Sestdiena, 20.07.2024 21:55
Ramona, Ritma
Ceturtdiena, 13. jūnijs, 2024 09:39

Jaunā diska metēja Samanta Magdalēna Pētersone

Ilona Noriete, Ogres Vēstis Visiem
Jaunā diska metēja Samanta Magdalēna Pētersone
Par savu sniegumu diska mešanā Samanta Magdalēna Pētersone ir gandarīta
Ceturtdiena, 13. jūnijs, 2024 09:39

Jaunā diska metēja Samanta Magdalēna Pētersone

Ilona Noriete, Ogres Vēstis Visiem

Valmierā 25. maijā norisinājās LVS x Sportland kausa trešais posms vieglatlētikā. Šajās sacensībās teicamu rezultātu uzrādīja Ogres novada Sporta centra sportiste, trenera Edgara Siliņa audzēkne Samanta Magdalēna Pētersone. Viņa sasniedza jaunu personisko rekordu diska mešanā un ar rezultātu 34,68 metri izcīnīja uzvaru U18 grupā.

– Pastāstiet par sevi – cik ilgi jau nodarbojaties ar vieglatlētiku un arī tieši ar diska mešanu?

– Kopumā tagad būs jau desmit gadu, jo pirmos soļus šā sporta veida apgūšanā spēru, mācoties pirmajā klasē. Konkrēti diska mešanu sāku mēģināt 2020. gadā.

– Kurās disciplīnās sokas vislabāk?

– Es teiktu, ka vislielākie panākumi ir diska mešanā, bet arī citos veidos ir labi rezultāti. 

– Neskaitot diska mešanu, kādas vieglatlētikas disciplīnas vēl esat iecienījusi? 

– Varētu teikt, ka man diezgan labi iet augstlēkšanā un arī daudzcīņā.

– Varbūt bija kādi cilvēki vai īpaši apstākļi, kas lika iemīlēt vieglatlētiku, tajā skaitā diska mešanu?

– Vispār jau kopš laikiem, kad gāju bērnudārzā, es pastāvīgi gribēju kaut ko darīt, nevarēju mierā nosēdēt. Tad vecāki atveda mani pamēģināt vieglatlētiku, un tā es sāku nodarboties ar šo sportu.

– Kā vecāki iedomājās aizvest jūs tieši uz vieglatlētiku, nevis, piemēram, uz slidošanu?

– Tāpēc, ka man ļoti patika skraidīt apkārt. Kad nonācu sporta zālē pie treneriem, pamēģināju aizvadīt dažus treniņus un ātri sapratu, ka man tas patiešām patīk.

– Varbūt vecāki tā rīkojās tāpēc, ka Ogre ir bagāta ar vieglatlētikas tradīcijām un šeit strādā ļoti labi treneri? 

– Mēs tolaik nedzīvojām Ogrē, bet Ulbrokā, un pārcēlāmies šurp vēlāk. Tādēļ es šaubos, ka viņi kaut ko varēja zināt par situāciju Ogrē. 

– Cik sen esat ogrēniete?

– Ogrē es dzīvoju nedaudz vairāk kā 14 gadu. 

– Kā jūs nonācāt pie pašreizējā trenera Edgara Siliņa? Vai esat apmierināta ar viņa piedāvāto treniņu plānu?

– Tiklīdz mēs atradām mājvietu Ogrē, uzreiz sāku nodarboties ar vieglatlētiku, un kopš tā laika, visus desmit gadus, es trenējos pie Edgara Siliņa. Esmu ļoti apmierināta, jo treneris dara visu iespējamo, lai būtu labi panākumi, turklāt viņam patiešām rūp arī sportistu veselība. Treneris pastāvīgi uzmana sportistus, lai nerodas kādas traumas. Ja tomēr gadījies kāds savainojums, viņš izveido tādu treniņu plānu, lai nerastos risks pasliktināt esošo situāciju.

– Cik bieži jums sanāk trenēties? Vai gadā ir arī kāds atelpas brīdis?

– Parasti vasarā kāda nedēļa – divas sanāk brīvas, bet sezonā treniņi notiek gandrīz katru dienu, izņemot nedēļas nogales. Laikā, kad nav plānoti būtiski starti, dažreiz varbūt trāpās papildu brīvdiena, turpretī, kad tuvojas kādas svarīgas sacensības, nereti mēdzam trenēties arī sestdienās un svētdienās. 

– Cik apmierināta esat ar saviem sasniegumiem un rezultātu izaugsmi diska mešanā, jo nesen uzstādījāt personisko rekordu?

– Kopumā esmu diezgan gandarīta, tikai vajadzētu vēl piestrādāt pie tehnikas, jo tajā ir vairākas nianses, kas vēl līdz galam nepadodas, bet visumā tendence ir pozitīva.

– Kādus mērķus jūs gribētu sasniegt un uz ko vēlaties likt akcentu? Tā kā esat pietiekami jauna, jums vēl ir diezgan ilgs laiks, lai sevi pierādītu sportā.

– Patlaban – ja ne šajā, tad vismaz nākamajā sezonā – mans mērķis ir izpildīt normatīvu uz Latvijas pieaugušo čempionātu. Lai to izdarītu, man disku jāaizmet 37 metrus tālu. Tas pagaidām ir mans tuvākais un tiešākais uzdevums. 

– Jūs esat ļoti apņēmīga un mērķtiecīga, un varbūt šāda pieeja arī ir panākumu atslēga?

– Tas ir ļoti būtiski. Zinu no savas pieredzes, jo bija viens posms, kad satraumēju labās rokas pirkstu. Tobrīd man likās, ka viss cauri, vairāk ar disku nekas neizdosies, jo trauma varētu atstāt negatīvas sekas. Māca bažas, ka pirksti vairs nebūs tik veikli, tādēļ nespēšu pietiekami labi startēt. Taču to krīzes brīdi izdevās veiksmīgi pārvarēt, un tagad pat gandrīz nevar pateikt, ka agrāk ir bijusi tāda trauma.

– Tuvojas kārtējās Olimpiskās spēles. Vai tās arī rada kādu papildu stimulu censties sasniegt labākus rezultātus? Varbūt pēc četriem gadiem būsiet Latvijas izlases sportistu pulciņā nākamajās Olimpiskajās spēlēs!

– Domāju, ka šis apstāklis mani patiešām motivē. Tas man būtu ļoti labs sasniegums – pārstāvēt Latviju šādās nozīmīgās sacensībās.

– Kādi ir jūsu tuvākie un tālākie nākotnes plāni arī citās vieglatlētikas disciplīnās? 

– Man gribētos augstlēkšanā sasniegt 1,60 metru augstumu. Tāpat būtu ļoti patīkami sakrāt 4000 punktu daudzcīņā. 

– Lai izdodas sasniegt visu iecerēto!