Ceturtdiena, 20.06.2024 11:57
Maira, Rasa, Rasma
Pirmdiena, 10. jūnijs, 2024 09:42

Florbolistiem veiksmīgs starts Tallinā

Ilona Noriete, Ogres Vēstis Visiem
Florbolistiem veiksmīgs starts Tallinā
Pirmdiena, 10. jūnijs, 2024 09:42

Florbolistiem veiksmīgs starts Tallinā

Ilona Noriete, Ogres Vēstis Visiem

Nesen Tallinā noslēdzās starptautiskas florbola sacensības «Tallinn Floorball Cup». Tajās otro gadu pēc kārtas uzvaru izcīnīja «Lielvārde/Fat Pipe U11» komandas jaunie spēlētāji.

Florbola treneris Kaspars Kreimanis ir guvis lielu pieredzi, tostarp trenējot pazīstamo Virslīgas klubu «Lielvārde/Fat Pipe». Vēl joprojām viņš ir šīs komandas galvenais treneris, bet paralēli apmāca florbola spēles gudrībās arī Lielvārdes U11 un U13 vecuma spēlētājus.

Laikā no 24. līdz 26. maijam Kaspars Kreimanis kopā ar jaunajiem florbolistiem piedalījās turnīrā, kas norisinājās Igaunijas galvaspilsētā Tallinā. Kā stāsta treneris, Lielvārdes puišu komandas Tallinā notiekošajā turnīrā piedalās otro gadu. Pateicoties sadarbībai ar spēlētāju vecākiem un arī sporta skolas atbalstam, brauciens uz Tallinu tika plānots kā sezonas noslēguma pasākums, kurā apvienota gan ekskursija, gan spēles turnīrā ar saviem vienaudžiem. 

Treneris uzsver, ka šogad uz cīņām tieši U11 vecuma grupā bija ieradies liels pulks komandu no Somijas, kamēr no Latvijas startēja tikai četras. Protams, piedalījās arī igauņi, bet Lielvārdes jaunajiem florbolistiem praktiski bija jācīnās galvenokārt ar Somijas vienībām. «Apakšgrupā mēs uzvarējām visās trīs spēlēs, taču cīņas nebija vieglas,» teic Kaspars Kreimanis. «Ceturtdaļfinālā pretī nāca vēl spēcīgāks pretinieks, citas grupas uzvarētājs, un tikai spēles otrajā daļā mūsu puiši nosvēra uzvaras kausu savā labā – 6:2. Pusfinālā vēl sīvākā cīņā pieveicām citu Somijas klubu ar 3:2, bet finālā vinnējām vēl vienu somu komandu ar 7:2. Cerams, ka nākamgad arī varēsim doties uz šo turnīru un jaunajiem florbolistiem izdosies aizstāvēt iegūto titulu.»

Aug perspektīva jaunā maiņa

Kaspars Kreimanis ir apmierināts ar U11 grupas florbolistu sasniegto rezultātu un uzskata, ka interese no jauno spēlētāju puses un arī atdeve treniņos ir pietiekami liela. Treneris atzīst, ka pieredze rāda – katrā vecumā ir apmēram seši līdz septiņi spēlētāji ar tādām dotībām, kuri ar laiku varētu kandidēt uz vietu arī Latvijas izlases sastāvā. «Nākamais izaugsmes posms pēc bērnu un jauniešu grupām ir U19 vecuma izlase, un turpinājumā jau var cīnīties par vietu lielajās komandās,» prāto Kaspars Kreimanis. «Jaunie censoņi ir, un nākotne izskatās perspektīva. Pašreizējie labākie U13 grupas spēlētāji pēc gadiem trim – četriem jau noteikti varēs sākt klauvēt ne tikai pie pirmās līgas, bet arī Virslīgas klubu durvīm.»

Kaspars Kreimanis par savu moto allaž izvirzījis uzdevumu – katrā treniņā izdari vairāk par pretinieku, jo tikai tā tu vari kļūt par čempionu. Tas attiecas ne tikai uz tagadējiem spēlētājiem, bet arī iepriekšējo paaudzi, kuras pārstāvji patlaban jau izauguši un spēlē Virslīgā. «Pateicoties šādai pieejai, mēs ļoti daudz strādājam un ieguldām spēlētāju attīstībā,» paskaidro treneris. «Ne tikai paredzētās darba stundas, bet noteikti nākas ziedot arī savu laiku un ieguldīt papildu darbu, kuru varbūt ne vienmēr valsts vai kāds cits apmaksā.»

Treniņi atsāksies vasaras otrajā pusē

Pēc ražīgas sezonas ikvienam sportistam ir nepieciešams atpūsties. Kaspars Kreimanis stāsta, ka jūnijs florbolistiem tradicionāli ir brīvs: «Tas ir laiks, kad mēs visi atpūšamies – kā saku jauniešiem, apbraukājam vecmammas, apciemojam vectētiņus, atpūšamies, nosvinam Jāņus. Aizvadītajā gadā mēs atsākām strādāt jau jūlijā, bet augustā Birzgales pamatskolā rīkojām ļoti lielu nedēļas nogales nometni. Šogad plānojam visu sezonas sākumu veidot līdzīgi, vienīgi sporta nometne būs tepat uz vietas, Lielvārdes Sporta centrā.»

Kaspars Kreimanis uzsver, ka visi jaunie florbola interesenti var pieteikties un nākt apgūt šo sporta veidu. «Aizvadītajā mācību gadā mūsu U11 komandai pievienojās vairāki jauni puiši,» treneris saka. «Mēs vienmēr esam atvērti, vienīgi nepieciešama gribēšana un sapratne, ka tas nav vienkāršs sporta pulciņš, bet profesionāla izglītības ievirze. Tā prasīs daudz darba un lielu savu spēku ieguldījumu, lai varētu trenēties un censties sasniegt augstus panākumus.»