Sestdiena, 20.07.2024 04:01
Ramona, Ritma
Pirmdiena, 22. augusts, 2022 17:57

Kāpēc katram ir nepieciešams savs “bucket list” jeb sapņu saraksts?

Kāpēc katram ir nepieciešams savs “bucket list”  jeb sapņu saraksts?
Pirmdiena, 22. augusts, 2022 17:57

Kāpēc katram ir nepieciešams savs “bucket list” jeb sapņu saraksts?

 
Aizveriet acis un pasakiet skaļi: “Šīs dzīves laikā es vēlos…” Ar to sāksies jūsu pirmais solis, lai izveidotu savu sapņu un notikumu sarakstu, ko savas dzīves laikā vēlaties īstenot, piedzīvot. Šis termins jeb ideja - “bucket list” - apzīmē pieredzi, ko vēlamies iegūt, pirms šī dzīve beidzas. Savus sapņus un vēlmes mēs bieži pārdomājam vai reizēm uzliekam uz papīra, bet vai esat kādreiz veidojuši tādu sarakstu, kas iekļautu pilnīgi visas tās lietas un darbus, kurus sapņojat paspēt piepildīt, pirms jūsu laiks ir iztecējis?

Ideju saraksts liek mums sapņot, motivēt rīkoties un smagi strādāt pie saviem sapņiem. Var teikt, ka tas mūsu steidzina neatlikt lietas uz rītdienu, bet iet un darīt jau šodien. Sapņu saraksts var būt grandiozs, var būt arī pieticīgs, piemēram, ekstrēmākā lieta tajā var būt vien gaisa balonu lidojums. Tomēr tam ir jāatbilst tam, kas jūs esat un kas jums rūp. Sarakstam jābūt veidotam, ņemot vērā jūsu kaislībās, aizraušanās, intereses - kas jūs motivē celties no rīta un iet darīt darbus ar smaidu.


Ko iekļaut savā sapņu sarakstā?

Jūsu saraksts var būt ļoti garš, jo tajā gribēsies iekļaut visdažādākās lietas. Lai vairāk vai mazāk paši varētu veiksmīgi orientēties savās vēlmēs, mēģiniet tos sadalīt kategorijās. Te ir daži piemēri, kā iespējams iedalīt savu sarakstu tematiski:

1. Ceļojumu galamērķi
Ceļošana ir viens no karstākajiem sapņiem, ko teju ikviens vēlas īstenot. Tās var būt gan eksotiskas vietas, gan pavisam tuvu esošas, bet nekad neapmeklētas vietas. Sarakstā
noteikti iekļaujiet gan vienas, gan otras, lai veidotu mērķu piepildījuma sajūtu.


2. Ekstrēmas izklaides, ko izmēģināt
Uzdrīkstieties savā sapņu listē iekļaut arī pārdrošus un pat ekstrēmus piedzīvojumus, tādus kā lidojums ar gaisa balonu, lēciens ar gumiju vai varbūt pat lidojums ar lidmašīnu virs Rīgas diviem pārgalvīgu izjūtu cienītājiem! Lidojumi un lēcieni ir vienas no biežākajām fantāzijām, un tas var būt, piemēram, lidojums ar paraplānu jūsu pilsētā.


3. Karjeras mērķi
Ne vienmēr sapņu mērķiem jābūt saistītiem ar izklaidi, atpūtu. Daudziem no mums dzīves neatņemama sastāvdaļa ir mūsu darbs un ar to saistītās karjeras iespējas. Saskatiet sevī pietiekoši daudz vērtīgu īpašību un prasmju, lai nospraustu drosmīgus karjeras mērķus - piecgades, desmitgades vai vienu - pašu svarīgāko!


4. Ēdieni, kurus vēlaties izmēģināt
Ceļojums garšas pasaulē ir tikpat neaizmirstams un iekārojams, kā jebkurš galamērķis uz
zemes. Tomēr mūsdienās ēdiens un dažādu kultūru restorāni ir daudz pieejamāki nekā
pašas izcelsmes valsts apmeklējums. Pat ja neizdodas aizlidot uz Indiju, lielisku indiešu
virtuvi var baudīt arī tuvumā.


