Sestdiena, 20.07.2024 04:07
Ramona, Ritma

Sezonas noslēguma pasākums Purvīša muzejā Taurupes pagastā

Ogresnovads.lv
14 Okt
10:00
Sezonas noslēguma pasākums Purvīša muzejā Taurupes pagastā

Sezonas noslēguma pasākums Purvīša muzejā Taurupes pagastā

Ogresnovads.lv
14 Okt
10:00

14.oktobrī Purvīša muzejs noslēgs 2023.gada sezonu. Visas dienas garumā Purvīša dzimtajās mājās Ogres novada Taurupes pagasta "Vecjaužos" notiks dažādas aktivitātes - koku stādīšana, koru koncerts un jauno mākslinieku konkursa "Pavasaris" laureātu godināšana.

Sezonas noslēguma pasākuma diena tiks aizvadīta, baudot zelta rudeni Purvīša ainavā sarunās par paveikto un iecerēto. Dienas pirmajā pusē plānots stādīt kokus Purvīša dzimtās vietas mežos. Pēc koku stādīšanas darbiem muzeja saimnieces talciniekus cienās ar zupu. Vēlāk sekos svētku koncerts diriģentes Airas Birziņas vadībā. Koncertā piedalīsies VEF Kultūras pils sieviešu koris "Dzintars", Ogres sieviešu koris "Rasa", Zaubes jauktais koris un jauktais koris "Apkārt Latvijai".

Dienas noslēgumā notiks jauno mākslinieku balvas "Pavasaris" pasniegšana. Šogad konkurss tiek aizvadīts pirmo reizi, un to Purvīša muzejs organizē kopā ar Mākslas izglītības kompetences centra Nacionālās mākslu vidusskolas Jaņa Rozentāla Mākslas skolu un Cēsu pilsētas Mākslas skolu. Konkursā piedalās jauno mākslinieku darbi, kas tapuši plenēra ietvaros Purvīša muzeja teritorijā. Viens mākslinieks vai mākslinieku apvienība saņems balvu 1000 eiro apmērā ceļojumam pieredzes gūšanai kādā no lielākajiem Eiropas mākslas muzejiem. Tiks pasniegta arī skatītāju simpātiju balva. Balsot par sev tīkamāko mākslas darbu var šeit vai klātienē Purvīša muzejā līdz šī gada 14.oktobrim.

Līdzās jau minētajām aktivitātēm visas dienas garumā būs iespēja paviesoties Purvīša dzimtas mājā, aplūkot brīvdabas izstādi "Septiņi gudrie" un ainavu takā "Purvīša acīm" apskatīt jauno mākslinieku konkursa "Pavasaris" gleznas.

Plašāka informācija par Purvīša muzeja aktivitātēm atrodama Imanta Ziedoņa fonda "Viegli" tīmekļvietnē, kā arī "Facebook" un "Instagram" kontos.