Ceturtdiena, 20.06.2024 10:59
Maira, Rasa, Rasma
Piektdiena, 2. decembris, 2022 08:04

Kā izvēlēties paklāju, lai mazinātu putekļu ērcīšu izplatību?

ogrenet.lv
Kā izvēlēties paklāju, lai mazinātu putekļu ērcīšu izplatību?
Foto:unsplasch.com/Robert Levonyan
Piektdiena, 2. decembris, 2022 08:04

Kā izvēlēties paklāju, lai mazinātu putekļu ērcīšu izplatību?

ogrenet.lv

Plānojot jaunas mājvietas vai telpu iekārtojumu vai, izvēloties atsvaidzināt jau esošo interjeru, paklāji būs lieliska izvēle, kas, pareizi izvēlēti, spēs izcelt un papildināt jebkuru telpu. Attīstoties paklāju ražošanas tehnoloģijām, to izvēle ir kļuvusi pārsteidzoši plaša. Visdažādākās apdrukas, formas un materiāla modeļi ļauj izvēlēties sev piemērotāko.

Taču viss nebūt nav tik vienkārši! Izvēloties, kāds paklājs rotās Jūsu mājas vai citas telpas, jāatceras, ka ne visi paklāji būs draudzīgi Jūsu vai apkārtējo veselībai. Mūsdienās, kad alerģijas riskam tiek pakļauti arvien vairāk pieaugušie un bērni, svarīgi pirms paklāja iegādes izvērtēt, kāda tipa mīkstais segums pēc iespējas mazinās putekļu ērcīšu izplatību.


Paklāji, to veidi un pielietojums

Pirmkārt paklājus varam dalīt divās kategorijās – dabīgie paklāji un paklāji, kas ražoti no sintētiska materiāla. Tāpat svarīgi noteikt paklāja pielietojumu un formu. Vai tas būs apaļš paklājs vai kvadrātveida, izvēloties piemērotu krāsu un apdruku, tas skaisti izdaiļos viesistabu. Taisnstūra formas paklāji būs piemērotāki koridoriem, speciāli trepēm paredzēti paklāji pildīs ne tikai trokšņu slāpēšanas funkciju, bet arī pasargās trepes no nolietojuma, kā arī paslīdēšanas riska. Vannas istabā piemērota izvēle būs nelieli, mitrumu uzsūcoši paklāji.

Paklāji ruļļos būs piemēroti, ja nepieciešams pielāgot formu un izmēru. Ieklājamie paklāji jeb kovrolīns, būs mīkstais grīdas segums, kas paredzēts gan komerctelpām, gan birojiem, gan ieklājami bērnistabās vai viesistabās. Šie būs arī salīdzinoši lēti paklāji, kas izturīgi pret nodilumu un viegli kopjami. Paklāji ar gumijas pamatni būs paredzēti novietošanai pie ieejas durvīm, nodrošinot to, ka tie neslīdēs, novērsīs netīrumu, smilšu un mitruma iekļūšanu citās telpās.

Dabīgie grīdas paklāji lielākoties tiek ražoti no kokvilnas, lina, vilnas vai kokosriekstu šķiedras. Pieaugot ilgtspējīga, ekoloģiska un veselīga dzīvesveida piekritēju skaitam, dabīga materiāla paklāji kļūst arvien pieprasītāki.

Taču sintētiska materiāla paklāji tomēr būs piemērotāka izvēle tiem, kas vēlas ierobežot putekļu ērcīšu izplatību. Šāda materiāla paklājs būs gan kopšanas ziņā praktiskāks, gan cenas ziņā daudz draudzīgāks. Tāpat jāatceras, ka biezi, mīksti, garas plūksnas paklāji noteikti nebūs piemēroti, ja vēlaties mazināt alerģijas riskus.


Foto:pexels.com/cottonbro studio

Kur iegādāties piemērotāko paklāju?

Jāsaka, ka pilnībā izvairīties no putekļu ērcīšu izplatības nebūs iespējams. Taču cīņa ar tām var būt gana veiksmīga, ja tiek piemeklēts atbilstoša materiāla paklājs un tiek veikta regulāra paklāju uzkopšana. Tāpat jāatceras, ka būtu nepieciešama arī paklāju “ ģenerāltīrīšana ”, tos nododot ķīmiskajā tīrītavā vai izsaucot speciālistus uz mājām.

Paklāju veikals ksenukai.lv piedāvā plašu paklāju izvēli par patīkamām cenām. Visa veida un materiāla paklāji Jūsu gaumei un iespējām ar piegādi līdz Jūsu namdurvīm! Ieskatieties jau tagad!