Trešdiena, 24.07.2024 10:05
Krista, Kristiāna, Kristiāns, Kristīne
Piektdiena, 16. decembris, 2022 12:55

Portatīvie datori – kāda būs piemērotākā izvēle 1. kursa studentam?

ogrenet.lv
Portatīvie datori – kāda būs piemērotākā izvēle 1. kursa studentam?
Foto:pexels.com/Karsten Madsen
Piektdiena, 16. decembris, 2022 12:55

Portatīvie datori – kāda būs piemērotākā izvēle 1. kursa studentam?

ogrenet.lv

Uzsākot studijas, ik katra studenta labākais draugs ir portatīvais dators. Portatīvie datori pieejami plašā cenu diapazonā. Arī salīdzinoši lēti portatīvie datori var pilnībā apmierināt visas pirmkursnieka vajadzības, tāpēc šajā rakstā apskatīsim svarīgākos parametrus, kam jāpievērš uzmanība pirms datora iegādes.

Kādiem parametriem pievērst uzmanību?
Jāsāk ar to, ka jāsaprot, kādiem nolūkiem portatīvais dators paredzēts. Ja students to paredzējis vien studijām, tad tehniskā specifikācija var būt mazāk jaudīga.

Taču, ja klēpjdators paredzēts arī filmu skatīšanai, darbam ar sarežģītākām programmām, video un bilžu apstrādei, tad jāmeklē dārgāka iekārta.

Tāpat arī video spēļu spēlētājiem iegādājami tehniski daudz spēcīgāki spēļu portatīvie datori.

Tāpat šobrīd arvien populārāka izvēle ir hibrīddators, kas apvieno sevī klēpjdatora un planšetdatora funkcijas. Tas atvieglos mācību procesu, padarot to ērtāku, tiesa šāda tipa portatīvie datori būs dārgāki.

Tātad, kam jāpievērš uzmanība?


Ekrāna izmērs un izšķirtspēja

Studentiem optimālākais variants būs 13 līdz 16 collu ekrāni, kas ļaus visu gana ērti pārskatīt, reizē ekrāns nebūs pārāk liels, tādejādi klēpjdators būs ērti paņemams līdzi visās ikdienas gaitās.

Savukārt, lai attēla kvalitāte būtu apmierinoša, jāskatās cik pikseļu tiek attēlots vienā attēla collā. Jo lielāks pikseļu skaits uz vienu collu, jo labāka būs attēla kvalitāte.
Procesors

Jāpievērš uzmanība diviem parametriem – procesora ātrumam un kodolu skaitam.
Vienkārši izsakoties – jo lielāks rādījums, jo labāka veiktspēja. Taču tas, attiecīgi, sadārdzinās izmaksas.

Piemērotākais variants būs 2 – 3 GHz procesora darbības frekvence, kas ļaus izmantot visas nepieciešamās programmas bez datora bremzēšanas.

Savukārt, klēpjdatori ar aptuveni 4 – 6 kodolu skaitu ļaus gan skatīties filmas, gan uzspēlēt kādu vienkāršāku spēli, gan rediģēt foto un video.

RAM atmiņa

Jo lielāka RAM atmiņa, jo vairāk darbības klēpjdators varēs vienlaikus paveikt atbilstošā ātrumā. Tā ir datora īstermiņa atmiņa, kuras lielums nosaka, cik ātri vairākas programmas paralēli varēs darboties.

8GB RAM atmiņa dos iespēju veikt visas studentam nepieciešamās darbības bez problēmām. Nopietnāku spēļu spēlēšanai, programmēšanai vai video montāžai gan vajadzēs klēpjdatoru ar lielāku RAM atmiņu.


Disks

Cietie diski iedalās divās kategorijās: SSD vai HDD disks.
Ja vien ir iespējams, iesakām izvēlēties SSD disku. Lai arī HDD disks būs lētāks un ietilpīgāks, tas būs lēnāks un daudz skaļāks kā SSD disks.

SSD disks darbosies klusi, ātri un būs daudz vairāk pasargāts pret triecieniem, jo tajā nedarbojas kustīgas detaļas.

Tāpat ir vēl daudz citi parametri, kas jāņem vērā : video kartes veids, operētājsistēma, cietā diska atmiņa u.c.

Taču, ja vēlaties izvēlēties tiešām labu un piemērotu portatīvo datoru studentam, iesakām Lenovo IdeaPad 3 15ABA7 82RN007GLT portatīvo datoru.
Šis dators pilnībā apmierinās visas studenta prasības, ļaus gan uzspēlēt kādu spēli, gan ērti un ātri izmantot visas nepieciešamās programmas mācībām.


Foto:pexels.com/Vlad Karpovich


Kur iegādāties portatīvo datoru?

Jauni, lēti portatīvie datori pieejami interneta veikalā 1a.lv. Tāpat pieejami arī portatīvie datori uz nomaksu, lai klēpjdatora iegāde būtu vēl pieejamāka.
1a.lv piedāvājumā vienmēr izcilas kvalitātes portatīvie datori! Akcijas un dažādas atlaides to iegādi padara vēl patīkamāku. Ieskatieties jau tagad un sagatavojieties jaunajam mācību gadam jau laikus!