Pirmdiena, 24.06.2024 07:18
Jānis
Trešdiena, 30. augusts, 2023 09:56

Kā izvēlēties vislabāko mugursomu bērnam?

4fstore.lv
Kā izvēlēties vislabāko mugursomu bērnam?
Trešdiena, 30. augusts, 2023 09:56

Kā izvēlēties vislabāko mugursomu bērnam?

4fstore.lv

Mugursomas ir skolas bērnu iecienītākais aksesuārs, turklāt tās ir pieejamas dažādās krāsās, izmēros, faktūrās un formās, kas ļaus atrast piemērotāko ikviena gaumei. Kādam prioritāte būs ergonomiskums, vēl kādam – cik nodalījumu ir mugursomā. Ir viena kopīgā iezīme skolas somām - priekšroka joprojām tiek dota mugursomām, nevis plecu somām, jo tās ir viegli pārnēsājamas, svaru proporcionāli sadalot pa visu ķermeni, taču tās ir pareizi jāvalkā.

Un ironiski, ka nav nevienas somas, kas pilnībā apmierinātu gan vecākus, gan bērnus. Vecāki vairāk meklē izturību, kamēr bērns dod priekšroku stilam un izskatam. Somas kvalitātei un izturībai ir nozīme, jo parasti mugursomu iegādājas uz ilgāku laiku. Papildus tam somai jābūt ietilpīgai, lai tajā varētu sakārtoti glabāt grāmatas un rakstāmpiederumus, un, protams, stilīgai, lai bērns labprāt mugursomu valkātu.

Kā izvēlēties skolas mugursomu bērniem?

Izvēlēties mugursomu bērniem, kas dodas uz skolu, nav viegli, tāpēc ir svarīgi paturēt prātā pāris norādes. Jebkura pilna mugursoma nedrīkst svērt vairāk par 20% no bērna kopējā ķermeņa svara. Tātad ideālā gadījumā, ja viens sver 30 kg, tad mugursoma nedrīkst būt lielāka par 6 kg. Pilnībā piekrauta pārgājienu soma nedrīkst pārsniegt 10% no kopējā ķermeņa svara.

Mugursomu dažādība


No pirmsskolas vecuma līdz vidusskolai visi bērni izmanto mugursomas, kas var atšķirties pēc formas, izmēra un svara. Lai gan mugursomas pēc būtības ir paredzētas grāmatu un rakstāmpiederumu pārnēsāšanai, taču pārsvarā ir redzams, ka tiek nēsātas daudzas citas lietas, turklāt laika gaitā šo objektu radītais pārmērīgais spiediens izraisa mugurkaula problēmas.

Ja mugursomā ir papildu svars, tas var pat izraisīt saišu, muskuļu un locītavas nodilumu un plīsumu.

Piemērota mugursoma vidusskolai

Jauniešu somai noteikti jābūt ūdensizturīgai, noteikti jāpievērš uzmanība, lai būtu regulējamas un polsterētas siksnas, kā arī sānu nodalījums ūdens pudelei un augšpusē āķis somas pakarināšanai. Tā kā jauniešiem nereti ir arī mugursoma, vēlams, lai tai ir polsterēta sadaļa klēpjdatoru glabāšanai.

Labākā mugursoma pamatskolai

Pamatskolas mugursoma pēc izmēra būs visietilpīgākā, ņemot vērā pārējās mugursomas. Šajā vecumā ķermenis vēl tikai veidojas, tāpēc ieteicams, ka ir arī stiprinājums pāri krūtīm, sadalot mugursomas svaru, kā arī polsterētās siksnas. Arī šajā grupā svarīgs aspekts ir izturība pret ūdeni.

Mugursoma ar ritentiņiem ir lieliski piemērota pamatskolas vecuma bērniem, kas samazinās svara spiedienu uz mugurkaulu.

Labākā mugursoma pirmsskolai

Mazākiem bērniem skolas somas izvēlē būtisks ir ergonomiskums un polsterētās siksnas. Tomēr tā kā pirmsskolas bērniem nav mācību grāmata un somā vajag ielikt maiņas apģērbu, uzkodu kastīti un citus sīkumus, tad izmēram nav lielas nozīmes, drīzāk izvēlē dominē krāsas un citi kritēriji.

Lai veiksmīgs jaunais mācību gads!

Sponsorēts raksts

{gallery}Mugursoma{/gallery}