Svētdiena, 21.07.2024 23:12
Meldra, Meldris, Melisa
Ceturtdiena, 26. maijs, 2022 18:12

Laikraksta "Ogres Vēstis Visiem" 27.maija numurā:

ogrenet.lv
Laikraksta "Ogres Vēstis Visiem" 27.maija numurā:
Madlienas vidusskolas internātā dzīvo 32 ukraiņi – 20 bērni un jaunieši, kā arī 12 pieaugušie. Dienas vidū daudzi devušies savās ikdienas gaitās – attēlā daļa no ukraiņu viesiem. Otrajā rindā otrā no labās Jana, viņai līdzās Valdis, bet piektā no labās – Ļena. Dzintras Dzenes foto
Ceturtdiena, 26. maijs, 2022 18:12

Laikraksta "Ogres Vēstis Visiem" 27.maija numurā:

ogrenet.lv

* Madlienā dzīvojošās ukrainietes Ļena un Jana gaida tikai vienu – mieru! Ja cilvēks nav izgājis militāro apmācību, viņu Ukrainā armijā neņem – saka, labāk ejiet un strādājiet, jo, lai nodrošinātu vienu karavīru ar visu nepieciešamo, nepieciešams 12 civiliedzīvotāju darbs.

* Andris Upenieks: Pedagoģiskās pļāpāšanas ērmības
Protams, ka prasās pajautāt, vai raksta autoram ir kāds priekšlikums? Ir. Kamēr skolotāja tiesības paliks tādas, kad ar pašu pedagoģijas censoni, tēlaini izsakoties, jautri čaļi var noslaucīt tāfeli vai paslaucīt viņu zem sola, nekas nemainīsies. Bet, ja katrs rakaris zinās, ka pēc skolotāja brīdinājuma sekos direktora brīdinājums, pēc kura vairs brīdinājuma nebūs, jo sekos izslēgšana no skolas, bet citas skolas meklēšana būs vien paša palaidņa un viņa vecāku ziņā, tad, ai, cik daudzi pierausies!


* Ogrē paaugstināsies maksa par siltumu;
* Deputātu Atvara Lakstīgalas un Andra Kraujas valsts amatpersonas deklarācijas;
* Pensiju indeksācija notiks agrāk – 1.septembrī;
* Ikšķilē darina maskēšanās tīklus Ukrainas armijai;
* Kaspars Špēlis: "Mūsdienās muzejs nav tikai lietu krātuve";
* Praktiski un noderīgi: Kas zog nagiem izturību un skaistumu?
* Balti plankumi uz nagiem jeb "ziedoši nagi" var liecināt par cinka trūkumu organismā. Cinku var uzņemt, ēdienkartē iekļaujot vairāk zivju un pākšaugu.
Vertikālas rievas uz nagiem – dzelzs trūkuma pazīme. Uzturā ieteicams lietot ar dzelzi bagātus dārzeņus un produktus, piemēram, spinātus, sarkanās bietes, aknas, saulespuķu sēkliņas, granātābolus, kviešu asnus.
Svītras uz nagiem – signāls par B grupas vitamīnu trūkumu, visbiežāk trūkst B1, B2, B3 un B6, vitamīni, kas piedalās keratīna sintēzē. Lai uzņemtu šos vitamīnus, ēdienkartē jāiekļauj vairāk graudaugu produktu.
Nelīdzeni nagi liecina par samazinātu A un E vitamīna daudzumu. Šajā gadījumā var lietot krēmus vai nagu eļļu, kuras sastāvā ir šie vitamīni.
Sausi, lūstoši nagi – olbaltumvielu, kalcija, D vitamīna un ūdens trūkuma sekas organismā. Lai uzņemtu nepieciešamās vielas, uzturā jālieto vistas gaļa, zivis, aknas, piena produkti, kā arī noteikti regulāri jāuzņem pietiekams ūdens daudzums.
Vairāk – jaunajā "OVV".


* Sports: Ogres novada orientieristi startē Eiropas velo orientēšanās čempionātā; Mūsu senioriem 2.vieta pavasara krosā; Ogres NSC stafešu skrējējiem deviņas medaļas Valmierā; Mūsu jaunajiem vieglatlētiem piecas medaļas Ogrē.

Laikrakstu "Ogres Vēstis Visiem" pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot "OVV" kopā ar "Laimīgo Programmu" – izdevīgāk!