Trešdiena, 29.05.2024 05:30
Maksis, Raivis, Raivo
Pirmdiena, 8. janvāris, 2024 10:45

Kāds bija 2023. gads sportā?

Ilona Noriete, Ogres Vēstis Visiem
Kāds bija 2023. gads sportā?
Vasaras beigās Gunāra Astras ielā 1 tika atklāta sporta arēna «Ogre», kurā ir visām prasībām atbilstoša vieglatlētikas arēna ar skrejceliņiem, sektori tāllēkšanai, augstlēkšanai, kārtslēkšanai un lodes grūšanai
Pirmdiena, 8. janvāris, 2024 10:45

Kāds bija 2023. gads sportā?

Ilona Noriete, Ogres Vēstis Visiem

Aizejošais gads sportā ir atnesis vairākus pārsteidzošus notikumus, kuri daudziem likuši no sirds priecāties un reizē apzināties, ka mēs esam maza, bet stipra tauta, un ar lepnumu varam teikt: mūsu zeme ir Latvija! Arī Ogres novada iedzīvotāji var lepoties ar vairākiem teicamiem savu sportistu sasniegumiem. 

Starp tiem noteikti jāatzīmē florbola komandas «Lielvārde/Fat Pipe» atgriešanās Latvijas čempionu tronī, kā arī futbola komandas «Ogre United» pacelšanos līmeni augstāk – uz 1. līgu. Noteikti daudzu sporta mīļotāju sirdis sasildīja arī jaunās arēnas «Ogre» atklāšana, kas dos iespēju daudziem – gan topošajiem, gan esošajiem – sportistiem un entuziastiem trenēties arī aukstajā gadalaikā.

«Lielvārde/Fat Pipe» izcīna ceturto titulu

Lielvārdes komanda pēc četru gadu pārtraukuma atgriezusies Latvijas florbola tronī. Noteikti jāatzīmē arī fakts, ka lielvārdieši kļuvuši par pirmo komandu, kas spējusi izcīnīt titulu, pamatturnīrā ieņemot tikai septīto vietu. Taču ceturtdaļfināla sērijā komanda spraigā cīņā atspēlējās no 2-3 deficīta un ar 4-3 pārspēja spēcīgo «Lekringu». Sapnis turpinājās arī pusfināla mačos, kad lielvārdieši piecu spēļu nogrieznī ar 4-1 pieveica vēl vienu favorītu – «FS Masters/Ulbroka». Savukārt zelta finālā «Lielvārde/Fat Pipe» dramatiskā cīņā pieveica regulārās sezonas uzvarētāju «Valmieru», kura izslēgšanas spēļu ietvaros nebija zaudējusi nevienā pašā mačā, abas savas sērijas uzvarot ar 4-0.

«Ogre United» soļo vēl vienu līgu augstāk

Futbola klubs «Ogre United» šosezon pirmo gadu startēja Latvijas čempionāta otrajā līgā. Taču ogrēnieši acīmredzot nebija noskaņojušies tajā palikt uz ilgu laiku. Izcīnot sudraba medaļas izšķirošajā spēļu posmā, «Ogre United» ieguva vietu līmeni augstāk – pirmajā jeb Nākotnes līgā. Komandas kodolu veido vietējie futbolisti, sastāvā ir iekļauti arī daži leģionāri, bez kuriem mūsdienu futbolā iztikt vairs praktiski nav iespējams. Par savu nākamo uzdevumu kluba vadība uzskata nostiprināšanos 1. līgā, taču tiks likts liels akcents arī uz darbu ar jaunatni, tādējādi cenšoties sakārtot visu futbola sistēmu. Plānota sadarbība arī ar Ogres novada Sporta centru, jo ilgtermiņa mērķis ir arvien lielāka jauniešu skaita iesaistīšana komandas norisēs.

Handbolisti izcīna bronzu otro sezonu pēc kārtas

2023. gada maija vidū zīmīgu uzvaru svinēja Ogres rokasbumbas komanda «Ogre/HYDROX», kas cīņā par trešo vietu Latvijas handbola Virslīgā ar 29:24 pieveica Rīgas vienību «ASK/LSPA Zemessardze». Šis panākums ļāva Ogres handbolistiem iegūt bronzas godalgas otro gadu pēc kārtas un trešo reizi kopš 2016. gada.

Durvis ver sporta arēna «Ogre»

Ilgi gaidīta un lolota, 2023. gada 18. augustā tika atklāta arēna «Ogre». Tās sporta hallē tagad ierīkotas ne vien stacionārās, bet arī pārvietojamās tribīnes, tādējādi dodot iespēju sacensības vai sporta spēles kopumā apmeklēt līdz pat 1700 skatītājiem un komandu līdzjutējiem. Runājot par vieglatlētikas arēnu, tās izveidē ievērotas Starptautiskās vieglatlētikas federācijas prasības, līdz ar to tai ir četri 200 metrus gari apļveida un seši sprinta skrejceliņi. Tāpat arēnā atrodas sektori gan augstlēkšanai un kārtslēkšanai, gan tāllēkšanai, gan, protams, arī lodes grūšanai. Turpretī halles vidū izbūvēts laukums, kas piemērots tādiem komandu sporta veidiem kā basketbols, volejbols, handbols, florbols. Kā jau tādās lielās sporta būvēs pienākas, arēnā «Ogre» izveidotas telpas arī cīņas sporta veidiem, ģērbtuves un telpas treneriem, trenažieru zāle un vingrošanas nodarbību zāle. Arēnu aktīvi izmanto Ogres novada Sporta centra vieglatlēti un basketbola skolas «Ogre» basketbolisti. Sporta arēna ir arī mājvieta Ogres basketbola komandai BK «Ogre», kas ikdienā šeit aizvada treniņu procesu un regulārās sezonas spēles. Sporta arēnā «Ogre» ir plašas iespējas nodarboties ar daudziem un dažādiem sporta veidiem vai arī vienkārši būt fiziski aktīvam.  

Mirdzošās zvaigznītes

Noteikti jāatzīmē arī Ogres novada individuālo sportistu sasniegumi. 13. maijā Valkā norisinājās Latvijas čempionāts 10 000 m skrējienā, kurā 2. vietu izcīnīja Emīls Matiass Reinfelds. Viņam arī bronzas godalga Latvijas čempionātā 10 km šosejas skrējienā, kas norisinājās 19. augustā Piltenē. Savukārt 19. jūlijā Pērnavā Igaunijā notika Baltijas komandu čempionāts vieglatlētikā U20 grupai, un Latvijas izlases sastāvā uzvaru izcīnīja Indra Mackeviča. Valsts prezidenta balvas sacensībās 2. vietu 5000 m soļošanā ieguva Agnese Pastare. Valsts svētkos, 18. novembrī, Nīderlandē par pasaules čempionu «Kyokushin» jeb kontakta karatē kļuva jaunais karatists Marks Deniss Rauda. Decembra sākumā Latvijas čempionātā pludmales volejbolā iekštelpās U16 vecuma grupā duetā ar Niku Ameļkoviču no «O-Sands» zelta medaļu izcīnīja «VK Ķirzaka» pārstāvis Artūrs Žodžiks.

{gallery}Sports 2023{/gallery}