Trešdiena, 24.07.2024 10:04
Krista, Kristiāna, Kristiāns, Kristīne

“Skaņumājas” instrumentu spēles kursu koncerts Lauberē

ogresnovads.lv
10 Dec
18:00
“Skaņumājas” instrumentu spēles kursu koncerts Lauberē

“Skaņumājas” instrumentu spēles kursu koncerts Lauberē

ogresnovads.lv
10 Dec
18:00

10.decembrī plkst. 18.00 Lauberes Kultūras namā notiks kārtējais tradicionālo instrumentu spēles kursu dalībnieku koncerts “Saspēlēsim?”.

Ar kursu audzēkņu koncertu “Saspēlēsim?” noslēgsies kārtējie biedrības “Skaņumāja” rīkotie tautas instrumentu spēles kursi. Šie kursi ir iespēja pieaugušajiem bez iepriekšējas pieredzes mācīties instrumentu spēli, kā arī iepazīt tautas melodijas, kas ir pateicīgs materiāls pirmo iemaņu gūšanai.  Tāpat, kursi ir nozīmīgs ieguldījums nemateriālā kultūras mantojuma uzturēšanā un saglabāšanā. Šajā reizē dalībniekiem līdzās vijolēm un mandolīnām bija iespēja mācīties Latvijas Nacionālajā vērtību sarakstā iekļauto Ieviņa ermoņiku un dūru cītaras spēli.

Daudziem kursu dalībniekiem šī būs pirmā skatuves pieredze, bet, neraugoties uz to, koncerta programma solās būt daudzveidīga un atraktīva. Kursu dalībnieki demonstrēs gan sava izvēlētā instrumenta spēli, gan muzicēs jauktos kapelu sastāvos, rādot neskaitāmās krāsas un iespējas, ko glabā tradicionālās instrumentu spēles mantojums.

Kā ierasts, koncerta programmu kuplina īpašie viesi, šoreiz Rīgas folkloras kopa “Visi vēji”.

Mūžizglītības projektu finansiāli atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

Mācību materiālus un informāciju par tradicionālo instrumentu spēles apguves iespējām meklējiet “Skaņumājas” mājaslapā www.muzikanti.lv.