Pirmdiena, 24.06.2024 06:57
Jānis

Pasākums "Veselības stundas" Ķegumā

Ogresnovads.lv
24 Feb
09:30
Pasākums "Veselības stundas" Ķegumā

Pasākums "Veselības stundas" Ķegumā

Ogresnovads.lv
24 Feb
09:30

24. februārī visas dienas garumā Ķeguma dienas centrā aicina uzturēt vai ieviest jaunus, veselīgus ieradumus savā ikdienā, gūstot idejas pasākumā "Veselības stundas".

9.30–10.15 vidējas intensitātes vingrošana veselībai (norises vieta – Ķeguma Tautas nams). Pasākumu iesāks ar zemas līdz vidējas intensitātes nodarbību "Vingrošana veselībai", kas vienlaikus iedarbojas uz vairākām muskuļu grupām, apvieno pozas un klasiskas elpošanas tehnikas ar fizisku treniņu un mentālu relaksāciju, lai nodrošinātu visa ķermeņa pareizu funkcionēšanu. Nodarbība piemērota darbspējīgajiem – kā vīriešiem, tā sievietēm un kā iesācējiem, tā arī pieredzējušiem vingrotājiem.

10.30–11.15 "Būt drosmīgam, nebaidīties un dzīvot veselīgi šodien". Šobrīd situācija pasaulē, Latvijā, novadā, savā pilsētā un katra mūsu dzīvē ir pavisam citāda nekā divus, desmit vai divdesmit gadus iepriekš. Jūtamies nedroši, satraukums un spriedze bieži vien ir mūsu ikdienas pavadoņi. Mēs nevaram mainīt to, kas nav maināms, bet mēs varam piedāvāt sev izprast un veidot jaunus ieradumus, kas arī šajā trauksmainajā laikā, var mums sniegt līdzsvaru un prieku dzīvē. Sarunā īsi pieskarsies teorētiskiem un dažiem praktiskiem padomiem, kā palīdzēt sev justies labi, pieņemot pārmaiņas un laika straujo ritējumu.

11.30–12.15 "Farmaceita skatījums uz pacienta līdzestību uztura bagātinātāju lietošanā". Aicina uz tikšanos ar farmaceitu, lai uzzinātu kam pievērst uzmanību izvēloties uztura bagātinātājus, izprastu atšķirību starp dažādiem terminiem, kas raksturo uztura bagātinātājus, kā arī iegūtu izpratni par savu līdzestību, lietojot kā zāles, tā uztura bagātinātājus. Kā veselību ietekmē pareiza, regulāra un atbilstoša preparātu lietošana, balstoties uz ārstu vai farmācijas speciālistu ieteikumiem? Kā uzturs un dzīvesveids ietekmē uztura bagātinātāju izvēli un lietošanu? Kam jāpievērš uzmanība uztura bagātinātāju sastāvā? Kādi ir biežākie mīti un aizspriedumi par uztura bagātinātājiem jeb vitamīniem un minerālvielām?

12.30–13.15 "Vesela un skaista āda jeb zini par melanomu". Ādas veselība ir svarīga ikvienā vecumā. Aicina uzzināt vairāk par ādas veselību un melanomu, tās rašanās cēloņiem un profilakses pasākumiem, ko varam veikt ik dienas, lai pasargātu savu ādu. Melanoma ir viena no agresīvākajām vēža formām. Risks saslimt ar ādas vēzi dažādu faktoru dēļ arvien palielinās, tādēļ ir būtiski apzināt un novērst iespējamos riska faktorus, kas var provocēt slimības attīstību.

13.30–14.15 "Acu veselība un rūpes par savu redzi". Laba redze ir būtiska kvalitatīvas dzīves sastāvdaļa, tādēļ par acu veselību ir jārūpējas ikvienā vecumā. Acu veselību tiešā veidā ietekmē darbs pie datora un citu ekrānu intensīva lietošana, kas veicina acu nogurumu, rada sausumu, saspringumu, miglošanos un kas var pasliktināt redzi. Katrā vecumā ir dažādi acu saslimšanas riski, un ikvienam cilvēkam ar gadiem šie riski tikai palielinās, tāpēc rūpes par acu veselību ikdienā jāuzņemas katram cilvēkam individuāli.

14.30–15.30 zemas līdz vidējas intensitātes vingrošana veselībai senioriem (norises vieta – Ķeguma Tautas nams). Pasākuma noslēgumā aicina seniorus uz zemas līdz vidējas intensitātes nodarbību "Vingrošana veselībai". Nodarbība vienlaikus iedarbojas uz vairākām muskuļu grupām, vairojot spēku un uzlabojot koordināciju, stabilitāti, līdzsvaru. Nodarbība ir paredzēta gados vecākiem cilvēkiem un ir īpaši pielāgota viņu vajadzībām.

Iepriekšēja pieteikšanās "Oveselības" tīmekļvietnē oveselibaogre.lv.