Otrdiena, 16.04.2024 21:01
Alfs, Bernadeta, Mintauts
Trešdiena, 19. oktobris, 2022 13:55

Ogrē pieejams “Tele2” optiskais mājas internets

ogrenet.lv
Ogrē pieejams “Tele2” optiskais mājas internets
“Ir klienti, kuriem atsevišķu iemeslu dēļ svarīgs ir optiskais internets, tādēļ mēs arī viņiem to piedāvājam. Turklāt, kā rāda dažādi starptautiski pētījumi un prakse, cilvēki, kuri izvēlējušies mobilos un optiskos sakaru pakalpojumus pie viena uzņēmuma, ir daudz apmierinātāki ar klientu servisu un pakalpojumiem,” saka “Tele2” komercdirektors Raivo Rosts.
Trešdiena, 19. oktobris, 2022 13:55

Ogrē pieejams “Tele2” optiskais mājas internets

ogrenet.lv

 
Ogre ir viena no pirmajām septiņām pilsētām Latvijā, kurā ir pieejams “Tele2” optiskais jeb fiksētais mājas internets. Kā zināms, mobilā interneta jomā “Tele2” piecus gadus pēc kārtas saglabā līderpozīcijas*, taču tagad uzņēmums ir sevi spēcīgi pieteicis arī optiskā interneta tirgū. Kāpēc šāds lēmums, kāds ir ieguvums klientiem un vai Latvijas iedzīvotāji vispār zina, kāds interneta ātrums ir viņu mājoklī, stāsta “Tele2” komercdirektors Raivo Rosts.

Kāpēc “Tele2” sāka šogad piedāvāt optisko mājas internetu?
Mēs esam mērķtiecīgi attīstījuši dažādus darbības virzienus, piedāvājot klientiem arvien plašāku pakalpojumu klāstu. Šobrīd varu teikt, ka esam spēcīgs daudzpakalpojumu uzņēmums, kurš piedāvā mobilos sakarus, mājas internetu, televīziju un apdrošināšanas pakalpojumus. Sākot piedāvāt optiskā interneta pakalpojumus mūsu vēlme ir klientiem piedāvāt izvēles iespējas interneta jomā un stiprināt mūsu pozīcijas kā daudzpakalpojumu uzņēmumam.


Kādam interneta pieslēgumam mājās cilvēki dod priekšroku?
Mobilais mājas internets šobrīd ir vadošā tehnoloģija mājas interneta segmentā, taču mēs sekojam līdzi pasaules tendencēm, kur arvien vairāk mobilo sakaru operatoru nodrošina gan mobilo, gan optisko internetu, jo tā ir iespēja sniegt lielāku pievienoto vērtību saviem klientiem. Ir klienti, kuriem atsevišķu iemeslu dēļ svarīgs ir optiskais internets, tādēļ mēs arī viņiem to piedāvājam. Turklāt, kā rāda dažādi starptautiski pētījumi un prakse, cilvēki, kuri izvēlējušies mobilos un optiskos sakaru pakalpojumus pie viena uzņēmuma, ir daudz apmierinātāki ar klientu servisu un pakalpojumiem.


Vai Latvijas iedzīvotāji zina kāds interneta ātrums ir viņu mājoklī un kāds interneta ātrums viņiem ir nepieciešams?
Mēs nesen veicām pētījumu** un tā rezultāti tiešām pārsteidz – tikai aptuveni puse jeb katrs otrais iedzīvotājs zina, kāds interneta ātrums ir viņa mājoklī. Turklāt gandrīz 40% nezina, cik ātrs internets viņiem patiesībā būtu nepieciešams. Iemesli tam, ka cilvēkiem ir visnotaļ vispārīgs priekšstats par to, kāds internets viņiem ir šobrīd un kāds viņiem būtu nepieciešams, var būt dažādi – gan tas, ka nav pietiekamas izpratnes par interneta ātruma mērvienībām, gan arī fakts, ka lielākā daļa iedzīvotāju ir apmierināti ar interneta ātrumu, kas viņiem šobrīd ir pieejams.


Interesanti arī, ka no tiem iedzīvotājiem, kuri zināja, cik ātrs internets viņiem būtu vajadzīgs, visvairāk jeb 30% atzina, ka viņiem būtu nepieciešams internets ar ātrumu no 100 līdz 500 Mbit/s, kas ir gana ātrs interneta pieslēgums. “Tele2” optiskā interneta ātrums ir līdz 1000 Mbit/s.


Kā cilvēkiem izvēlēties – optisko vai mobilo mājas internetu?
No “Tele2” pieredzes redzam, ka nav arī būtiski, kādu interneta veidu klients izvēlas, jo gan mūsu piedāvātais fiksētais, gan mobilais internets spēj nodrošināt pietiekamu interneta ātrumu, lai apmierinātu klientu pamatvajadzības. Izvēli starp šiem diviem interneta pieslēguma veidiem faktiski nosaka tas, cik mobils vēlas būt klients, vai konkrētajā vietā ir pieejams fiksētais internets un vai klients vēlas veikt nelielus urbšanas darbus, ierīkojot internetu.

Vai “Tele2” optiskais internets ir pieejams visiem neatkarīgi no tā, vai cilvēks ir vai nav “Tele2” klients?
Šobrīd “Tele2” optiskais internets ir pieejams septiņās Latvijas pilsētās: Rīgā, Daugavpilī, Rēzeknē, Jūrmalā, Jelgavā, Jēkabpilī un Ogrē. Tas nozīmē, ka ikviens šo pilsētu iedzīvotājs var sākt lietot mūsu optisko internetu, iepriekš mūsu mājaslapā www.tele2.lv pārbaudot, vai konkrētajā adresē tas ir pieejams. Pēc līguma noslēgšanas montieris veiks optiskā interneta ierīkošanu mājoklī, kas nozīmē, ka konkrētajā telpā tiek veikts neliels urbums, lai pievilktu vadu un pieslēgtu rūteri. Piebildīšu, ka pagaidām optisko internetu piedāvājam tikai privātpersonām, taču tuvākajā nākotnē tas būs pieejams arī biznesa klientiem.

* Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) oficiālie dati.
** Latvijas iedzīvotāju aptauja, kuru “Tele2” veica sadarbībā ar “Berg Research” šī gada jūnijā, tika aptaujāti 1007 respondenti vecumā no 18-74 gadiem.


Uzziņai:
- Frāzi “sērfošana internetā” 1992. gadā izdomāja Ņujorkas bibliotekārs Žans Armors Polijs.
- Ja internetu nosvērtu, tas svērtu apmēram 50 gramus. Kā izmērīt interneta svaru?
Fiziķis Rasels Seits izmērīja vairāku miljardu elektronu svaru, kas veido datus, ko mēs katru dienu nosūtam uz priekšu un atpakaļ.
- 80% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka viņi nevar iedomāties dzīvi bez interneta, jo tad viņi justos ierobežoti (“Berg Research”, 2022. gada vasara)
- 98% Latvijas interneta lietotāju lieto internetu mājās (“Kantar Latvia Digital”, 2022. gada pavasaris)
- “Tele2” nodrošina stabilu optiskā interneta kvalitāti un ātrumu līdz 1000 Mbit/s, tas nozīmē, ka, piemēram, TV seriālu iespējams lejupielādēt dažās sekundēs.