Sestdiena, 20.07.2024 19:31
Ramona, Ritma
Ceturtdiena, 18. janvāris, 2024 14:29

Miks Jānis Caune. Vieglatlēts ar mērķi

Ilona, Noriete, Ogres Vēstis Visiem
Miks Jānis Caune. Vieglatlēts ar mērķi
Miks Jānis Caune Ziemassvētku kausā daudzcīņās un Ziemassvētku kausā
Ceturtdiena, 18. janvāris, 2024 14:29

Miks Jānis Caune. Vieglatlēts ar mērķi

Ilona, Noriete, Ogres Vēstis Visiem

Aizvadītā gada nogalē Valmierā norisinājās gadskārtējās vieglatlētikas sacensības «Ziemassvētku kauss daudzcīņās 2023». Tāpat tika noskaidroti laureāti Ziemassvētku kausa nominācijās U16, U18 vecuma grupās, kā arī pieaugušajiem. Šajās sacensībās veiksmīgi startēja Ogres Sporta centru pārstāvošais rīdzinieks Miks Jānis Caune.

Trenera Zigurda Kinča audzēknis Miks Jānis Caune sacensībās Valmierā pieaugušo grupā 3000 metru distancē uzrādīja trešo labāko laiku (9:02.48), uzstādot personisko rekordu un iegūstot bronzas godalgu. 

Miks Jānis Caune šobrīd ir 19 gadu jauns students, kurš beidzis vidusskolu un tagad apgūst politoloģijas zinības Latvijas Universitātē. Kaut arī viņš ir īstens rīdzinieks, tomēr, kad nolēmis mainīt sporta klubu, devis priekšroku iet uz Ogri pie trenera Zigurda Kinča. «Manai izvēlei bija divi galvenie iemesli,» saka Miks Jānis. «Pirmkārt, biju dzirdējis daudz labu atsauksmju par Zigurdu – gan kā cilvēku, gan attiecībā uz viņa treniņu metodēm. Otrkārt, Ogres pašvaldība sniedz būtisku atbalstu saviem sportistiem. Tā es vienreiz aizbraucu uz Ogri, satikos ar treneri, izrunājāmies par visiem interesējošajiem jautājumiem un abi vienojāmies par sadarbību. Tādā veidā kopš 2022. gada jūnija sacensībās pārstāvu Ogres novada Sporta centru.»

Patīk sportot kopš bērnības

Kā atceras Miks Jānis Caune, viņš jau sešu septiņu gadu vecumā sācis nodarboties ar smaiļošanu: «Man vienmēr paticis aktīvi darboties, sportot, nevis sēdēt mājās. Sākumā braucām laivās pa Daugavu, taču man salīdzinājumā ar citiem vienaudžiem – smaiļotājiem bija salīdzinoši mazas rociņas. Tādēļ nekāda progresa nebija, un puikas, kas krietni vēlāk sāka trenēties, uzreiz bija par mani ātrāki. Līdz ar to nolēmu pāriet uz skrituļslidošanu. Tā lieta man patika, viss bija forši, taču radās daudz problēmu ar treneri. Tad nu nonācu vieglatlētikā, jo krosiņos man gāja ļoti labi. Tā kā skriet man patika un arī rezultāti uzlabojās, nolēmu to turpināt un kopš 2019. gada, kad sāku kārtīgi trenēties, varu saukt sevi par pilntiesīgu vieglatlētu. Tagad esmu gargabalnieks, skrienu garās distances.»

Mācības ar sportu var apvienot

Miks Jānis Caune ir apmierināts ar esošo situāciju un uzskata, ka viss vēl priekšā. Viņš atzīst, ka tagad, skrienot kopā ar pieaugušajiem, konkurence ir palielinājusies, taču tas tikai sekmē rezultātu izaugsmi: «Kādu laiku man bija problēmas ar roku – tika veikta operācija, un es vairāk nekā gadu nevarēju pilnvērtīgi sportot, tāpēc rezultātu progress izpalika. Taču tagad viss ir kārtībā, to apliecina arī nesenais personiskais rekords 3000 metros. 

Domāju, ka neradīsies problēmas, arī apvienot mācības ar sportošanu. Tagad, pirmajā kursā, es lieku uzsvaru uz mācībām, jo man ir gan budžeta vieta, gan stipendija, un to es nevēlos zaudēt. Lai kaut ko nopelnītu, es vēl arī vadu ekskursijas Vecrīgā, stāstu tūristiem par vēsturi. Tādā veidā es iegūstu ne tikai finanses, bet arī uzlaboju savas angļu valodas zināšanas un gida prasmes. Vēlāk, otrajā trešajā kursā, droši vien būs iespēja atrast arī prakses vietu.»

Mērķis – dalība Eiropas čempionātā

Runājot par saviem mērķiem sportā, Miks Jānis Caune uzsver, ka turpinās trenēties Ogres Sporta centrā: «Mana situācija ir sekojoša – es dzīvoju Rīgā, bet pārstāvu Ogres Sporta centru un jebkurā gadījumā tuvākajos gados turpināšu trenēties pie Zigurda. Man ļoti patīk šeit valdošā atmosfēra un viss pārējais, kas ar to saistīts.»

Miks Jānis Caune sportā neuzstāda nesasniedzamus mērķus, bet viņam ir savas atzīmes, kuras gribētos sasniegt: «Ņemot vērā manu ģenētiku, tikt uz olimpiskajām spēlēm nav reāli. Tādēļ esmu nospraudis sev mazliet piezemētāku mērķi – piedalīties Eiropas čempionātā. Vai tā būtu kalnu skriešana, varbūt diennakts skriešana, vienalga, kādā distancē. Principā mans dzīves mērķis skriešanā ir startēt jebkura līmeņa, bet tieši Eiropas čempionātā.»