Sestdiena, 20.07.2024 22:44
Ramona, Ritma
Otrdiena, 6. decembris, 2022 08:00

Linda Gulbe Ogres frisbijā

Ogres Vēstis Visiem
Linda Gulbe Ogres frisbijā
Linda Gulbe. Foto no personiskā arhīva
Otrdiena, 6. decembris, 2022 08:00

Linda Gulbe Ogres frisbijā

Ogres Vēstis Visiem

Tieši ar Lindu Gulbi šobrīd asociējas Ogres frisbijs – viņa spēlē mūsu pilsētas komandā «Moments» un Latvijas izlasē, viņa arī trenē bērnus. Lasītāju uzmanībai saruna ar Lindu par frisbiju, par citiem viņas sportiskajiem hobijiem, par skautu kustību un par Ogri.

– Linda, zinu, ka tagad tu dzīvo Rīgā, tomēr joprojām sevi uzskati par ogrēnieti. Vai, pārfrāzējot vienu teicienu, ir tā, ka meiteni var aizvest no Ogres, bet Ogri no meitenes – ne?
– Jā, tā varētu teikt. Rīgā es dzīvoju kopā ar draugu, tur ir arī viens mans darbs, bet sirdī vienalga esmu ogrēniete.


– Kas tev liek sevi uzskatīt par ogrēnieti?
– Man arī Ogrē ir darbiņš. Šeit ir arī visi mani draugi, hobiji, Ogrē es pavadu savu brīvo laiku.


– Zinu, ka tu strādā Ogres novada Sporta centrā. Kādā amatā tu tur esi?
– Sporta centrā es strādāju par projektu vadītāju.


– Vārdu «hobiji» tu lietoji daudzskaitlī. Tātad to tev ir vairāki?
– Atzīšos, ka mans darbs Sporta centrā man liekas tik interesants, ka to droši varu pieskaitīt hobijiem. Vēl es spēlēju frisbiju.


– Bet gan jau ir vēl kādas nodarbes, piemēram, ziemas peldes un lēkšana ar izpletni?
– Nē, izpletņlēkšana gan noteikti nav mans hobijs. Es skrienu un slēpoju Zilajos kalnos, peldu. Ar peldēšanu ziemā tagad gan iznāk nodarboties mazāk, bet cenšos.


– Visi tavi hobiji saistīti ar sportiskām aktivitātēm. Kā sākās tavas attiecības ar sportu?
– Bērnībā es visu laiku kaut ko darīju – kustējos, skrēju utt., bet nevienā sporta veidā tā nopietni gan netrenējos. Protams, piedalījos sporta stundās, jo man bija ļoti foršas sporta skolotājas. Ar frisbiju es sāku nodarboties tikai tad, kad man bija jau 17 gadu.


– Kas bija tavas foršās sporta skolotājas? Vai nosauksi viņu vārdus?
– Protams! Aija Sirsniņa un Daina Sergejeva.


– Sporta stundas tev bija interesantas, bet tavas sporta skolotājas savā laikā bija ļoti labas handbolistes. Kā tu nokļuvi frisbijā?
– Man pazīstami jaunieši no skautiem spēlēja frisbiju, tas mani ieinteresēja. Skolotājai Aijai ierunājos, ka mēs skolā varētu pamēģināt uzspēlēt frisbiju, bet viņa mani aizveda pie Dzirkstītes Žindigas, kura bija frisbija pamatlicēja Ogrē. Tā es sāku trenēties šajā sporta veidā.


– Tad iznāk, ka pat tad, ja ar kādu sporta veidu sāk nodarboties tikai 17 gadu vecumā, vēl var iekļūt Latvijas izlasē? Kādi ir bijuši tavi lielākie panākumi Latvijas frisbija valstsvienības sastāvā?
– Ar Latvijas izlasi mēs izcīnījām bronzas medaļas Eiropas čempionātā pludmales frisbijā.


– Ogrē ir sieviešu frisbija komanda «Moments», kas savulaik Latvijā bija neuzvarama. Pēdējos gados jums gan klājās grūtāk, jo notika paaudžu maiņa, vai ne? Bet pagājušajā mēnesī «Moments» atkal uzmirdzēja, jo starptautiskajā turnīrā «Rīgas rudens», kas tradicionāli notiek Ogrē, izcīnīja 3. vietu. Jūs atkal kļūstat spēcīgākas?


– Jā, kādu laiku mēs necīnījāmies par čempionu tituliem, bet «Rīgas rudenī» dabūjām bronzu. Tagad arī Latvijas atklātās frisbija līgas posmā bijām labākās, turklāt uzvarējām arī igaunietes, par ko pašas pat bijām nedaudz pārsteigtas. Riktīgi forši, ņemot vērā, ka Ogres komandā nomainījušās visas pamatsastāva spēlētājas, uz Eiropas čempionātu Latvijas sieviešu izlases sastāvā mēs no Ogres «Momenta» būsim veselas piecas frisbijistes jeb puse no mūsu komandas. Izlasē kopā ar mani spēlēs arī Adrija Melānija Kolovanova, Elīna Vegnere, Laura Sāmiete un Veronika Mikuļiča.


– Sarunas laikā tu vēl pieminēji skautu un gaidu kustību. Tas ir hobijs vai varbūt dzīvesveids?
– Es joprojām esmu Skautu un gaidu organizācijas biedre, esmu tās apritē, bet aktīvi gan vairs nepiedalos, jo pietrūkst laika. Skauti – tas noteikti ir dzīvesveids. Tā ir cita domāšana, tā ir vērtība, un tas ir pamats visam, manuprāt.


– Ko tieši tu ieguvi, iemācījies skautos?
– Es biju Ķeguma skautos. Es tur piedalījos kopš pašas, pašas bērnības, jau no sešu gadu vecuma, un līdz pieaugu. Esmu izgājusi cauri visām pakāpēm, biju arī šīs organizācijas valdē. Es nevaru nosaukt vienu lietu, ko tur iemācījos, jo šī organizācija ietekmējusi pilnīgi visu, kā es tagad kaut ko daru, kā pieņemu lēmumus, kā komunicēju. Tas viss kopā veidoja mani kā personību.


– Jaunākais, ko es zinu par tevi, ir tas, ka tu tagad esi arī frisbija trenere. Vai sertificēta?
– Jā, pirmo gadu esmu frisbija trenere, man ir C kategorijas sertifikāts. Trenēju bērnus Ogrē, kas izvēlējušies frisbija interešu izglītības pulciņu. Treniņi notiek Ogres 1. vidusskolas sporta hallē.


– Vai interesenti vēl var pieteikties?
– Jā, protams. Visu informāciju var iegūt, sazinoties ar Ogres novada Sporta centru. Pulciņā pieņemam bērnus, sākot no 5. klases.

Ritvars Raits, Ogres Vēstis Visiem