienā. Aicina izmēģināt vingrojumu kompleksu savai labsajūtai ikdienā, smelties idejas un ieviest aktīvas pauzes savā rutīnā, kas veicinās pilnvērtīgu asins cirkulāciju, noslogoto locītavu un sasprindzināto muskuļu atslogojumu. Nav nepieciešams īpašs inventārs.

12.15–13.00 "Acu veselību un rūpes par savu redzi". Laba redze ir būtiska kvalitatīvas dzīves sastāvdaļa, tādēļ par acu veselību ir jārūpējas ikvienā vecumā. Acu veselību tiešā veidā ietekmē darbs pie datora un citu ekrānu intensīva lietošana, kas veicina acu nogurumu, rada sausumu, saspringumu, miglošanos un kas var pasliktināt redzi. Katrā vecumā ir dažādi acu saslimšanas riski, un ikvienam cilvēkam ar gadiem šie riski tikai palielinās, tāpēc rūpes par acu veselību ikdienā jāuzņemas katram cilvēkam individuāli.

Pasākums ir bez maksas, iepriekš piesakoties.

mceu_68288188111710871295822.jpg