Trešdiena, 24.04.2024 16:32
Nameda, Ritvaldis, Visvaldis

Veselības stundas Madlienā

Ogresnovads.lv
13 Mar
10:00
Veselības stundas Madlienā

Veselības stundas Madlienā

Ogresnovads.lv
13 Mar
10:00

13. martā plkst. 10.00 Madlienas vidusskolā "Oveselība" organizē Veselības stundas: būs vidējās intensitātes vingrošana veselībai, kā arī piedāvās klausīt dažādu jomu ekspertus, runāt un diskutēt, aplūkojot aktuālās tēmas par un ap veselību. Lieliska iespēja smelties idejas un ieteikumus veselīgam dzīvesveidam!

10.00–10.45 vidējās intensitātes vingrošana veselībai.
Pasākumu iesāks ar zemas līdz vidējas intensitātes nodarbību "Vingrošana veselībai", kas vienlaikus iedarbojas uz vairākām muskuļu grupām, apvieno pozas un klasiskas elpošanas tehnikas ar fizisku treniņu un mentālu relaksāciju, lai nodrošinātu visa ķermeņa pareizu funkcionēšanu. Nodarbība piemērota darbspējīgajiem – kā vīriešiem, tā sievietēm un kā iesācējiem, tā arī pieredzējušiem vingrotājiem.

11.00–11.30 "Būt drosmīgam, nebaidīties un dzīvot veselīgi šodien".
Laiks, kurā dzīvojam, ir mūsu laiks. Šobrīd situācija pasaulē, Latvijā, novadā, savā pilsētā un katra mūsu dzīvē ir pavisam citāda nekā divus, desmit vai divdesmit gadus iepriekš. Jūtamies nedroši, satraukums un spriedze bieži vien ir mūsu ikdienas pavadoņi. Mēs nevaram mainīt to, kas nav maināms, bet mēs varam piedāvāt sev izprast un veidot jaunus ieradumus, kas arī šajā trauksmainajā laikā var mums sniegt līdzsvaru un prieku dzīvē. Sarunā īsi pieskarsies teorētiskiem un dažiem praktiskiem padomiem, kā palīdzēt sev justies labi, pieņemot pārmaiņas un laika straujo ritējumu.

11.45–12.30 "Farmaceita skatījums uz pacienta līdzestību uztura bagātinātāju lietošanā".
Aicina uz tikšanos ar farmaceitu, lai uzzinātu, kam pievērst uzmanību, izvēloties uztura bagātinātājus, izprastu atšķirību starp dažādiem terminiem, kas raksturo uztura bagātinātājus, kā arī iegūtu izpratni par savu līdzestību, lietojot kā zāles, tā uztura bagātinātājus. Kā veselību ietekmē pareiza, regulāra un atbilstoša preparātu lietošana, balstoties uz ārstu vai farmācijas speciālistu ieteikumiem? Kā uzturs un dzīvesveids ietekmē uztura bagātinātāju izvēli un lietošanu? Kam jāpievērš uzmanība uztura bagātinātāju sastāvā? Kādi ir biežākie mīti un aizspriedumi par uztura bagātinātājiem jeb vitamīniem un minerālvielām?

12.45–13.30 "Acu veselību un rūpes par savu redzi".
Laba redze ir būtiska kvalitatīvas dzīves sastāvdaļa, tādēļ par acu veselību ir jārūpējas ikvienā vecumā. Acu veselību tiešā veidā ietekmē darbs pie datora un citu ekrānu intensīva lietošana, kas veicina acu nogurumu, rada sausumu, saspringumu, miglošanos un kas var pasliktināt redzi. Katrā vecumā ir dažādi acu saslimšanas riski, un ikvienam cilvēkam ar gadiem šie riski tikai palielinās, tāpēc rūpes par acu veselību ikdienā jāuzņemas katram cilvēkam individuāli.

Pasākums ir bez maksas. Iepriekšēja pieteikšanās obligāta!