Pirmdiena, 22.04.2024 16:34
Armanda, Armands
Piektdiena, 2. februāris, 2024 14:50

Latvijas florbolisti pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā svin vēl vienu graujošu uzvaru

Leta
Latvijas florbolisti pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā svin vēl vienu graujošu uzvaru
Foto - Latvijas Florbola savienība
Piektdiena, 2. februāris, 2024 14:50

Latvijas florbolisti pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā svin vēl vienu graujošu uzvaru

Leta

Latvijas vīriešu florbola izlase ceturtdien Liepājā izcīnīja graujošu uzvaru arī otrajā 2024. gada pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē. Latvijas izlase, kas Starptautiskās Florbola federācijas (IFF) pasaules rangā ieņem piekto vietu, B apakšgrupas spēlē ar 10:1 (3:0, 4:1, 3:0) sagrāva Vāciju (8.). Latvijas izlases sastāvā ir arī komandas "Lielvārde"/"FatPipe" pārstāvji.

Uzvarētāju rindās trīs vārtus guva Krišjānis Tiltiņš, divus - Daniels Jānis Anis, bet pa vieniem - Jānis Ragovskis, Ralfs Matīss Balodis, Toms Bitmanis, Jēkabs Keišs (visiem - 1+1) un Rolands Kovaļevskis. Vācijas izlasē vienīgos vārtus, 27. minūtē panākot 1:4, guva Flemmings Kūi, kurš kopā ar Tiltiņu tika atzīti par labākajiem abu komandu spēlētājiem. Latvijas izlases vārtos Pontus Zariņš atvairīja 17 metienus, bet viesiem Jans Lemke tika galā ar 20 no 30 metieniem.

Vēl ceturtdien B grupā Islande ar 7:6 (1:2, 3:2, 3:2) pieveica Lihtenšteinu. Pēc divām spēļu kārtā Latvijai ir četri punkti, Vācijai un Islandei - pa diviem punktiem, bet Lihtenšteina pie punktiem nav tikusi. A grupā ceturtdien Somija ar 21:1 (5:0, 8:1, 8:0) sagrāva Igauniju, bet Francija ar 10:5 (4:4, 2:1, 4:0) apspēlēja Nīderlandi. Somijai ir četri punkti, Igaunijai un Francijai - pa diviem punktiem, bet bez punktiem ir Nīderlande. Trešdien Latvija ar 29:3 (8:0, 11:2, 10:1) sagrāva Lihtenšteinu, kas pasaules rangā ieņem 29. vietu.

Turnīrs Liepājas Olimpiskajā centrā norisināsies līdz 3. februārim. Pirmajās trīs dienās no plkst. 10.00 līdz plkst. 19.00 notiek četri mači, latviešiem aizvadot noslēdzošo spēli. Par ceļazīmēm uz finālturnīru kopā ar Latviju cīnās vēl septiņu valstu izlases. Latvijas valstsvienības pretinieki B grupā ir Lihtenšteinas, Vācijas un Islandes florbolisti, bet A grupā sacenšas Somijas, Igaunijas, Francijas un Nīderlandes komandas. Vietu finālturnīrā Zviedrijas pilsētā Malmē iegūs četras izlases - abu grupu uzvarētājas, kā arī divas vienības, kas uzvarēs grupu otro un trešo vietu ieguvēju dueļos.

Heiki Lūkonena vadītā Latvijas izlase 2. februārī plkst. 19.00 spēlēs ar Islandi (20.). Pēdējā spēlē grupu otro vietu ieguvēji tiksies ar otras grupas trešo vietu ieguvējiem.

Latvijas izlases sastāvs pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā:

vārtsargi: Pontus Zariņš ("Karlstad IBF", Zviedrija), Markuss Plūdums (Cēsu "Lekrings");

aizsargi: Gustavs Griezītis ("FBC Turku", Somija), Jānis Ragovskis (Talsu NSS/"Krauzers"), Markuss Dumpis ("Westend Indians", Somija), Rūdolfs Vilmanis ("Masters"/"Ulbroka"), Morics Krūmiņš ("Warberg IC", Zviedrija), Ralfs Matīss Balodis ("Valmiera"/"Betsafe");

uzbrucēji: Rolands Kovaļevskis, Toms Bitmanis (abi - "Masters"/"Ulbroka"), Pēteris Trekše (TPS, Somija), Krišjānis Tiltiņš ("FBC Turku", Somija), Edgars Puriņš (Cēsu "Lekrings"), Artis Raitums, Toms Akmeņlauks (abi - Talsu NSS/"Krauzers"), Jorens Malkavs ("Nokian KrP", Somija), Matīss Celms, Jēkabs Keišs (abi - Kocēnu "Rubene"), Daniels Jānis Anis ("UHC Uster", Šveice), Juris Sandis Jēgers ("Lielvārde"/"FatPipe");

rezervisti: Sandijs Gabriels Siliņš (Talsu NSS/"Krauzers"), Ralfs Polis (Pardubices "Sokoli", Čehija), Armands Savins ("Lielvārde"/"FatPipe"), Roberts Trepšs (Kocēnu "Rubene"), Kārlis Bitmanis (Kocēnu "Rubene"), Kristers Tiltiņš ("Irlava"), Bruno Beķeris (Cēsu "Lekrings"), Arvis Kārkliņš ("Valmiera"/"Betsafe"), Markuss Januševskis ("Ķekava"/RB&B), Mārtiņš Broks ("Valmiera"/"Betsafe").