Otrdiena, 23.07.2024 02:23
Magda, Magdalēna, Magone, Mērija
Otrdiena, 2. jūlijs, 2024 11:54

Mēneša izskaņā Ikšķilē notiks pasaules kausa posms skrituļslalomā

Edgars Beļakovs World Cup Ikšķile preses sekretārs
Mēneša izskaņā Ikšķilē notiks pasaules kausa posms skrituļslalomā
Foto: World Cup Ikšķile
Otrdiena, 2. jūlijs, 2024 11:54

Mēneša izskaņā Ikšķilē notiks pasaules kausa posms skrituļslalomā

Edgars Beļakovs World Cup Ikšķile preses sekretārs

Jau šī mēneša izskaņā, 27. un 28. jūlijā, Ikšķiles pilsētā norisināsies 2024. gada Pasaules kausa sezonas ceturtais posms skrituļslalomā, tajā uz starta izejot sportistiem no 11 dalībvalstīm. Augstākā līmeņa skrituļslaloma sacensības Ikšķilē notiks trešo gadu pēc kārtas, savukārt galvenajiem favorītiem cīņā par augstākajām vietām pretī stāsies arī vairāki Latvijas skrituļslalomisti.

Skrituļslaloms ir ļoti ātrs un dinamisks sporta veids, kuram ir daudz līdzību ar kalnu slēpošanu, vienīgi slēpes un sniegs tiek iemainīts pret skrituļslidām un kalniņu ar labi asfaltētu segumu. Sportistu ātrums trasē sasniedz līdz pat 50 km/h, līkumojot starp vārtiem, kuru atstarpes ir vien pāris metru.

Skrituļslaloms Latvijā ir pazīstams jau aptuveni 20 gadus, kuru laikā Latvijai izdevies sasniegt pašus augstākos rezultātus gan pasaules un Eiropas čempionātos, gan Pasaules kausa posmos. Pirmo reizi PK posms Latvijā norisinājās 2012. gadā, kad sportisti sacentās pie Siguldas esošajā Lorupes gravā, savukārt kopš 2022. gada PK posmu Latvijā uzņem Ikšķile. Arī šogad pasaules ātrākie skrituļslalomisti viesosies Ikšķilē, 27. un 28. jūlijā sacenšoties pa trasi Peldu ielā.

Līdzīgi kā pērn, arī šogad PK posms Ikšķilē notiks jūlija pēdējā nedēļas nogalē – 27. un 28. jūlijā. Pirmajā dienā sportisti sacentīsies Virsotnes kausa sacensībās, kas nosauktas sacensību galveno rīkotāju, sporta kluba Virsotne vārdā, savukārt svētdienā gaidāmi nedēļas nogales galvenie notikumi – Pasaules kausa sezonas ceturtais posms. Sacensībās uz starta stāsies ap 150 dalībniekiem no 11 pasaules valstīm.

Uz augstu vietu Ikšķilē noteikti mērķēs šī brīža labākais Latvijas skrituļslalomists, PK posmos pjedestālu sasniegušais Dāvis Zvejnieks. Tāpat pie pirmā desmitnieka pretendentiem pieskaitīt var Georgu Šmalcu, bet par pārsteigumiem parūpēties var vēl vairāki citi Latvijas sportisti.

Gan Virsotnes kausā, gan paralēli PK sacensību norisei, sacensībās uz starta stāsies arī jaunie skrituļslalomisti, sākot jau ar U8 vecuma grupas dalībniekiem. Tā ir lieliska iespēja jaunajiem sportistiem redzēt savus elkus un būt daļai no liela mēroga notikuma.

Pasaules kauss Ikšķilē šogad piedzīvos savu trešo gadu. Esam ļoti priecīgi, ka pasākums ir ļoti augsti novērtēts no ārzemju sportistiem un oficiālajām delegācijām. Šogad ceram uz vairāk kā 150 dalībniekiem no 11 valstīm. Paldies atbalstītājiem un Ogres novadam par iespēju sarīkot sporta svētkus gan lieliem, gan maziem!” stāsta sacensību organizatoru pārstāvis Miks Zvejnieks.

Sacensībās līdzjutēju lomā laipni gaidīti gan Ogres novada iedzīvotāji, gan novada viesi, lai kopīgi justu līdzi Latvijas sportistu startiem sacenšoties ar pasaules ātrākajiem. Ieeja sacensībās paredzēta bez maksas. Savukārt tiem, kuri dažādu apsvērumu dēļ uz Ikšķili nedosies, sacensības tiešraidē vērot varēs TV4 kanālā, kā arī citās straumēšanas platformās.

mceu_34098817111719910457913.jpg

Sacensību programma

SESTDIENA, 27. JŪLIJS

VIRSOTNES KAUSS

9.00 Trases apskate 1. braucienam

9.50 Starts 1. braucienam

12.00 Trases apskate 2. braucienam

12.50 Starts 2. braucienam

15.10 PK posma atklāšanas ceremonija

SVĒTDIENA, 28. JŪLIJS
PASAULES KAUSA POSMS

9.00 Trases apskate 1. braucienam

9.50 Starts 1. braucienam

11.40 Trases apskate 2. braucienam

12.30 Starts 2. braucienam

14.20 “Cerību kauss” bērnu sacensības

15.30 Apbalvošanas ceremonija