Otrdiena, 18.06.2024 13:03
Alberts, Madis
Trešdiena, 7. decembris, 2022 08:06

Aigaram Apinim zelts un sudrabs Portugālē

Ogres Vēstis Visiem
Aigaram Apinim zelts un sudrabs Portugālē
Birzgalietis Aigars Apinis. Foto: Ausma Cīrulniece.
Trešdiena, 7. decembris, 2022 08:06

Aigaram Apinim zelts un sudrabs Portugālē

Ogres Vēstis Visiem

Birzgalietis Aigars Apinis, piedaloties IWAS spēlēs parasportistiem, kas notika Portugālē, izcīnīja zelta medaļu diska mešanā, bet lodes grūšanā ieguva sudraba godalgu.

Apinis, piedaloties sacensībās F52-53 medicīnas grupā, savā labākajā mēģinājumā disku meta 19,53 metru tālumā un tika pie 865 punktiem, kas bija augstvērtīgākais rezultāts četru sportistu konkurencē. Lodes grūšanas sacensībās F51-54 medicīnas grupā Apiņa labākais rezultāts bija 8,78 metri, kas deva 832 punktus un bija otrais augstvērtīgākais rezultāts sešu parasportistu konkurencē.


Pasākums, kuru rīkoja Starptautiskā Federācija sportistiem ratiņkrēslos un ar amputācijām (IWAS), notika trijos individuālajos sporta veidos – vieglatlētikā, peldēšanā un pauerliftingā, kā arī pirmoreiz – futbolā cerebrālās triekas skartajiem sportistiem.


Vieglatlētiem IWAS spēļu sacensībās bija iespējas izpildīt kvalifikāciju nākamā gada pasaules čempionātam Parīzē, ko Aigars Apinis arī veiksmīgi izdarīja. IWAS pasaules spēles Portugāles pilsētā Vilarealā de Santoantonju notika jau otro reizi. Spēļu mērķis ir iedvesmot sportistus tiekties uz dalību paralimpiskajās spēlēs, bet jaunajiem parasportistiem sniegt pirmo starptautisko sacensību pieredzi.

Ritvars Raits, Ogres Vēstis Visiem