Pirmdiena, 24.06.2024 06:48
Jānis
Otrdiena, 27. septembris, 2022 08:04

Artūrs Pastors: "Man vēl daudz un smagi jāstrādā"

Ogres Vēstis Visiem
Artūrs Pastors: "Man vēl daudz un smagi jāstrādā"
Sprinteris Artūrs Pastors. Foto no personiskā arhīva
Otrdiena, 27. septembris, 2022 08:04

Artūrs Pastors: "Man vēl daudz un smagi jāstrādā"

Ogres Vēstis Visiem

Ar piedalīšanos klubu sacensībās Itālijā vasaras sezonu noslēdza vieglatlēts Artūrs Pastors – sprinteris, kurš šobrīd noteikti ir ātrākais Ogres novadā, kā arī viens no ātrākajiem visā Latvijā. "OVV" aicināja Artūru uz nelielu sarunu, lai uzzinātu, kā viņš vērtē aizvadīto sezonu, kādi ir sportista nākotnes plāni.

Kā pastāstīja Artūrs, pagājušajā nedēļā viņš bija devies uz Itālijas pilsētu Brešu, lai sava kluba "Enterprise" komandas sastāvā piedalītos ikgadējās rudens finālsacensībās. "Sākumā es biju plānojis startēt arī individuāli – 400 m sprintā, bet nebiju pārliecināts par savu pašreizējo sportisko formu, tādēļ izlēmu skriet tikai 4x100 m stafetes distancē. 14 komandu konkurencē mūsu komandas, kurā kopā ar mani bija vēl divi Latvijas sprinteri un viens itālietis, rezultāts – 3:14,86 minūtes," stāsta Artūrs.


Uz jautājumu, kā kopumā vērtē aizvadīto sezonu, vai tā izdevās, sportists atbild: "Teikšu, ka sezona padevās diezgan laba, pat pats biju pārsteigts, ka tā. Pavasarī treniņos un treniņnometnēs bija smagi, mani rezultāti ne tuvu nebija tie labākie. Nemaz nedomāju, ka 400 m varēšu veikt 47 sekundēs, kur nu vēl par to, ka 46 sekundēs ieskriešu. Galu galā izrādījās, ka tieši 400 m distancē man šosezon veicās vislabāk. Sevišķi liels gandarījums par to, ka izlases sastāvā man izdevās piedalīties Latvijas rekorda vecuma grupai U23 uzstādīšanā 4x100 m stafetē." Par savu lielāko sasniegumu šajā gadā Artūrs uzskata uzvaru Latvijas čempionātā pieaugušajiem, kas tika izcīnīta ar personisko rekordu, 400 m noskrienot 46,82 sekundēs. Šis rezultāts ir astotais labākais visā Latvijas vieglatlētikas vēsturē. Kā atzīst sprinteris, lai labotu Jāņa Leiša 2018. gadā uzstādīto Latvijas rekordu, viņam vēl daudz un smagi jāstrādā. Baltijas čempionātā ogrēnietis izcīnīja sudraba medaļu.


"Nākamais gads man būs pēdējais vecuma grupā U23. Man ir plāns uzstādīt šīs vecuma grupas Latvijas rekordu 400 m sprintā. Lai to izdarītu, man savs personiskais rekords jāuzlabo par četrām sekundes desmitdaļām. Šķita, ka jau šogad tas varētu būt man pa spēkam, bet neizdevās. Varbūt tāpēc, ka notika pārāk maz sacensību, kurās bija šī sprinta distance," runājot par saviem mērķiem, atklāj Artūrs. Tieši nākamajā sezonā notiks Eiropas čempionāts vieglatlētikā U23 grupas sportistiem. Artūrs tam jau ir kvalificējies ar izpildītu normatīvu. Kā viņš pats atklāj, vienkārša piedalīšanās šajās sacensībās nav viņa plānos – tiek nopietni strādāts, lai iekļūtu Eiropas čempionāta finālā, ja paveiksies, ar Latvijas rekordu.


Artūrs Pastors nav vienīgais sportists savā ģimenē. Kā viņš pastāstīja, tikai mamma tā īsti ar sportu nenodarbojas. Toties tētis Jurģis ir pat ļoti sportisks. Šobrīd viņa galvenais sporta veids ir teniss, kurā ogrēnietis ne reizi vien senioru konkurencē plūcis laurus Latvijas mērogā, tostarp vairākkārt kļūstot par valsts čempionu. Vecākā māsa Gundega savulaik ļoti labi spēlēja frisbiju, bet arī viņas sirdslieta ir teniss, turklāt ne tikai klasiskais, bet arī pludmales. Šobrīd Gundega esot pievērsusies treneres karjerai – apmāca tenisa gudrībās bērnus.

Ritvars Raits, Ogres Vēstis Visiem