Pirmdiena, 24.06.2024 07:58
Jānis
Pirmdiena, 31. jūlijs, 2023 13:19

Kā veikt darbu efektīvi no mājām?

Formadore.lv
Kā veikt darbu efektīvi no mājām?
Formadore.lv
Pirmdiena, 31. jūlijs, 2023 13:19

Kā veikt darbu efektīvi no mājām?

Formadore.lv

Arvien vairāk cilvēku strādā no mājām – un ne tikai karantīnas dēļ. Pateicoties video sapulcēm un arvien elastīgākai korporatīvajai politikai, pasaule kļūst par jūsu biroju. Taču tikai retais no mums ir apsēdies un padomājis, kāda telpa mums ir nepieciešama, lai optimāli strādātu.

Ir 5 galvenās lietas, kas ikvienam ir nepieciešamas, lai labi strādātu: dabiska gaisma, komfortabla temperatūra, laba gaisa kvalitāte, ērtas mēbeles un stratēģija, kas ļauj saglabāt uzmanību. Lielāko daļu no šīm lietām ir diezgan viegli realizēt. Un kas vēl ir svarīgi, veidojot darba telpu mājās?

Vietas izvēle

Ja jums ir atsevišķa telpa, kuru varat izmantot darbam - lieliski. Tomēr, ja tas nav iespējams, var nākties vietu ierīkot koplietošanas telpā, piemēram, virtuvē vai dzīvojamajā istabā.

Samaziniet vizuālo jucekli un izvēlieties vietu ar daudz dabiskās gaismas. Visērtākā vieta, kur iekārtot darbavietu, ir pie loga. Vissvarīgākais ir laba gaisma, un, atrodoties pie loga, jūs nejutīsities nošķirts no pasaules. Neaizmirstiet atvērt logu, lai izbaudītu svaigu gaisu. Centieties izvairīties no visa, kas jūsu redzeslaukā izskatās pēc mājsaimniecības darbiem, lai jūs varētu koncentrēties un nejusties vainīgs, ka neveicat virtuves uzkopšanu!

Ko jums nozīmē komforts?

Uzdodiet sev šādus jautājumus:

● Vai jums ir ērts krēsls, uz kura sēdēt?
● Vai ir iespējams regulēt krēsla augstumu?
● Vai krēslam ir roku balsti?
● Vai jums ir pietiekami daudz vietas uz galda, lai sakārtotu visu nepieciešamo, neradot nekārtību?

Šie jautājumi palīdzēs saprast, kas ir nepieciešams, lai telpa būtu ērta un piemērota mērķim. Izveidojiet sarakstu ar visām nepieciešamajām lietām un pēc tam padomājiet par to, kā vēl varētu parūpēties, lai darba vietā ir patīkami strādāt. Vai tas, ka uz jūsu galda ir kaut kas tāds, piemēram, fotogrāfija, kas raisa patīkamas atmiņas? Vai tikai dažas pildspalvas un tējas tases paliktnis? Nepieciešama magnētiskā tāfele ideju vai atgādinājumu piespraušanai? Zinot šīs lietas, varat plānot un ieviest pareizo mājas biroja telpu.

Nepieciešamie priekšmeti, kas ļaus jums iegremdēties darbā, novērst uzmanību un psiholoģiski atslēgties darba dienas beigās, ir šādi:

● Ergonomisks krēsls;
● liels monitors;
● ērta pele;
● galda organizators.

Izmantojiet gaismas

Mājas biroja apgaismojuma idejas ir svarīgs apsvērums pat nelielā telpā. Papildus griestu apgaismojumam ir svarīgi nodrošināt apgaismojumu virs paša galda. Galda lampas ir lieliski piemērotas šim nolūkam, taču, ja jums pietrūkst vietas uz rakstāmgalda, tā vietā apsveriet iespēju izvēlēties pie sienas piestiprinātu gaismas ķermeņu.

Taču, ja vēlaties izmantot jau esošo galda lampu, varat to gudri novietot. Atjautīgi novietojiet galda lampas aiz monitora, lai samazinātu nekārtību vai ietaupītu vietu, vai novietojiet to tuvējā plauktā.

Pielāgojiet savām vajadzībām

Jūsu mājas darba vietai jābūt personiskai un jāatspoguļo jūs. Nebaidieties pielāgot šo stūri savām darbplūsmas vajadzībām. Ja esat vizuāls cilvēks, tabulu, domu karšu vai grafiku veidošana var būt ļoti svarīga radošajā procesā. Piestipriniet pie sienas tāfeli, kur atzīmēt svarīgas lietas vai negaidītas ģeniālas idejas.

Izvēlieties savas krāsas gudri

Iedvesmojies ar krāsām, jo tās piešķir biroja telpai lielisku formu un struktūru. Krāsa var ietekmēt mūsu garastāvokli un mūsu spēju koncentrēties un paveikt lietas.

Mājas darba vietas krāsām nav jābūt neitrālām. Dažādi spilgti toņi var piepildīt telpu ar enerģiju, palīdzēt justies motivētam un iedvesmotam. Izpētiet krāsu nozīmi un nosakiet, kas jums visvairāk trūkst. Ja plānojat pieturēties pie mierīgas, neitrālas krāsu paletes, atdzīviniet telpu ar telpaugiem.

Visproduktīvākā krāsa ir oranža. Ja meklējat lielāku motivāciju strādāt mājās, iespējams, jums būs nepieciešams tikai oranža mape vai peles paliktnis. Šī krāsa ir vispiemērotākā, ja nepieciešama palīdzība, lai koncentrētos un sakārtotu telpu.

Laime slēpjas sīkumos

Papildus nepieciešamajām lietām garastāvokli uzlabos arī degoša aromātiska svece vai svaigi grieztu ziedu vai zaru vāze,kas sniegs jums produktīvu un koncentrētu enerģiju visas darba dienas garumā. Taču nepārslogojiet savu rakstāmgaldu - atcerieties, ka pārblīvēts rakstāmgalds liecina par saspringtu prātu. Tā vietā iegādājies stilīgu rakstāmgalda organizatoru no formadore.lv, kas ne tikai palīdzēs uzturēt kārtību, bet arī motivēs ķerties pie darba.

Prieku un patīkamu atmosfēru var sagādāt arī tādi skaisti priekšmeti kā sienas pulksteņi, vāzes, sienas dekorācijas, plakāti vai mājas aromāti.

{gallery}Formadore{/gallery}