Trešdiena, 24.07.2024 09:50
Krista, Kristiāna, Kristiāns, Kristīne
Trešdiena, 21. septembris, 2022 09:28

Dzimumzīmju pārbaude pēc aktīvās sauļošanās sezonas

ogrenet.lv
Dzimumzīmju pārbaude pēc aktīvās sauļošanās sezonas
Trešdiena, 21. septembris, 2022 09:28

Dzimumzīmju pārbaude pēc aktīvās sauļošanās sezonas

ogrenet.lv

Rūpējoties par savas ādas veselības stāvokli, nepieciešams īpašu uzmanību pievērst dzimumzīmēm. Regulāras pašpārbaudes un dermatologa apmeklējums vismaz reizi gadā ļaus savlaicīgi novērst ādas veselības problēmas. Ādas veselībai nepieciešams sekot līdzi visa gada garumā, taču pastiprinātu uzmanību ieteicams pievērst pirms un pēc vasaras sezonas. Tādēļ dzimumzīmju pārbaude rudenī ir viens profilaktiskajiem veselības izmeklējumiem, par kuru noteikti nevajadzētu aizmirst.

Kas izraisa nelabvēlīgas izmaiņas dzimumzīmēs
Dzimumzīmju veselībai ir svarīga loma kopējās veselības aspektā, tāpēc ir būtiski veikt regulāras ādas stāvokļa pārbaudes. Dažādu faktoru ietekmē uz ādas var parādīties jauni veidojumi, kā arī notikt nelabvēlīgas izmaiņas ar jau esošajām dzimumzīmēm. Viens no ārējiem faktoriem ir pārmērīga sauļošanās. Ultravioletais gaismas starojums ir viens no galvenajiem melanomas cēloņiem, tāpēc aktīvās sauļošanās sezonā, neizmantojot saules aizsarglīdzekļus un dienas vidū uzturoties tiešajos saules staros, var paaugstināties ādas vēža risks. Tāpat nevēlamas izmaiņas dzimumzīmēs var rasties iedzimtības dēļ. Tādā gadījumā nepieciešams ādas veselībai pievērst īpašu uzmanību, jo iedzimtības faktorus kontrolēt ir daudz sarežģītāk.


Dzimumzīmju pārbaude pie dermatologa
Regulāru dzimumzīmju pārbaudi ir svarīgi veikt ne tikai mājās, bet arī vismaz reizi gadā pie dermatologa. Dzimumzīmju pārbaude ir vienkārša un nesāpīga procedūra, kuras laikā dermatologs ar optisko instrumentu spilgtā apgaismojumā un daudzkārtējā palielinājumā veic dzimumzīmju apskati. Tāpat nepieciešamības gadījumā iespējams veikt digitālo dermatoskopiju, kas nodrošina vēl lielāku palielinājumu un spēj uzņemt augstas kvalitātes attēlus. Tieši tāpēc rudenī ieteicams veikt dzimumzīmju pārbaudi pie dermatologa, jo tas spēs agrīni diagnosticēt saules ietekmē radušās ādas stāvokļa izmaiņas.

Ar dermatologa apmeklējumu noteikti nevajadzētu vilcināties, ja dzimumzīmei tiek novērotas kādas no šīm pazīmēm:
dzimumzīme ir kļuvusi lielāka;
tai ir nesimetriskas un izplūdušas malas;
dzimumzīme asiņo, mitro, niez vai zvīņojas;
tā ir vairāk nekā divās krāsās;
ādas veidojums ir traumēts;
veidojums ir nesens un izskatās aizdomīgi.


Dzimumzīmju pārbaude mājās
Ir būtiski pievērst uzmanību savām dzimumzīmēm, mājas apstākļos tās regulāri apskatot un novērtējot. Ik pēc dažām nedēļām vēlams spoguļa priekšā apskatīt savas dzimumzīmes, pievēršot uzmanību to izmēram, formai un krāsai. Ja tiek manītas kādas straujas izmaiņas dzimumzīmes izskatā vai parādījušies jauni un aizdomīgi veidojumi, nepieciešams vērsties pie dermatologa, kurš veiks padziļinātas pārbaudes.


Kur veikt dzimumzīmju pārbaudi?
Saņemt pieredzējušu un uzticamu dermatologu konsultācijas, kā arī veikt dzimumzīmju pārbaudi iespējams lāzerdermatoloģijas klīnikā “Era Esthetic”. Šeit strādā pieredzes bagāti ārsti, kas katram pacientam spēj piemeklēt piemērotāko un drošāko risinājumu. Efektīvai ādas problēmu novēršanai tiek izmantotas ne tikai uzticamu ārstu zināšanas un pieredze, bet arī mūsdienīgākās tehnoloģijas.

“Era Esthetic” lāzerdermatoloģijas klīnikā iespējams veikt ādas slimību diagnostiku un turpmāko ārstēšanu. Dermatologi sniedz konsultācijas saistībā ar dažādām ādas problēmām:
akūtām un hroniskām ādas slimībām;
ādas veidojumiem – dzimumzīmēm, kārpām un citiem;
ādas un nagu sēnīšslimībām;
sejas ādas slimībām, kā arī citām ādas problēmām.

Pieteikties dermatologa konsultācijai un veikt dzimumzīmju pārbaudi iespējams eraesthetic.lv.