Sestdiena, 20.07.2024 22:48
Ramona, Ritma
Sestdiena, 15. jūnijs, 2024 11:06

Ikšķilietis Ivars Mauriņš – divkārtējais čempions

Viktors Krustakalns
Ikšķilietis Ivars Mauriņš – divkārtējais čempions
Sestdiena, 15. jūnijs, 2024 11:06

Ikšķilietis Ivars Mauriņš – divkārtējais čempions

Viktors Krustakalns

Latvijas pašvaldību senioru – veterānu 61. sporta spēļu sacensības 64 lauciņu dambretē bija pulcējušas spēcīgu dalībnieku sastāvu. Desmit komandu dambretistu vidū bija vairāki lielmeistari un sporta meistari.

Sacensības risinājās vecuma grupās 50+, 60+, 70+ un 80+ sievietēm un vīriešiem. Komandu sastāvā 5 dalībnieki, no kuriem vērtēja 4 labākos rezultātus. Allaž spēcīgo Ogres komandu pēdējos gados ir skārušas nopietnas izmaiņas. Un diemžēl ne uz to labāko pusi, jo aktīvās dambretistu gaitas beiguši meistari Alis Balbārzdis, Aivars Remesis un Staņislavs Voicišs. Savukārt pērnā gada oktobrī viņsaulē pēkšņi aizgāja Ķeguma un Ogres komandas kapteinis Vaclavs Griņēvičs.

Un tā nu bija sanācis, ka Ogres dambretes veterānu komandas ierindā palikuši tikai ikšķilietis Ivars Mauriņš un Dzintars Kaņeps no Rembates, kas komandu izveidot nevarēja. Radušos situāciju nekavējās izmantot kaimiņi no Ropažu novada, kas pieredzējušo I. Mauriņu uzaicināja spēlēt viņu komandā. Ikšķilietis uzaicinājumam piekrita un, kā vēlāk izrādījās, – ļoti veiksmīgi.

Ivars šogad pirmoreiz startēja 80+ vecuma grupā, un viņš turnīra gaitā pieveica lielmeistaru Laimoni Zālīti, cīnījās neizšķirti ar trim meistariem un noslēgumā pārliecinoši izcīnīja čempiona nosaukumu. Jāpiezīmē, ka visā dambretista karjeras laikā Ivaram tas bija devītais valsts čempiona tituls – ceturto reizi individuāli un piekto reizi komandu ieskaitē.

No vecākā komandas dalībnieka neatpalika arī pārējie Ropažu komandas dambretisti. Lielmeistare Antra Valnere 50+ vecuma grupā uzrādīja absolūti labāko rezultātu visos turnīros (16 punktu) un pelnīti saņēma zelta medaļu, Māris Ozoliņš 60+ grupā ar 11 punktiem dalīja 3.–6. vietu, bet Aivars Auzukalns ar 12 punktiem saņēma bronzas godalgu.

Visu dalībnieku sekmīgā spēle Ropažu komandai kopsummā deva 49 punktus, kas noslēgumā tika novērtēts ar lielo kausu un čempiona titulu komandām. Par punktu tika apsteigta ļoti spēcīgā Bauskas pirmā komanda (ar trim meistariem un lielmeistaru ierindā) un Rīgas sporta veterānu pirmā komanda (komandas sastāvā trīs meistari), kas ierindojās attiecīgi otrajā un trešajā vietā.