Sestdiena, 13.07.2024 22:14
Margarita, Margrieta
Ceturtdiena, 2. novembris, 2023 12:55

Kas ir augu lampas un kā tās izmantot?

Augu lampas
Kas ir augu lampas un kā tās izmantot?
Ceturtdiena, 2. novembris, 2023 12:55

Kas ir augu lampas un kā tās izmantot?

Augu lampas

Dārza labiekārtošana ietver daudz soļu, sākot no izvēlētas vietas izpētes līdz augsnes sagatavošanai, augu izvēlei un atpūtas zonas iekārtošanai. Tas ir gan radošs process, gan ilgtermiņa projekts, kas prasa rūpīgu uzmanību un mērķtiecību.

Pirmkārt, jums ir jāizlemj, kādu pagalmu vēlaties redzēt? Vai vēlaties audzēt dārzeņus, puķes, audzēt stādus, varbūt pagalmu vēlaties padarīt par atpūtas vietu? Mērķu noteikšana palīdzēs jums plānot un izveidot pagalmu, kas jums patiks un būs praktisks. Noteikti ņemiet vērā savu aizņemtību un vēlmi iesaistīties ikdienas dārza, pagalma darbos.

Plānojiet dārza un pagalma dizainu. Uzskicējiet dārza dizainu, iekļaujot puķudobes, apstādījumus, celiņus, atpūtas zonas u.c.

Ja tomēr nolemjat par labu pagalmam ar puķudobēm, sāciet tās veidot jau rudenī. Kā to izdarīt soli pa solim?

  1. Izvēlieties piemērotu vietu. Ņemiet vērā saules gaismu, augsnes tipu un pagalma kopējo plānojumu.
  2. Izvēlieties puķudobes izmēru un formu un veiciet tās atzīmi zālienā ar krāsas flakonu vai lentes palīdzību.
  3. Sagatavojiet zemi. Lai izveidotu labi augošu puķudobi, sagatavojiet augsni. Tas ietver esošā zālāja virskārtas noņemšanu, ja puķudobe ieplānota pilnīgi jaunā vietā. Tāpat uzlabojiet augsni, pievienojot kompostu vai mēslojumu, lai nodrošinātu augu augšanai nepeiciešamās barības vielas.
  4. Kad puķudobe ir izveidota, tālāk ņemiet papīra lapu un atzīmējiet augus, kādus vēlaties stādīt puķudobē. Šis darbs prasa lielu rūpību, zināšanas un izpratni par augu veģetācijas periodu, turklāt jāņem vērā arī to augstums. Ja izvēlēsieties daudzgadīgus augus, puķes, atvieglosiet sev ikdienu katru nākamo sezonu, jo augi pārziemos un nākamajās sezonās priecēs atkal. Savukārt ar viengadīgiem augiem varēsiet brīvi variēt un eksperimentēt, katru sezonu izmēģinot kādas citas augu kompozīcijas.

Audzējiet augus pats

Ja vēlaties augus audzēt pats (sēklas var iegādāties šeit), apsveriet domu par augu lampu iegādi. Tās ir vienreizējas ar savu unikālo īpašību - nodrošināt augiem nepieciešamo apgaismojumu un veicināt to augšanu. Jo īpaši tas ir svarīgi, uzsākot puķu audzēšanas sezonu gada pirmajos mēnešos, kad dabīgās gaismas ir vēl stipri par maz.

Kas jāņem vērā, izvēloties augu lampas?

Pērkot augu lampas, ir svarīgi ņemt vērā dažus faktorus. Kā viens no tiem ir praktiskais - vai augu lampa ir iekarināma, piestiprināma, vai tā ir novietojama uz statīva. Audzējot vairākus augus uz plauktiem vai palodzes, ieteicams izvēlēties LED paneļa augu lampas, piemēram, Visional. Savukārt plauktu sistēmām var izvēlēties LED lentas jeb fitolentas augiem.

Gaismas veids un spektrs. Lai augam nodrošinātu labāku tā augšanu un ziedēšanu, tam nepieciešama konkrēta gaismas spektra kombinācija. Sarkanie un zilie toņi, kas nepieciešami augiem fotosintēzes darbībai.

Sarkanie stari paātrina augšanas, ziedēšanas procesu.

Zilie stari stimulē proteīnu veidošanos augos, kas ir svarīgi augu veģetācijas periodā.

Energoefektivitāte. Pārbaudiet lampas enerģijas efektivitāti, jo lampai ir jābūt ieslēgtai vismaz sešas stundas dienā. LED augu lampas ir parasti enerģijas ziņā efektīvākas nekā tradicionālās lampas. Energoefektīvas lampas var ietaupīt elektroenerģiju un samazināt elektroenerģijas rēķinus.

Taimeris, kontroles un programmēšanas iespējas. Dažas augu lampas piedāvā kontroles un programmēšanas iespējas, lai regulētu gaismas intensitāti un laika grafikus. Tas var būt noderīgi, lai simulētu dabisko gaismas ciklu un uzlabotu augu augšanu. Piemēram, LED spuldzēs augu lampa no Gardlov ir ar taimeri un tālvadības pulti. Tā lieliski piemērota amatieriem un profesionāļiem.

Pirms augu lampas iegādes, rūpīgi iepazīstieties ar ražotāja norādīto informāciju par lampas jaudu, optimālo gaismekļa izvietojumu u.c.

Pirmie soļi dārza labiekārtošanā un puķkopībā varētu būt izaicinoši, taču ir svarīgi, lai izaicinājuma rezultātā būtu prieks par rezultātu.

Interneta veikals 220.lv aicina iegādāties augu lampas - LED paneļu augu lampas, fitolentas un fito spuldzes - un pagalma, dārza labiekārtošanas piederumus, piemēram, diedzēšanas traukus un citus.