5. Prasmes vai vaļasprieki, ko vēlaties apgūt
Jauni hobiji, aizraušanās - tam nekad neatliek laika? Īstais brīdis, lai ķertos klāt sevis pilnveidošanai ir tagad! Online apmācības ir lielisks veids, kā papildināt savas zināšanas
attālināti no mājām vai citas vietas, mācoties brīžos, kad ir brīvs laiks. Pievienojiet sarakstam arī pāris sporta veidus, ko vienmēr vēlējāties apgūt - slēpošanu, kērlingu, bet varbūt
skrituļošanu?


6. Mūziķi, kuru koncertus vēlaties apmeklēt
Neviens un nekas nav mūžīgs. Neatceliet savus koncerta apmeklēšanas plānus uz nezināmu nākotni, centieties godīgi pildīt savus sapņu mērķus un realizēt tos tad, kad parādās iespēja.


7. Bailes, kuras vēlaties pārvarēt
Vai esat kādreiz vēlējušies izkāpt no savas komforta zonas un pārvarēt kaut kādas bailes, kas liek jums justies neomulīgi vai traucē kaut ko izdarīt? Ne velti saka, ka bailēm lielas acis, tāpēc nereti iztēlotās briesmas vai šausmas patiesībā nav nemaz tik baisas. Izmēģiniet dažādus veidus, kā atbrīvoties no baiļu sajūtas, tā jūs atvieglosiet sev dzīvi par 100%.

Kādas ir bucket list priekšrocības?

1. Tam ir izmērāms progress

Jūsu vēlmju saraksts darbojas kā jūsu dzīves ceļvedis. Tas palīdzēs jums sekot līdzi saviem sapņiem, noteikt prioritātes un budžetu. Dzīves plānus jākaļ gudri, un papildu karjeras
plāniem jūs noteikti esat pelnījis arī savu personīgo sapņu plānu.


2. Tas ļauj justies enerģiski
Ne velti pastāv teiciens “cerība mirst pēdējā”, tāpēc šāda saraksta esamība dod mums papildu cerības dzirksti un virzītājspēku piepildīt savus mērķus. Tas ir lielisks ārējais
motivators, kurš noteikti jāiekļauj savā personīgajā apbalvošanas sistēmā.


3. Tas padara dzīvi jēgpilnāku
Vēlmju saraksti palīdz mums paskatīties pāri vienmuļajai ikdienai vai grūtībām uz lielākām un labākām lietām. Īstā dzīve mutuļo ārpus pašizaugsmes grāmatām un biroja telpām.
Bucket list mudina tiekties pēc jaunas pieredzes un dzīves jēgas. Jums ir iespēja paplašināt savu redzesloku, aplūkot pasauli un sevi ārpus ikdienišķām lietām.


4. Tas palīdz izvairīties no nīkuļošanas
Ja nejūtaties motivēts, iedvesmots un kopumā dzīves pieredzi var izteikt vienā frāzē - “Eh”, iespējams, ka jūtaties nomākts un noguris. Ja esat nokļuvis šādā garīgā stāvoklī, stress un nomāktība var stipri ietekmēt jūsu garīgo un fizisko veselību. Mērķu saraksts palīdzēs noturēt fokusu uz rītdienu un uzturēt sevi enerģiskāku un pozitīvāku, vienmēr domājot par rītdienu kā aizraujošu piedzīvojumu.


Pierakstiet un īstenojiet jebkuru no saviem sapņiem un fantāzijām, lai atgādinātu sev, ka šajā dzīvē ir jāgūst prieks un bauda! Jums ir uzdāvināts lidojums virs Rīgas 2 personām? Lieliski! Izmantojiet un izsvītrojiet vienu punktu no sava saraksta, lai piepildītu nākamo!