Sestdiena, 20.07.2024 22:05
Ramona, Ritma
Pirmdiena, 3. jūnijs, 2024 15:09

Justīne Vanaga – jauna mērķtiecīga šķēpmetēja

Ilona Noriete, Ogres Vēstis Visiem
Justīne Vanaga – jauna mērķtiecīga šķēpmetēja
Vieglatlēte Justīne Vanaga, šogad Valmierā piedaloties Latvijas čempionātā U18 vecuma grupai
Pirmdiena, 3. jūnijs, 2024 15:09

Justīne Vanaga – jauna mērķtiecīga šķēpmetēja

Ilona Noriete, Ogres Vēstis Visiem

18. maijā Jelgavā norisinājās Olimpisko čempionu Ineses Jaunzemes un Jāņa Lūša memoriāla šķēpmešanas sacensības. Tajās ar jaunu personisko rekordu – 40,94 metri – U18 grupā otro vietu izcīnīja Ogres novada Sporta centra jaunā vieglatlēte, trenera Edgara Siliņa audzēkne Justīne Vanaga.

Justīne Vanaga ir dzimusi, augusi un visu līdzšinējo dzīvi pavadījusi Ogrē. Jaunietei patlaban ir 16 gadu un viņa mācās Ogres Valsts ģimnāzijas 10. klasē. Ar vieglatlētiku Justīne nodarbojas jau kopš sešu gadu vecuma un ir apmierināta ar šajā sporta veidā pavadīto laiku un paveikto. «Lai gan man rados īstu sportistu nav, es jau kopš bērnības zināju, ka gribu būt aktīva,» stāsta Justīne Vanaga. «Man ir divi vecākie brāļi, kuri trenējās basketbolā. Sākumā arī es izmēģināju uzspēlēt groza bumbu, taču šī nodarbe man neinteresēja. Izvēli par labu vieglatlētikai lielā mērā noteica kaimiņienes piemērs, kura apmeklēja šā sporta veida treniņus. Sekojot viņai, aizgāju arī es, man iepatikās, un tā tur arī paliku. Sākotnēji trenējos pie Artūra Priževoita, bet vēlāk mūs pārcēla pie mana pašreizējā trenera Edgara Siliņa. Par viņu varu teikt tikai vislabāko. Treneris ir ļoti saprotošs, ar viņu ikreiz var parunāt, ja kaut kas sāp, vienmēr tiks atrasts kāds risinājums, ko labāk darīt. Viņš arī motivē turpināt trenēties pēc jau sasniegtajiem panākumiem.»

Vēlme kļūt par fizioterapeiti

Lai gan jaunā sportiste specializējas uz daudzcīņu, ir arī atsevišķas disciplīnas, kas labi padodas – 400 m barjerskriešana un šķēpmešana, tāpēc viņa veltī tām pastiprinātu uzmanību. Patlaban Justīne Vanaga jau otro gadu startē U18 vecuma kategorijā un ir apņēmības pilna turpināt trenēties vismaz tik ilgi, kamēr mācīsies vidusskolā. Tālākie plāni vēl ir visai neskaidri, tomēr par vienu izvēli Justīne ir teju pārliecināta – pēc vidusskolas beigšanas viņa vēlas kļūt par fizioterapeiti. «Vēl īsti nezinu, kur mācīšos,» saka Justīne. «Apsveru domu gan par Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju, gan Rīgas Stradiņa universitāti. Laiks rādīs. Pati uz fizioterapiju pagaidām eju reti. Lai gan pēc treniņiem vai sacensībās bieži kaut kas sāp, es mācos no trenera dotajiem padomiem, mēģinu izsecināt, kas varētu būt pie vainas, un pati ar to tikt galā.»

Brīvajā laikā dažādas intereses

Tā kā treniņi notiek piecas reizes nedēļā, tie neizbēgami uzliek dienām zināmu rutīnu. Justīne Vanaga cenšas dzīves rāmo plūdumu izraibināt ar citām aktivitātēm. Mācībās veicas labi, un viņa visus uzdevumus cenšas izdarīt iepriekš, neatliekot neko uz pēdējo brīdi. Kopš šā gada dažas dienas nedēļā Justīne dzied korī. Savukārt sestdienās un svētdienās, kas parasti ir brīvas, Justīne atpūšas, dzīvojoties pa māju, vai arī pabīda uz priekšu skolas darbiņus. Tāpat viņa dažreiz labprāt paņemas pa virtuvi un arī mēģina atklāt jaunas receptes. Vieni no Justīnes iemīļotākajiem risinājumiem ir saldumi un deserti, īpašu akcentu liekot uz braunijiem, kā arī ēdienu kombinēšana ar dažādiem augļiem.