Ceturtdiena, 20.06.2024 11:22
Maira, Rasa, Rasma
Trešdiena, 5. jūnijs, 2024 11:02

Četri vieglatlēti no Ogres gatavojas Eiropas junioru čempionātam

Līga Lūse
Četri vieglatlēti no Ogres gatavojas Eiropas junioru čempionātam
Foto: Ogres noavds
Trešdiena, 5. jūnijs, 2024 11:02

Četri vieglatlēti no Ogres gatavojas Eiropas junioru čempionātam

Līga Lūse

Jūlija beigās Slovākijā notiks Eiropas U18 čempionāts, uz kuru jau ir kvalificējušies trīs sportisti – Emīls Matīss Reinfelds (treneris Zigurds Kincis), Kārlis Jēkabs Karlsbergs (treneris Artūrs Priževoits) un Adriana Reitmane (treneris Artūrs Priževoits), un ir cerība, ka kvalifikācijas normatīvus izpildīs arī trenera Z. Kinča audzēknis Ralfs Dzosens.

29. jūnijā Valmierā notiks Latvijas čempionāts vieglatlētikā. Ogres novada sporta centra (ONSC) vieglatlētikas treneris Zigurds Kincis OgreNet norāda, ka katram sportistam individuāli jāsasniedz noteikti kritēriji, lai kvalificētos čempionātiem.

Viņš stāsta: “Lai piedalītos Latvijas čempionātā vieglatlētikā, sportistiem ir jāizpilda noteikti normatīvi. Tas nozīmē, ka katrā disciplīnā ir jāsasniedz noteikts rezultāts laika vai attāluma mērvienībās. Sacensības, kā Ogres novada sporta centra atklātās sacensības vieglatlētikā U18 un U20 grupām, palīdz izpildīt šos normatīvus, ja kāds ir uz robežas to sasniegšanai. Kopumā, mums jau ziemā ir zināmi sportisti, kas varētu startēt Latvijas, Eiropas vai Pasaules līmeņa čempionātos.

Mums ir dažāda līmeņu sportisti, gan Latvijas, gan Eiropas, gan Pasaules līmeņa. Ņemot vērā, ka vieglatlētika ir individuālais sporta veids, katram sportistam tiek veidots savs individuālais treniņu plāns.”

Jūnija sākumā, 2. jūnijā ONSC notika Ogres novada sporta centra atklātās sacensības vieglatlētikā U18 un U20 grupām, kur godalgotas vietas ieguva arī trenera Zigurda Kinča audzēkņi.

U20 grupā:
Līva Vasioleka 1. vieta 100m un 200m distancē;

Indra Mackeviča 3. vieta 800m distancē;

U18 grupā:

Emīls Matiass Reinfelds 2. vieta 2000m šķēršļu skrējienā;

Adriāns Grīnvalds Ozols 3. vieta 100m distancē.

Par tikko notikušajām sacensībām Ogrē treneris norāda, cik liels prieks ir startēt savā stadionā: “Mājas sacensībās parasti atbildība ir dubultā, jo mēs esam arī organizatori. Personīgi, biju gan galvenais tiesnesis, gan treneris vairākiem sportistiem, kuri startēja, tādēļ sanāca darīt divus darbiņus vienā.

Vienmēr ir patīkami ja audzēkņi izcīna medaļas, un vēl patīkamāk – ja tas notiek savā stadionā. Jebkuri mači ir kā svētku sajūta, bet ja tie notiek Ogrē, tad svētki ir dubultā!”

Šajā vasaras sezonā, Ogres stadionā, ir plānotas vēl trīs vieglatlētikas sacensības. Z. Kincis uzsver, ka atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, šogad Ogrē nenotiks Latvijas un Baltijas čempionāti, bet cer, ka nākamgad atjaunos vieglatlētikas skerjeceliņu, un lielās sacensības atgriezīsies Ogrē. Treneris piebilst, ka Ogre vienmēr ir bijusi konkurētspējīga vieglatlētikas čempionātu organizēšanā, un vienmēr ir bijis atbalsts gan no sporta centra, gan pašvaldības.