Ceturtdiena, 25.07.2024 07:01
Jēkabs, Žaklīna

Zvaigznes dienu Ogrē atzīmēs ar svētku gājienu un koncertu

ogrenet.lv
7 Jan
09:19
Zvaigznes dienu Ogrē atzīmēs ar svētku gājienu un koncertu

Zvaigznes dienu Ogrē atzīmēs ar svētku gājienu un koncertu

ogrenet.lv
7 Jan
09:19

Lai Ogrē atzīmētu Zvaigznes dienu un ļautu piedzīvot tās būtību atraktīvā veidā, sestdien, 7.janvārī, notiks Zvaigznes dienas gājiens “Gudrie meklē Ķēniņu”, kurš noslēgsies ar svētku koncertu “Satiec Ķēniņu” Ogres Mūzikas un mākslas skolas Mūzikas nodaļā. Gājienā ir aicināts piedalīties ikviens interesents, kurš vēlas izdzīvot vēsturiskos notikumus, kas norisinājās ap Jēzus Kristus dzimšanas laiku. Gājiens notiks Ogres centrā un tā galvenie personāži būs trīs austrumu gudrie trīs poniju pavadībā. Zvaigznes dienas pasākuma vainagojums būs garīgās mūzikas koncerts Ogres Mūzikas un mākslas skolā.

Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis: “Pagājušajā gadā mēs Ogrē uzstādījām gaismas objektu – Bētlemes zvaigzni, un cilvēki Ogri bieži sauc par Ziemassvētku galvaspilsētu Latvijā. Šogad mūsu pilsētā pirmo reizi notiks Zvaigznes dienas gājiens, kas nostiprinās Ogres kā Ziemassvētku galvaspilsētas statusu.”


“Mūsdienās arvien mazāk izskan gadsimtiem ilgi no paaudzes paaudzē stāstītie notikumi par Kristus dzimšanu, Betlēmes zvaigzni, austrumu gudrajiem, ko aizstāj dažādi mītiski un digitalizēti tēli, kurus var redzēt tikai ekrānos. Taču Zvaigznes dienas piedzīvojums atraktīvā veidā ļautu ģimenēm un bērniem dziļāk izprast šo svētku nozīmi un vēsturisko kontekstu, piedaloties kopīgā svētku gājienā un paildzinot nesen piedzīvoto Ziemassvētku prieku. Lai arī pēc kristīgās tradīcijas Zvaigznes diena tiek atzīmēta 6.janvārī, tad tomēr sestdiena kā brīvdiena likās atbilstošāka gājiena organizēšanai” par gaidāmo pasākumu izsakās mācītājs Dainis Pandars.


7. janvārī plkst.15.45 pulcēšanās gājienam Ogres Sv.Meinarda Romas katoļu baznīcā. Zvaigznes dienas gājienu “Gudrie meklē Ķēniņu” plkst. 16.00 atklās priesteris Modris Lācis. Gājiens uzsāksies ar tam izvēlētu tituldziesmu – Liene Grosa “Gudrie”. Austrumu gudro tēlos iejutīsies Ogres lauku reģiona baptistu mācītājs Raimonds Laucenieks, draudzes “Vārda spēks” mācītājs Agris Ginko un gājiena idejas autors, uzņēmējs Māris Puzurs. No Ogres katoļu baznīcas gājiens virzīsies pa Meža prospektu, tālāk pa Ceriņu un Pļavas ielu uz Brīvības ielu līdz pilsētas skvēra skatuvei, kur dalībniekus uzrunās Ogres Trīsvienības baptistu draudzes mācītājs Dainis Pandars, draudzes mūziķu pavadībā. No pilsētas skvēra skatuves gājiens pa Brīvības gājēju ielu virzīsies Bētlemes zvaigznes virzienā līdz Bētlemes ainiņai pretī Ogres novada domei. Pie Bētlemes ainiņas klātesošos uzrunās Ogres Evanģēliski Luteriskās draudzes mācītājs Mārtiņš Kalējs.


Pie Bētlemes ainiņas jau no 16.30 līdz pat 18.30 varēs sasildīties ar karstu tēju, kafiju, redzēt dzīvas aitiņas, ganus, kā arī vēlāk ponijus. Būs iespēja gan uzņemt bildes, gan bērniem iegūt kādu salduma našķi. 


Zvaigznes dienas pasākuma turpinājumā būs garīgās mūzikas koncerts Ogres Mūzikas un mākslas skolā, kura centrā – Zvaigznes dienas notikumi, atspoguļoti akadēmiskajā un baznīcas mūzikā. Muzikāli krāsaini mūsdienu latviešu komponistu, baroka, klasicisma un romantikas laikmeta skaņdarbi mīsies ar mācītāja Daiņa Pandara lasījumiem no Bībeles un uzrunu par Zvaigznes dienas tematiku. Koncerta sākums plkst. 18.00. Ieeja koncertā bez maksas. 


Koncertā piedalīsies: Operdīva Sonora Vaice (soprāns); Ogres novada jaunās mākslinieces Rūta Martinova (soprāns) un Ieva Sumeja (soprāns), kuras novadā ir jau publikas iemīļotas; Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas audzēkņi Patrīcija Kozlovska (soprāns) un Henrijs Kozlovskis (klarnete), kuri Ogres novadā – Ikšķiles Starptautiskajā Operetes festivālā – šovasar jau izpelnījušies novada publikas ievērību un atzinību; Arvīds Keinis (baritons un komponists). Koncerta muzikālā režisore, kā arī pie klavierēm būs pianiste Agija Ozoliņa-Kozlovska – Operetes teātra valdes priekšsēdētāja un radošā direktore. 


Papildus informācija par pasākumiem: kristigsogresnovads.lv