Otrdiena, 25.06.2024 15:18
Maiga, Milija

Vokālās grupas "Anima Solla" jubilejas koncerts Ogrē

Ogresnovads.lv
25 Nov
18:00
Vokālās grupas "Anima Solla" jubilejas koncerts Ogrē

Vokālās grupas "Anima Solla" jubilejas koncerts Ogrē

Ogresnovads.lv
25 Nov
18:00

25. novembrī plkst. 18.00 Ogres novada Kultūras centra Mazajā zālē vokālā grupa "Anima Solla" ielūdz uz jubilejas koncertu - salidojumu "Dzied', māsiņa, tu pret mani!". Salidojuma koncertā piedalīsies 20 dažādu laiku "Anima Solla" dziedātājas, kas muzicēs septiņos dažādos sastāvos.

Koncertam izvēlētas skaistākās latviešu tautasdziesmas – gan ansamblim veltītās Uģa Prauliņa, Andra Dzenīša, Andra Kontauta, Riharda Dubras, Jura Vaivoda, Sniedzes Prauliņas un Lauras Jēkabsones latviešu tautasdziesmu apdares, gan arī dažādu citu mūsdienu autoru apdares, sākot ar Andra Sējana, beidzot ar Valda Zeltkalna apdarēm. Pirms koncerta Ogrē interesentiem būs iespēja iepazīties ar ansambļa vēstures un radošās darbības liecībām nelielā izstādē kultūras centra Mazās zāles foajē.

Vokālā grupa "Anima Solla" ir viens no vadošajiem Latvijas vokālajiem ansambļiem – trīskārtēja Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku Lielās balvas ieguvēja, Pasaules Koru olimpiādes čempione vokālo ansambļu kategorijā, sešpadsmitkārtēja dažādu starptautisku un nacionālu konkursu laureāte. Ansamblis 1998. gadā dibināts Jumpravā, bet kopš 2007. gada ir Ogres Kultūras centra paspārnē. Sadarbojoties ar mūsdienu latviešu komponistiem, ir iestudētas vairākas koncertprogrammas – gan garīgā mūzika, gan latviešu oriģinālmūzika, gan tautasdziesmu apdares. Ierakstīti arī kompaktdiski, galvenokārt ar Riharda Dubras mūziku, kā arī ar citu mūsdienu latviešu komponistu dziesmām, kas rakstītas īpaši "Anima Solla" balsīm.

Biļetes uz koncertu var iegādāties "Biļešu paradīzē". Biļetes cena - 5 eiro, 4 eiro ar Ogres novadnieka karti/lietotni.