Piektdiena, 12.04.2024 19:55
Ainis, Jūlijs
Otrdiena, 5. septembris, 2023 08:07

Praktiski padomi, lai mājokļa logi kalpotu ilgi

Xiaomi logu tīrītāji
Praktiski padomi, lai mājokļa logi kalpotu ilgi
Otrdiena, 5. septembris, 2023 08:07

Praktiski padomi, lai mājokļa logi kalpotu ilgi

Xiaomi logu tīrītāji

Veicot mājas uzkopšanu, kā viens no uzdevumiem ir arī logu mazgāšana. Cik patīkami ir vērties pa kristāldzidru logu, tik grūti ir saņemties uz tik intensīva un nogurdinoša darba darīšanu. Lai mājokļa logi kalpotu ilgi, sniegsim dažus padomus to uzturēšanā. Kādi uzdevumi jāveic, lai logi kalpoti ilgi?

Regulāra logu tīrīšana

Tas ir viens no galvenajiem aspektiem logu uzturēšanā. Tīriet logus vismaz trīs reizes gadā, lai nomazgātu putekļus, netīrumus, kas var bojāt stiklu un rāmi. Logus var mazgāt, izmantojot tīrāmās lupatiņas vai kādu no logu mazgāšanas ierīcēm, piemēram, Xiaomi logu mazgāšanas robotu. Neaizmirstiet, ka jānotīra arī logu rokturi un rāmji!

Izmantojiet piemērotus tīrīšanas līdzekļus

Mīkstas drānas, dvielīši un speciālie logiem paredzētie tīrīšanas līdzekļi novērsīs mikroskrāpējumus stiklam, kā arī sniegs perfektu rezultātu. Speciālie stikla tīrīšanas līdzekļi neatstāj nospiedumus vai plankumus un stiklu padara spožu un dzidru. Viens no populārākajiem un dabiskākajiem logu tīrīšanas līdzekļiem ir ūdens, kas atšķaidīts ar nelielu daudzumu baltā etiķa, vai, piemēram, citronu sulas un sodas šķīdums.

Dabiskie un mājas apstākļos izveidojami tīrīšanas līdzekļi palīdz atbrīvoties no netīrumiem, taukiem, bet varētu prasīt lielākas pūles logu mazgāšanā. Pirms izvēlēties tīrīšanas līdzekli, noteikti jāpārbauda saderība ar loga virsmu. Vienmēr jāievēro ražotāja norādījumi un jāpievērš uzmanība līdzekļa lietošanas instrukcijai, jo īpaši tas attiecas uz koncentrātu izmantošanu.

Blīvējuma regulāra pārbaude

Tuvojoties gada aukstākajiem mēnešiem, pārbaudiet, vai silikona blīvējumi logu rāmjos nav ieplaisājuši vai nolietojušies. Ja nepieciešams, veiciet to nomaiņu un atjaunošanu, lai novērstu gan siltuma gan noplūdi, gan lai samazinātu ielas trokšņu dzirdamību mājoklī.

Pārbaudiet logu vērtņu un logu rokturu funkcionalitāti

Lai nodrošinātu pareizu logu vērtņu funkcionalitāti, regulāri jāpārbauda logu mehānisms. Ja nepieciešams, apstrādājiet vērtnes ar speciālām eļļām vai citām smērvielām, lai logs vērtos brīvi.

Vienlīdz svarīgi ir pārbaudīt, vai logu rokturi pilda savas funkcijas. Regulāra logu rokturu pārbaude var palīdzēt uzturēt mājokļa logu sistēmu kārtībā. Pats pirmais solis, kā pārbaudīt, vai logu rokturi nav bojāti - rūpīgi veiciet to vizuālo pārbaudi. Vai tiem nav rūsas pazīmes vai kādi citi defekti, piemēram, uzgaļu vai skrūvju savienojumu vietu nodilumi vai bojājumi.

Nākamais solis - vairākkārt atveriet un aizveriet logu. Pārliecinieties, ka rokturi strādā viegli, plūstoši un ka to mehānisms neķeras un darbojas gludi. Ja kādā telpā logus reti verat vaļā, logu rokturi var kļūt stīvi un smagnējāki. Tādā gadījumā to mehānismā jāuzklāj smērviela - eļļa vai silikons.

Ja konstatējat, ka logu rokturim ir mehānisks defekts, tas ir jānomaina. Vai zinājāt, ka arī logu rokturi var būt ergonomiski? Tie ir veidoti, balstoties uz cilvēka anatomiju un kustību - lai samazinātu spiedienu uz rokām, locītavām, vienlaikus nodrošinot arī efektīvu logu vēršanas darbību.

Plašs un izliekts dizains, vēršanas vieglums (kas īpaši svarīgi lieliem un smagiem logiem), drošības funkcija (piemēram, nejauša loga atvēršana, dubultās slēdzenes, bērnu aizsardzības funkcija). Šādus rokturus piedāvā, piemēram, Hoppe, kuriem ir papildus aizsardzība pret piespiedu logu atvēršanu no ārpuses.

Atcerieties, ka pirms logu rokturi nomaiņas vienmēr ir jāpārliecinās, ka logu ražotāja norādījumi ir ievēroti un ka izvēlētie logu rokturi būs atbilstoši. Ja nepieciešama logu rokturu nomaiņa, kvalitatīvi un funkcionāli logu rokturi atrodami katalogā internetveikalā 220.lv. Logu rokturi ar slēdzeni, ar papildus drošības mehānismu pret piespiedu logu atvēršanu, gan arī izliekti un plakani logu rokturi. Lai saglabātu logu rokturu funkcionalitāti, regulāri tos pārbaudiet. Ar saimniecisku vērību logu rokturi kalpos uzticami un ilgi!