Otrdiena, 25.06.2024 14:29
Maiga, Milija
Sestdiena, 13. janvāris, 2024 10:21

Jaunie galda tenisisti tiek pie rūķu dāvanām

Ilona Noriete, Ogres Vēstis Visiem
Jaunie galda tenisisti tiek pie rūķu dāvanām
Ziemassvētku rūķu turnīrā» piedalījās gan bērni, gan viņu vecāki
Sestdiena, 13. janvāris, 2024 10:21

Jaunie galda tenisisti tiek pie rūķu dāvanām

Ilona Noriete, Ogres Vēstis Visiem

Tuvojoties gadu mijai, neilgi pirms skolēnu brīvdienām Ogres novada Sporta centra interešu izglītības Galda tenisa nodaļas audzēkņi aizvadīja notikumiem bagātu laiku. Tas sākās ar «Ziemassvētku rūķu turnīru», kura ietvaros audzēkņi sacentās savā starpā, kā arī tiesāja vienaudžu spēles. Daudziem bērniem tā kļuva par pirmo sacensību pieredzi. 

Kā pastāstīja Ogres novada Sporta centra interešu izglītības sporta programmas galda tenisā trenere Gerda Krūmiņa, šāda turnīra rīkošanas mērķis ir vairot bērnu interesi par šo sporta veidu. «Man šajā mācību gadā ir trīs treniņu grupas,» teic Gerda Krūmiņa. «Pirmssvētku nedēļa sākās ar galda tenisa turnīru visām trīs grupām kopā, lai tādējādi bērniem sanāktu vairāk spēļu un visiem būtu interesantāk. Mana filozofija ir sekojoša – šādā pasākumā netiek spēlēts uz rezultātu kā profesionālajā sportā. Paralēli spēlēšanai mēs mācāmies gan rakstīt tabulas, gan tiesāt, gan uzkrāt pirmo sacensību pieredzi. Šāda veida turnīrs, kad bērni paši to visu dara, šim nolūkam lieti noder.»

Gerda Krūmiņa uzsver – lai gan prieki par uzvarām mijās arī ar sarūgtinājumiem par zaudējumiem, beigās visi bija apmierināti un laimīgi, jo šajā turnīrā zaudētāju nebija, visi bija uzvarētāji. Trenere priecājas, ka turnīru apmeklēja gandrīz visi viņas audzēkņi, vienīgi saslimušajiem tas gāja secen. Ikviens sacensību dalībnieks savā īpašumā ieguva diplomu, kā arī rūķu sarūpētu saldumu balvu. 

Debija ir izdevusies!

Savukārt pirmssvētku nedēļa jaunajiem galda tenisistiem noslēdzās ar bērnu un vecāku kopīgu nodarbību, kuras laikā dažreiz pat bija grūti saprast, kuri ir priecīgāki – bērni vai viņu vecāki. Šāda pēcpusdiena Galda tenisa nodaļas audzēkņiem un vecākiem tika piedāvāta pirmo reizi. Šīs interesantās nodarbības laikā dalībnieki veica dažādus ar galda tenisu saistītus vingrinājumus, kā arī norisinājās «galda uzvarētāju» miniturnīrs pāru komandām. Gerda Krūmiņa atzīst, ka atsaucība radījusi patīkamu pārsteigumu: «Doma bija tāda, lai vecākiem rodas labāks priekšstats par to, ko viņu atvases dara galda tenisa nodarbībās un jau ir iemācījušās, un arī paši dabū to nepastarpināti izjust, tā sakot, «uz savas ādas». Ņemot vērā dalībnieku – gan bērnu, gan vecāku – lielo ieinteresētību un pozitīvo atsauksmju skaitu, jādomā, ka līdzīgi pasākumi varētu tapt rīkoti arī nākotnē.» 

Galda tenisu var spēlēt arī ikdienā

Gada nogales pasākumi ir tikai loģisks noslēgums produktīvām nodarbībām visā mācību gada laikā. Gerda Krūmiņa akcentē, ka uz tām var nākt jebkurš 4.–12. klašu skolēns. Izņēmuma kārtā treniņu grupā dažreiz tiek iekļauti arī 3. klases audzēkņi, ja vien viņu meistarības līmenis atbilst nepieciešamajam. «Galda teniss Ogrē joprojām ir diezgan pieprasīts, aizvadītajā gadā īpaši daudz interesentu bija septembrī,» stāsta trenere. «Esmu sapratusi, ka ikviens gads ir jauns un savādāks. Pastāvīgi kaut kas mainās. Lai gan katru gadu daļa interesentu, protams, atkrīt, toties viņu vietā nāk jauni. Man liels prieks, ka 2023. gadā treniņos iesaistījušies arī jaunieši, kas jau mācās vidusskolā. Patlaban grupās ir aptuveni 20–24 audzēkņi, ir brīvas vietas, tā ka ikviens, kuram ir vēlme, var nākt un pieteikties.»