Svētdiena, 21.07.2024 22:38
Meldra, Meldris, Melisa
Ceturtdiena, 13. jūlijs, 2023 13:33

Ikšķilē gaidāms Pasaules kausa posms skrituļslalomā

Edgars Beļakovs, "World Cup Ikšķile" preses sekretārs
Ikšķilē gaidāms Pasaules kausa posms skrituļslalomā
Foto - publicitātes
Ceturtdiena, 13. jūlijs, 2023 13:33

Ikšķilē gaidāms Pasaules kausa posms skrituļslalomā

Edgars Beļakovs, "World Cup Ikšķile" preses sekretārs

Jau šī mēneša izskaņā, 29. un 30.jūlijā, Ikšķiles pilsētā norisināsies 2023.gada Pasaules kausa sezonas ceturtais posms skrituļslalomā, tajā uz starta izejot 10 dalībvalstu sportistiem. Starp galvenajiem favorītiem cīņā par augstākajām vietām iesaistīsies arī vairāki Latvijas skrituļslalomisti.

Skrituļslaloms ir ļoti ātrs un dinamisks sporta veids, kuram ir daudz līdzību ar kalnu slēpošanu, vienīgi slēpes un sniegs tiek iemainīts pret skrituļslidām un kalniņu ar labi asfaltētu segumu. Sportistu ātrums trasē sasniedz pat 50 km/h, līkumojot starp vārtiem, kuru atstarpes ir vien pāris metru.


Latvijā skrituļslaloms ir pazīstams jau aptuveni 20 gadus, kuru laikā Latvijai izdevies sasniegt pašus augstākos rezultātus gan pasaules un Eiropas čempionātos, gan Pasaules kausa posmos. Pirmo reizi Pasaules kausa posms Latvijā norisinājās pirms 11 gadiem – 2012.gadā, kad sportisti sacentās pie Siguldas esošajā Lorupes gravā, savukārt pērn posmu Latvijā uzņēma Ikšķiles pilsēta. Arī šogad pasaules ātrākie skrituļslalomisti viesosies Ikšķilē, sacensībām norisinoties Peldu ielā.


Šī gada Pasaules kausa posms Ikšķilē gaidāms jūlija pēdējā nedēļas nogalē, sacensībām notiekot 29. un 30.jūlijā. Pirmajā sacensību dienā sportisti sacentīsies Latvijas kausa otrajā posmā, savukārt svētdienā paredzēta nedēļas nogales kulminācija – Pasaules kausa sezonas ceturtais posms. Sacensībās uz starta stāsies vismaz 130 dalībnieki no 10 pasaules valstīm.


Starp sacensību favorītiem šajā gadā noteikti minēt var arī pašmāju skrituļslalomistu Dāvi Zvejnieku, kurš šajā sezonā ticis pie sava pirmā Pasaules kausa posma pjedestāla karjerā, bet pagājušajā nedēļā kļuvis par pasaules vicečempionu milzu slaloma disciplīnā.


“Esam priecīgi jau otro gadu pēc kārtas organizēt tik augsta līmeņa sacensības Ikšķilē. Priecē arī dalībvalstu interese ne tikai no ierastās Eiropas, bet arī no tālākām valstīm, kā Japānas un pat Irānas. Mūs sagaida ļoti aizraujoša un adrenalīna pilna nedēļas nogale!” stāsta sacensību organizatoru pārstāvis Miks Zvejnieks.


Sacensībās līdzjutēju lomā laipni gaidīti gan Ogres novada iedzīvotāji, gan novada viesi, lai kopīgi justu līdzi Latvijas sportistiem, viņiem sacenšoties ar pasaules ātrākajiem. Ieeja sacensībās paredzēta bez maksas. Savukārt tiem, kuri dažādu apsvērumu dēļ uz Ikšķili nedosies, sacensības tiešraidē vērot varēs TV4 kanālā, kā arī citās straumēšanas platformās. Papildu informācija par sacensībām pieejama vietnē worldcupikskile.lv, kā arī sociālā tīkla “Facebook” lapā “Inline World Cup Ikskile”.