Otrdiena, 18.06.2024 10:59
Alberts, Madis

Valsts svētkos Ogres novada Kultūras centrs iemirdzas iespaidīgā svētku rotā

Ogres novada Kultūras centrs
11 Nov
19:00
Valsts svētkos Ogres novada Kultūras centrs iemirdzas iespaidīgā svētku rotā

Valsts svētkos Ogres novada Kultūras centrs iemirdzas iespaidīgā svētku rotā

Ogres novada Kultūras centrs
11 Nov
19:00

Atceroties mūsu tautas varoņus un svinot Latvijas Republikas proklamēšanas 104. gadadienu, 11., 17. un 18. novembrī Ogres novada Kultūras centra logos iemirdzēsies iespaidīga gaismas instalācija.

Ogres novada Kultūras centra komanda apvienojot savas zināšanas, pieredzi un mūsdienu tehnoloģiju iespējas ir radījusi Latvijā vēl neredzētu gaismas instalāciju, kuru papildina mūzikas fragments no rokoperas LĀČPLĒSIS un noskaņu radoši skaņas elementi. Tumsas aizsegā, ar gaismas un skaņas palīdzību, Ogres novada Kultūras centra logos atdzīvosies Latvijas tautai nozīmīgi simboli, kas ataino cīņu par brīvību, neatkarību un mīlestību pret savu valsti.
Instalācija būs apskatāma diennakts tumšajā laikā, no tumsas iestāšanās līdz pat rīta gaismai.


Apmeklētājus, kas Ogres novada Kultūras centrā viesosies 11. novembrī, aicinām ciemos arī 17. un 18. novembrī, kad būs vērojama jau pavisam cita gaismas un skaņas instalācija.


Lāčplēša dienā, 11. novembrī, plkst. 19.00, godinot Latvijas brīvības cīnītāju piemiņu, aicinām arī doties Lāpu gājienā no Strēlnieku piemiņas zīmes Daugavas krastā uz Brāļu kapiem.


Savukārt, 18. novembrī plkst. 16.00 Ogres novada Kultūras centrā norisināsies svētku koncerts un apbalvojumu OGRES GODA NOVADNIEKS un OGRES GADA NOVADNIEKS pasniegšana.


Koncertā piedalīsies Latvijas Nacionālā teātra aktieri Madara Botmane, Kristians Karēļins, dziedātājs Juris Jope un Ogres novada Kultūras centra jauniešu koris IMPULSS izpildīs Zigmāra Liepiņa, Raimonda Paula, Aināra Virgas, Mārtiņa Brauna un citu komponistu melodijas, kas vienoja un sargāja mūs dažādos likteņu griežos, – dziesmas, kurās kā pūrā ielocīts Tēvzemes vārds, valoda un latvieša dvēsele.


Svētku noslēgumā, plkst. 19.00, Daugavas krastā pie vides dizaina objekta OGRES BĀKA debesis izgaismos Latvijas Republikas proklamēšanas 104. gadadienai veltīta uguņošana.


Gaismas instalāciju un svētku pasākumu apmeklējums bez maksas.