Piektdiena, 14.06.2024 21:16
Saiva, Saivis, Santis, Sentis, Tija

Putnu dienas Ogrē

Ansis Egle, Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza Mārketinga un biznesa attīstības nodaļas vadītājs
22 Apr
12:00
Putnu dienas Ogrē

Putnu dienas Ogrē

Ansis Egle, Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza Mārketinga un biznesa attīstības nodaļas vadītājs
22 Apr
12:00

Šī gada 22.aprīlī Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs sadarbībā ar Latvijas vides aizsardzības fondu organizē Putnu dienas Ogrē. 22.aprīlī no plkst.12.00 “Rīgas mežu” Vides izglītības centrā visi aicināti piedalīties “Dzeņa darbnīcā”, kurā no Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza darbinieku sagatavotajiem materiāliem katrs varēs izgatavot putnu būrīti mazajiem dobumperētājiem – zīlītēm, melnajiem mušķērājiem, zvirbuļiem un citiem – vai reti sastopamajiem, dobumos mītošajiem zīdītājiem – meža susuriem.

Šogad Putnu dienu dalībniekus iepazīstināsim ar meža susuri, kuram veidojam īpašus būrīšus šī gada Putnu dienu ietvaros. Ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu esam raduši iespēju izveidot izglītojošu uzdevumu grāmatu jaunākajiem apmeklētājiem. Pildot uzdevumus, dalībnieki uzzinās, kāpēc ir svarīgi saglabāt mežu daudzveidību, kur patīk slēpties meža susurim un to, cik dažādi ir dabisko mežu iemītnieki.

Izveidot būrīti aicinām gan lielus, gan mazus, un to pareizi izdarīt palīdzēs Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza darbinieki un brīvprātīgie. Dalība pasākumā ir bez papildu maksas. Putnu būrīti varēs ņemt līdzi un izlikt putniem tīkamā vietā savā dārzā vai mežā, savukārt visi susuru būrīši tiks nodoti Dabas aizsardzības pārvaldes speciālistiem, kas tos izvietos šiem dzīvniekiem piemērotās vietās.

Projekts “Susuriem daru – par mežiem zinu!” tiek rīkots ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu.