Pirmdiena, 24.06.2024 05:59
Jānis

Svētdien Ogrē norisināsies Para Sporta svētki

Bērnu un jauniešu parasporta apvienība
20 Nov
09:30
Svētdien Ogrē norisināsies Para Sporta svētki

Svētdien Ogrē norisināsies Para Sporta svētki

Bērnu un jauniešu parasporta apvienība
20 Nov
09:30

Jau šo svētdien, 20. novembrī, Ogres novada sporta centrā norisināsies Latvijas Republikas proklamēšanas 104. gadadienai veltīti Bērnu un jauniešu para sporta apvienības un Ogres novada sporta centra organizētie “Para Sporta svētki – JAUTRIE STARTI”.

Aicināti bērni un jaunieši ar kustību traucējumiem, viņu vecāki, treneri un arī visi interesenti. Sporta svētku mērķi ir sniegt ieskatu plašajās iespējās para sporta veidos, ar kuriem jau šobrīd aktīvi nodarbojas cilvēki ar kustību traucējumiem, tāpat arī veicināt sabiedrības integrāciju. Ogres novada pašvaldība jau otro gadu aktīvi atbalsta para sporta nodarbību organizēšanu un novadīšanu vietējā, labi aprīkotā un pilnīgi pielāgota sporta centrā un ir viena no pirmajām pašvaldībām, kas Latvijā aktīvi iesaistījusies para sporta attīstībā.

Pasākuma ietvaros norisināsies virkne aktivitāšu un sacensību, kuros klātesošajiem būs iespēja tuvāk iepazīt tādus para sporta veidus kā ratiņbasketbols, para vieglatlētika, boccia, ratiņ teniss, badmintons, galda teniss un citi. Tā būs iespēja vēl nepieredzējušiem para sportistiem un iesācējiem ne tikai ieraudzīt un izmēģināt minētos sporta veidus, bet arī iepazīties ar Latvijas para sportistiem.

“Bērniem un jauniešiem ar kustību traucējumiem, nepieciešama gan rehabilitācija, gan fizioterapija, bet tikpat svarīgam aspektam šo cilvēku dzīvē būtu jābūt sportam. Arī, ņemot vērā faktu, ka šādu bērnu vecāku iespējas Latvijā ir ierobežotas, būtu jāspēj rast iespēja sportam vismaz vienu reizi nedēļā. Tajā pašā laikā ir arī pozitīvi piemēri, un viens no tiem ir para sporta grupa Ogrē, kas aktīvi darbojas jau otro gadu. Mēs ļoti ceram, ka drīzumā arī citas pašvaldības varētu sekot šīm piemēram. Darbojoties ar para sporta jautājumiem ikdienā, varu teikt, ka regulāri sportojot, kā arī piedaloties dažādās sporta nometnēs un svētkos, bērni ar kustību traucējumiem iegūst ļoti daudz vērtīga.” uzsver Bērnu un jauniešu para sporta apvienības prezidente Nataļja Novikova.

Šogad Bērnu un jauniešu para sporta apvienība aicina apmeklēt:
1. Para sporta svētkus Ogrē, kas veltīti Latvijas Republikas proklamēšanas 104. gadadienai;
2. Para sporta atklāto nodarbību 2. decembrī, kas veltīta 3. decembra Starptautiskajai dienai cilvēkiem ar invaliditāti;
3. Bērnu un jauniešu Ziemassvētku para sporta nometni no 26. līdz 27. decembrim.


Informāciju sagatavoja Natalja Novikova, Bērnu un jauniešu parasporta apvienības prezidente