Otrdiena, 23.04.2024 14:27
Georgs, Jurģis, Juris

Tīnūžu Tautas namā skatāma Ilzes Kupčas-Ziemeles personālizstāde “No skices līdz izrādei”

Ogres teātris
28 Feb
08:59
Tīnūžu Tautas namā skatāma Ilzes Kupčas-Ziemeles personālizstāde “No skices līdz izrādei”

Tīnūžu Tautas namā skatāma Ilzes Kupčas-Ziemeles personālizstāde “No skices līdz izrādei”

Ogres teātris
28 Feb
08:59

No 28. februāra Tīnūžu Tautas nama Izstāžu zālē aplūkojama Ogres teātra mākslinieces Ilzes Kupčas-Ziemeles personālizstāde “No skices līdz izrādei”.

Izstādē aplūkojami mākslinieces radītie kostīmi un autorskices no Ogres teātra izrādēm “Skapēna blēdības” (2013), “Bernika projekts” (2015), “Cik svarīgi būt nopietnam” (2016), “Ivanovs” (2018), “Rītdiena ir tālu” (2019), “Vakars ar Kokto” (2021) u.c.


“Izrādes mākslinieka darbs ir skatītājiem pamanāms uzreiz – tā ietekme nosaka skatuves telpas un izrādes atmosfēru. Skatītāji pēta kostīmus, ierauga, izjūt gaismu un muzikālās partitūras, pēta izrādes programmiņu. Meistarīgi un mākslinieciski organizētā skatuves atmosfērā vēl izteiksmīgāk ir pamanāma režija un aktieru darbs, jo tie cits citu papildina un paceļ,” atklāj māksliniece.


“Ilzes Kupčas-Ziemelesizrāžu kostīmi ir aplūkojami gan kā ansamblis, gan atsevišķi autordarbi, jo tie ne tikai ilustrē katras izrādes darbības laiku un stilu, bet arī kļūst par ikviena skatuves tēla būtības raksturojošudaļu. Ar smalkām, radošām detaļām tiek radīts pamats konkrētām tēla izpausmēm – piemēram, precīza ir paaudžu un raksturu saspēle izrādes “Rītdiena ir tālu” trīs paaudžu sieviešu tērpos. Ar pārdomātu krāsu un fasonu izvēli māksliniece tērposiezīmē iestudējuma kopnoskaņu vai konkrētas izrādes ainas atmosfēru, kā pelēkajā “Bernika projekta” sabiedrības dāmu kopskatā vai krāsaini karnevāliskajās “Ivanova” masu ainās. Katrā izrādē ir sava vizuālā “odziņa”, ko novērtē arī teātra patstāvīgie skatītāji,” mākslinieces darbu raksturo teātra zinātniece, Ogres teātra direktore Ieva Rodiņa.


Ilze Kupča-Ziemele dzimusi 14. aprīlī Rīgā. Beigusi Latvijas Mākslas akadēmiju, iegūstot maģistra grādu Audiovizuālajā mediju mākslā (2008), un Latvijas Universitāti, iegūstot bakalaura grādu Mākslas pedagoģijā (1998). Strādā ar grafisko un tekstila dizainu, iespieddarbu dizainu. Ir mākslas un dizaina priekšmetu skolotāja profesionālās ievirzes Mākslas skolās, vada lietišķās mākslas studiju “Tīna”. Kopš 2013. gada Ilze ir Ogres teātra māksliniece un publicitātes iespieddarbu autore.


Izstāde Tīnūžu Tautas namā būs skatāma no 28. februāra līdz 30. martam.