Sestdiena, 18.05.2024 09:40
Ēriks, Inese, Inesis
Otrdiena, 30. aprīlis, 2024 10:33

Maijā startēs «Veselības apļu» sezona

Ilona Noriete, Ogres Vēstis Visiem
Maijā startēs «Veselības apļu» sezona
Unsplash.com
Otrdiena, 30. aprīlis, 2024 10:33

Maijā startēs «Veselības apļu» sezona

Ilona Noriete, Ogres Vēstis Visiem

Regulārām fiziskām aktivitātēm un sporta nodarbībām ir būtiska nozīme ikviena cilvēka veselības saglabāšanā. Kustības palīdz pasargāt ķermeni no dažādām slimībām un paaugstina darbspējas. Vienlaikus fiziskās nodarbības aktivizē vielmaiņas procesus, stimulē elpošanu un asinsriti, labvēlīgi ietekmējot organisma funkcijas.

Lai vairotu novada iedzīvotāju fizisko aktivitāti, maijā sāksies kārtējā «Veselības apļu» skriešanas sērija. Ogrē tā svinēs jau piecpadsmito jubileju, bet otro gadu norisināsies arī citās novada pilsētās un pagastos – Ikšķilē, Ķegumā, Madlienā, Meņģelē un Rembatē. Šos pasākumus organizē Ogres novada Sporta centrs sadarbībā ar biedrību «SK Skrējiens». Kā stāsta sacensību galvenais tiesnesis Zigurds Kincis, pasākuma formāts jau kopš iesākumiem ir vienkāršs un ikvienam saprotams: ««Veselības apļi» Ogrē sāksies ceturtdien, 9. maijā, savukārt citās novada vietās – no 3. līdz 10. maijam. Tas tiek darīts, lai iecerētie pasākumi nepārklātos. Skriešanas sērija turpināsies līdz pat septembra trešajai nedēļai, tajā kopā būs 18 posmu. Visi dalībnieki noteiktajā laikā dodas uz stadionu skriet pa apli. Skrējiena ilgums ir 30 minūšu, katrs veic distanci tik ātri, cik spēj vai vēlas. Tiesneši beigās saskaita, cik pilnu apļu katrs dalībnieks šīs pusstundas laikā ir veicis. Katrā posmā veikto apļu skaits tiek summēts ar pārējiem posmiem, kuros konkrētais skrējējs piedalījies, un tā veidojas visas sezonas kopvērtējums.» 

Galvenais – iesākt

Zigurds Kincis uzsver, ka pasākuma primārais uzdevums nav sportiskais rezultāts, lai gan, protams, daudziem ir svarīgs arī šis faktors. «Veselības apļu» galvenā ideja ir stimulēt iedzīvotājus kustēties, nodarboties ar fiziskajām aktivitātēm, aicinot skriet arī tos cilvēkus, kuri ikdienā ar sportu nenodarbojas. «Ar šādu pasākumu palīdzību mēs mēģinām piesaistīt pēc iespējas vairāk interesentu,» paskaidro Zigurds Kincis. «Skrienot kopīgi, viņiem varētu būt vieglāk iejusties šādos pasākumos valdošajā atmosfērā un sajust skrējiena burvību. Idejiski pašam sevi piespiest skriet vienatnē droši vien ir daudz grūtāk nekā tad, ja zini, ka varēsi to darīt kompānijā. Tādā veidā tu sevi motivē piedalīties. Daudzi man teikuši – ja nebūtu «Veselības apļu», viņi vispār nebūtu sākuši skriet. Turklāt nereti cilvēki noķer entuziasmu, sāk trenēties vairāk un vēlāk startē jau augstāka līmeņa skrējienos, tādos kā «Stirnu buks» vai pat Rīgas maratons.»

Būs arī balvas

Tradicionāli «Veselības apļos» startē dažādu vecumu cilvēki – sākot no bērniem līdz sirmiem senioriem. Tādēļ visi dalībnieki būs nosacīti sadalīti trīs vecuma grupās, pēc kurām tiks veidotas kopvērtējuma tabulas. Lielā apbalvošana notiks pēc pēdējā posma, kad kausus iegūs katras vecuma grupas trīs labāko rezultātu uzstādītāji. «Paredzētas arī mazākas, motivējošās, balvas,» teic Zigurds Kincis. «Katra mēneša sākumā mēs izlozēsim balvas starp dalībniekiem, kuri piedalījušies visos iepriekšējā mēneša posmos.» 

Šajā gadījumā netiks vērtēti sportiskie rezultāti, kritērijs būs pats piedalīšanās fakts. Teiksim, ja mēnesī ir četri posmi un skrējējs visos ir startējis, viņš tiks iekļauts balvas pretendentu lokā. Izloze notiks nākamā mēneša pirmajā skrējienā. Svarīgi zināt, ka nav obligāti piedalīties visos posmos, katram ir brīva izvēle startēt piemērotā laikā atbilstoši savām iespējām. Viņš var sākt skriet kaut vai tikai vasarā. Dalība visos posmos ir aktuāla tikai tiem, kas cīnās par galvenajām balvām kopvērtējumā.

mceu_15188336911714462343970.jpg