Sestdiena, 20.07.2024 03:33
Ramona, Ritma

Utenis Meņģelē

Ogresnovads.lv
6 Aug
12:00
Utenis Meņģelē

Utenis Meņģelē

Ogresnovads.lv
6 Aug
12:00

6.augustā plkst.12.00-15.00 "Krievskolā" Meņģelē notiks utenis, kurā būs iespēja nodot/mainīties ar lietām, ko cilvēks pats var atnest ar savām rokām, piemēram, apģērbi, apavi, trauki, rotaļlietas, sadzīves tehnika. Iespēja nodot jebko, bet lietām jābūt nesaplēstām un gatavām darboties, apģērbiem - labā kvalitātē, bez traipiem, izgludinātiem un uz pakaramajiem.

Utenī nebūs ne cenu zīmju, ne kases aparātu. Katrs kaut ko atnes un tā vietā paņem kaut ko citu sev līdzi. Vieniem tā būs iespēja tikt vaļā no nevajadzīgā, bet citiem to iegūt bez maksas, jo tā taču ir tā neomulīgā sajūta, kad mājas nevajadzīgi vietu aizņem kaut kas pašam vairs nevērtīgs, bet citiem, iespējams, ļoti vajadzīgs!

Ideja attīstīta Meņģeles viedie ciemi kopienas ietvaros. Šādi līdzīgi maiņas punkti darbojas jau vairākās vietās Latvijā, piemēram, Rīgā “Brīvbode”, Liepājā “(Pār)maiņas punkts” u.c. Lai arī daudzviet, arī Ogres novadā, ir izveidoti nodošanas konteineri, tomēr šī būtu lieliska iespēja tieši vietējiem iedzīvotājiem primāri lietas no/atdot citiem tepat uz vietas pagastā. Jau 2022.gada vasarā augusta beigās šī ideja tika izmēģināta Zemnieku un lauksaimnieku dienas ietvaros, kad vietējie iedzīvotāji varēja nest dažādas lietas.