Piektdiena, 19.04.2024 02:23
Fanija, Vēsma
Ceturtdiena, 7. jūlijs, 2022 11:11

Ķegumā uzvar lielmeistari

Viktors Krustkalns
Ķegumā uzvar lielmeistari
Ceturtdiena, 7. jūlijs, 2022 11:11

Ķegumā uzvar lielmeistari

Viktors Krustkalns

Ķeguma atklātajā čempionātā 64 lauciņu dambretē šoreiz piedalījās 28 dalībnieki, kas 9 kārtās spēlēja vienā turnīrā. Kvalifikācijas ziņā dambretistu sastāvs visai raibs – sākot no starptautiskā lielmeistara un beidzot līdz pat dažiem iesācējiem. No Ogres novada piedalījās itin kupls dalībnieku skaits, kopā 11, tai skaitā 6 jaunieši no Ķeguma.

Turnīra gaitā dominēja "smagsvari" – lielmeistari Guntars Purviņš (Rīga), kā arī Guntis un Antra Valneri (Ropaži). Ar 16 punktiem no 18 iespējamiem (par uzvaru 2 punkti, par neizšķirtu 1 punkts) finišēja nacionālais lielmeistars G.Purviņš un starptautiskais lielmeistars G.Valneris. Viņu aktīvā 7 uzvaras un 2 neizšķirti. Koeficientu aprēķini 1.vietu deva rīdziniekam, bet ropažniekam šoreiz bija jāsamierinās ar sudraba medaļu.


Ar 13 iegūtajiem punktiem 3.vietu ieguva Ivars Kelass (Jēkabpils), bet 4.vietu ar 12 punktiem izcīnīja nacionālā lielmeistare Antra Valnere, kas bija pirmā sieviešu konkurencē. Sudraba godalga Zojai Uvačanai (Rīga), bet bronzas – Ilgai Treimanei (Talsi). Piekto - devīto vietu ar 11 punktiem dalīja 5 dambretisti, tai skaitā rembatietis Vaclavs Griņevičs, kas pēc koeficientu aprēķiniem ieņēma augsto 6.vietu.


Jauniešiem 11 punktus ieguva Kirils Gavlass (Salaspils), bet pa 10 punktiem savāca Roberts Grišins (Rīga) un Aleksandrs Tabunovs (Salaspils). Medaļu ieguvēji tika sarindoti nosauktajā secībā. 


Jaunietēm Alisei Orlovai (Salaspils), Anetei Rutai Rotgalvei (Lielvārde) pa 11 punktiem, 6 punkti Esterei Truksnei (Ogre). Medaļnieces – nosauktajā secībā. No Ķeguma jauniešiem šoreiz veiksmīgākie bija  Patriks Kūmiņš un Rodrigo Seržants.


Nobeigumā lielu pateicību saņēma dzīvesbiedri Antra un Guntis Valneri par piedalīšanos Ogres novada (agrāk Ķeguma novada) komandu sastāvā. Sakarā ar Ropažu novada paplašināšanos turpmāk viņi aizstāvēs sava novada karoga krāsas.


Tāpat silti vārdi tika teikti Dacei Maliņai par telpu nodrošināšanu, Agitai Kaļvai par medaļu sarūpēšanu un Jurim Firstam par veiksmīgu tiesāšanas norisi.