Pirmdiena, 17.06.2024 15:50
Artis, Artūrs
Pirmdiena, 30. maijs, 2022 19:08

Laikraksta "Ogres Vēstis Visiem" 31.maija numurā:

ogrenet.lv
Laikraksta "Ogres Vēstis Visiem" 31.maija numurā:
Pašvaldība iegūs līdzdalību SIA "Zelta Liepa Debesu Bļodā" pēc tam, kad tiks saņemts Konkurences padomes pozitīvs atzinums. Foto no Ogres novada pašvaldības arhīva
Pirmdiena, 30. maijs, 2022 19:08

Laikraksta "Ogres Vēstis Visiem" 31.maija numurā:

ogrenet.lv

* Lemj par kapitāldaļu iegūšanu SIA "Zelta Liepa Debesu Bļodā";

* Pionieru ielu Ciemupē tomēr pārdēvēs par Celmlaužu, nevis Skautu ielu
Vārda "pionieris" pamatnozīme latviešu valodā ir "cilvēks", kas iesāk ko jaunu (kādā nozarē); "celmlauzis". Šāda nozīme vārdam ir arī angļu valodā, no kuras tas aizgūts. Protams, Padomju okupācijas laikā šim vārdam tika radīta un aktīvi lietota arī papildnozīme "bērnu komunistiskās organizācijas biedrs (bijušajā PSRS)", taču Valsts valodas centra speciālisti uzskata, ka mūsdienās tā vairs nav aktuāla, tādēļ nododama pilnīgai aizmirstībai un nav pamata uzskatīt, ka nosaukuma "Pionieru iela" turpmāka lietošana šā vārda pamatnozīmē varētu liecināt par iecietīgu attieksmi pret Padomju armijas uzvaras un Padomju Savienības okupācijas laika liecībām.


* Andris Upenieks: Kur ir tavi vārdi, kur ir tava sirds?
Partiju staigāšana veca kā pasaule, arī klaidoņi tādi kā stīvi un pusdzīvi. Uznācieni uz kongresu skatuvēm cēli, izcelšanās savās acīs neslēptas, dedzīgas. Pretenzijas milzīgas – glābt vērtības, kādas nu vēl ir, un par jaunām prioritātēm sludināt vecās. Varbūt par kapeiku labāk nekā jaunus, nepārbaudītus saukļus viļāt. Muļķa vēlētāju copēm drošāk izvēlēties iemēģinātus makšķerkātus.


* Aizvadīti krāšņi Ķeguma pilsētas svētki;
* Ogres novada bērni un jaunieši pirmo reizi pulcējas kopīgā festivālā;
* Dainis Širovs: Piesardzība jāievēro it visā
"Nedēļas nogalē slimnīcā nogādāta sieviete, kura aizrijusies, ēdot šašliku. Sievietei steidzami sniedzām profesionālu palīdzību. Bez mediķu iesaistīšanās, iespējams, šašlika ēšana viņai varēja beigties visnotaļ bēdīgi. Sieviete ievietota Intensīvās terapijas nodaļā un pieslēgta mākslīgajai plaušu ventilācijai, bet stāvoklis ir stabils. Aicinu būt ļoti uzmanīgiem un ēdot nesarunāties, barību kārtīgi sakošļāt," tā D.Širovs, atceroties gadījumu, kad pirms pāris gadiem dzīvību zaudēja kāds jauns vīrietis, kurš, dodoties mājās, bija iegriezies pie kaimiņiem, pacienājies ar šašliku un aizrijies. Diemžēl viņam tas beidzās letāli.


* Sports: Latvijas florbola izlase izcīna ceļazīmi uz pasaules čempionātu; Ogres NSC vieglatlētēm seši kausi Preiļos; Šķēpmetējs Patriks Gailums uzvar arī Talsos.

Laikrakstu "Ogres Vēstis Visiem" pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot "OVV" kopā ar "Laimīgo Programmu" – izdevīgāk!